PunaJuaj.com https://www.punajuaj.com Portal punesimi, vende pune, aplikime per pune, Jobs & Career in Albania, Kosovo, Tirane, Prishtine Sat, 07 Dec 2019 16:56:29 +0000 en-US hourly 1 https://wordpress.org/?v=5.1.3 Agjent/e shitjesh per farmacite https://www.punajuaj.com/jobs/agjent-e-shitjesh-per-farmacite/ 07 Dec 2019 16:56:29 +0000 TRAJNIM PROFESIONAL NE BURIME NJEREZORE – Human Resources https://www.punajuaj.com/jobs/durres-trajnim-profesional-ne-burime-njerezore/ 07 Dec 2019 11:54:50 +0000 Punesim&Rekrutim per nje klientin e saj ofron mundesine e trajnimeve te karrieres ne fushen e Human Resources (burime njerezore). Kohezgjatja e trajnimit: 2 jave Klasat e trajnimeve organizohen me nje nr te ulet pjesmarresish, kjo per te mundesuar efektivitetin dhe cilesine sa me te larte te trajnimit. Kane nisur regjistrimet! Per tu bere pjese na dergoni nje email ne adresen tone: rekrutimp@gmail.com ose na telefononi ne nr: 0676318339]]> TIRANE, OPERATORE FOREX, ITALISHT https://www.punajuaj.com/jobs/operatore-forex-italisht/ 07 Dec 2019 11:54:48 +0000 Punesim&Rekrutim per nje klientin e saj i cili operon ne tregun e Call Center, kerkon te punesoje OPERATORE FOREX ne gjuhen italiane. KERKOHET: -njohje shume e mire e gjuhes italiane - njohuri te mira ne perdorimin e kompjuterit - eksperienca e meparshme perben avantazh - disponibilitet te menjehershem OFROHET: - pagese shume e kenaqshme - bonuse nga me konkurueset ne treg - kontrate e rregullt pune - ambjent dinamik dhe komod pune Per te aplikuar dergoni CV-ne tuaj te perditesuar ne adresen: rekrutimp@gmail.com ose telefononi ne nr 0676318339]]> TIRANE & DURRES, KURSE INTENSIVE PER CALL CENTER https://www.punajuaj.com/jobs/tirane-durres-kurse-intensive-per-call-center/ 07 Dec 2019 11:54:45 +0000 Punesim&Rekrutim per nje klientin e saj ofron mundesine e kurseve intensive 1 dhe 2 mujore per Call Center. Kursi konsiston ne dy aspekte te ndryshme: aspekti gjuhesor nepermjet te cilit pjesmarresve ju mesohet komunikimi ne gjuhen italiane dhe aspekti praktik nepermjet te cilit kursantet pervetesojne te gjitha teknikat dhe specifikat e punes si operator ne call center. Klasat e kurseve organizohen me nje nr te ulet pjesmarresish, kjo per te mundesuar mesimin sa me cilesor te kursanteve. Per tu bere pjese na dergoni nje email ne adresen tone: rekrutimp@gmail.com ose na telefononi ne nr: 0676318339]]> TIRANE, AGJENTE FOREX SPANJISHT https://www.punajuaj.com/jobs/tirane-agjente-forex-spanjisht/ 07 Dec 2019 11:54:43 +0000 Punesim&Rekrutim per nje klientin e saj i cili operon ne tregun e Call Center, kerkon te punesoje AGJENTE FOREX ne gjuhen spanjolle. KERKOHET: -njohje shume e mire e gjuhes spanjolle - njohuri te mira ne perdorimin e kompjuterit - eksperienca e meparshme perben avantazh - disponibilitet te menjehershem OFROHET: - pagese shume e kenaqshme - bonuse nga me konkurueset ne treg - kontrate e rregullt pune - ambjent dinamik dhe komod pune Per te aplikuar dergoni CV-ne tuaj te perditesuar ne adresen: rekrutimp@gmail.com ose telefononi ne nr 0676318339]]> Agjent Imobiliar https://www.punajuaj.com/jobs/durres-vend-pune-agjent-imobiliar/ 07 Dec 2019 11:54:15 +0000 Punesim&Rekrutim per nje klientin e saj i cili operon ne tregun e imobiliareve kerkon te punesoje Agjent Imobiliar per qytetin e Durresit. KERKOHET: - Te njohin mire rruget dhe terrenin e Durresit - Te kene eksperience pune ne shitje - Fleksibilitet oraresh - Te jete banues ne Durres - Te jete ambicioz, entuziast dhe i motivuar - Aftesi te mira komunikimi dhe negociuese - Njohja e gjuheve te huaja dhe fushes se ndertimit perben avantazh - Mosha mbi 22 vjec OFROHET: - pagese shume e kenaqshme - bonuse nga me konkurueset ne treg Per te aplikuar dergoni CV-ne tuaj te perditesuar ne adresen: rekrutimp@gmail.com ose telefononi ne nr 0676318339]]> TIRANE, KERKOHEHELP DESK ME PROFIL IT https://www.punajuaj.com/jobs/new-2/ 07 Dec 2019 11:54:08 +0000 Punesim&Rekrutim per nje klientin e saj kerkon te punesoje Teknike per qytetin e Tiranes. KERKOHET: -njohje e mire e gjuhes italiane - njohuri te mira ne perdorimin e kompjuterit - eksperienca e meparshme perben avantazh - disponibilitet te menjehershem OFROHET: - pagese shume e kenaqshme - kontrate e rregullt pune - ambjent dinamik dhe komod pune Per te aplikuar dergoni CV-ne tuaj te perditesuar ne adresen: rekrutimp@gmail.com ose telefononi ne nr 0676318339]]> Operator Italisht – Part Time https://www.punajuaj.com/jobs/operator-italisht/ 07 Dec 2019 11:05:01 +0000 hr@iconalbania.com contattare +355682063223 Oppure presentarsi presso i nostri uffici all’indirizzo: Rr. “Myslym Shyri” pas Karburant-it Alpet.]]> Operatore TELECOM https://www.punajuaj.com/jobs/operatore-telecom/ 07 Dec 2019 11:04:59 +0000 Icon Albania e’ in cerca di : Agenti nella lingua italiana Requisiti: • Ottima conoscenza della lingua italiana • Capacità di lavorare in team • Disponibilità immediate a lavorare su turni full-time • Esperienza di almeno 1 anno in questa mansione • Il candidato ideale dovra avere approccio amichevole e motivazione. Si offre: • Stipendio mensile (fisso) + bonus ai massimi livelli di mercato • Crescita Professionale Gli interessati possono mandare un CV al seguente indirizzo: Via "Myslym Shyri" dietro al Carburante Kastrat oppure potete chiamarci al numero 0682063223.]]> Teamleader TELECOM https://www.punajuaj.com/jobs/teamleader-telecom/ 07 Dec 2019 11:04:56 +0000
Icon Albania kerkon te punosoje Teamleader per fushaten Telecom. Ofrojme: -Seriozitet dhe korrektesi per koleget dhe punonjesit tane. -Pagese shume e kenaqshme, si dhe bonuse ditore,javore dhe mujore -Orari i plote Kerkojme: -Persona me ambicie , me aftesi lidershipi dhe te jene te afte te drejtojne nje grup dhe ti tregojne rrugen e duhur drejt suksesit -Seriozitet, korrektesi ,te jene dinamik dhe te percjellin pozitivitet. -Te kene eksperienca te meparshme ne call center. Te interesuarit mund te na kontaktojne ne nr. 0682063223, te dergoni nje CV tek adresa e emailit: hr@iconalbania.com ose mund te na vizitoni ne adresen tone: Rr. “Myslym Shyri” afer Karburant Kastrat. Cel. : 0682063223
]]>
Operatore per fushaten Vodafone Ricaricabile https://www.punajuaj.com/jobs/operatore-per-fushaten-vodafone-ricaricabile/ 07 Dec 2019 11:00:27 +0000 iContact me filial ne Rr. Sami Frasheri , ne ish Bllok prane selise se Lsi-se, kerkon te punesoje 30 operatore per fushaten Vodafone Ricaricabile. - Ju ofrojme mundesi punesimi part/full time. - Fleksibilitet ne turne - Ambjent pune komod, miqesor dhe pozitiv - Trajnim mbi fushaten ne fjale Eksperienca e meparshme eshte perparesi por jo kusht i domosdoshem. Te interesuarit te kontaktojne ne numrin 📲 +355 69 408 9400 Cel. : 355694089400]]> Kuzhinier/e https://www.punajuaj.com/jobs/kuzhinier-e/ 07 Dec 2019 10:52:10 +0000 Pershkrim pune Kuzhinier
 • Kryen higjienën personale dhe vesh uniformën e punës;
 • Përgatit vendin e punës;
 • Përgatit mjetet e nevojshme të punës në kuzhinë;
 • Planifikon ushqimet që do të gatuhen dhe kryen furnizimin ditor;
 • Kontrollon asortimentet dhe bën inventarin e tyre;
 • Bën kontrollin organo-leptik të lëndës së parë që do të përdoret për gatim;
 • Përgatit lëndët bazë të menysë ditore;
 • Kontrollon cilësinë e ushqimeve dhe datën e skadencës së tyre;
 • Kryen matjen e peshim të produkteve të planifikuara për gatim;
 • Përgatit sallatat, supat dhe antipastat sipas porosisë së klientit;
 • Bën zierjet dhe pjekjet sipas kërkesave teknike të gatimit të produkteve ushqimore apo kërkesave të klientit;
 • Organizon punën në kuzhinë;
 • Koordinon proceset e punës të ndihmësve në kuzhinë;
 • Përgatit pjatat për servirje me estetikën dhe garniturën e duhur;
 • Mbikëqyr pastrimin e kuzhinës, të pajisjeve të kuzhinës, të ambientit të shërbimit, etj për të siguruar ushqim të sigurt;
 • Kryen trajtimin e duhur sanitar të produkteve ushqimore apo pajisjeve sipas kërkesave teknike;
 • Përgatit dhe përzgjedh produkte ushqimore për shërbime katering, etj.
 • Kryen paketimin e ushqimeve sipas porosive;
 • Mbikëqyr ruajtjen e mishit, peshkut dhe produkteve të tjera ushqimore në kushtet teknike dhe frigoriferike të kërkuara;
 • Kontrollon faturat e pagesave për shitjet e bëra dhe evidencat e ndryshme;
 • Bën bilancin e hyrje-daljeve në njësinë e shërbimit;
 • Koordinon punën me koleget për shërbim në kohe dhe me cilësi të klientit;
 • Kontrollon vendin e punës, funksionimin e pajisjeve dhe mjeteve të tjera; Ø Përgatit grafikun javor të punës;
 • Përgatit menytë ditore;
 • Kontrollon furnizimet me asortimentet e duhura;
 • Mbikëqyr ndjekjen e proceseve të punës të kuzhinierëve dhe ndihmësve në kuzhinë;
 • Mbikëqyr punëtorë të tjerë në kuzhinë:
 • Kontrollon pastrimin e vendit të punës, mjeteve dhe pajisjeve të kuzhinës;
 • Kontrollon zbatimin e rregullave të sigurimit teknik dhe të mbrojtjes së mjedisit.
 • Bën preventiv për shërbimet e ndryshme që realizohen
Kërkesat për punësim.
 • Te kete përfunduar një shkolle profesionale në këtë fushë ose të ketë kryer një kurs formimi profesional për këtë profesion.
 • Të ketë një eksperiencë pune paraprake në këtë fushë
 • Të jetë i aftë fizikisht dhe mendërisht.
 • Te ketë aftësi shume te mira komunikuese dhe organizative.
Kandidatët e interesuar mund të dërgojnë një CV në adresën e emailithr@bioju.al]]>
CTC ASTIR ESHTE NE KERKIM TE OPERATOREVE TELEFONIKE https://www.punajuaj.com/jobs/ctc-astir-eshte-ne-kerkim-te-operatoreve-telefonike/ 07 Dec 2019 10:17:30 +0000 Kerkohet vetem: - Njohje e gjuhes italiane - Njohuri baze ne perdorimin e kompjuterit - Eksperienca e meparshme perben avantazh   Ofrojme per ju: - Mundesi per te punuar ne turne 4 dhe 6 ore - Pagese/h shume e kenaqshme - Bonuse nga me te lartat - Ambjent komod dhe i qete pune   Dergo aplikimin tend nepermjet dy formave tona te kontaktit: ctc.astir@evo-net .eu ose telefono tani ne: 0693251722]]> CTC ASTIR ESHTE NE KERKIM TE NJE TEAM LEADER-i https://www.punajuaj.com/jobs/ctc-astir-eshte-ne-kerkim-te-nje-team-leader-i/ 07 Dec 2019 10:17:29 +0000 CTC ASTIR te ofron mundesine te rritesh profesionalisht! Punesohu tani si Team Leader ne fushaten VODAFONE CASA!   Cfare kerkojme: - Eksperience jo me pak se dy vite si Team Leader ne fushata outbound - Disponibilitet i menjehershem - Aftesi te mira menaxhimi dhe organizimi   Ofrojme per ju: - Pagese baze shume e kenaqshme - Bonuse mujore nga me te lartat - Ambjent komod dhe i qete pune   Orari i punes: E hene – premte: 09:00 – 15:00 / E shtune: 10:00 – 16:00 Dergo aplikimin tend nepermjet dy formave tona te kontaktit: ctc.astir@evo-net .eu ose telefono tani ne: 0693251722]]> Sales Manager https://www.punajuaj.com/jobs/sales-manager/ 07 Dec 2019 08:18:34 +0000 Sales Manager Responsibilities:
 • Implement all sales activities and maximize business opportunities;
 • Ensure comprehensive and complete coverage of own portfolio;
 • Covering all levels of accounts managerial and departmental executives for a comprehensive client servicing, achieving targets and maximum productivity;
 • Evolve strategies to address the requirements in meeting the company segment targets, as well as the overall hotel revenue budget;
 • Implement and execute all sales objectives and action plans to reach and exceed targets set;
 • Detailed knowledge of all services provided by the company and all relevant facts and figures of the company;
 • Takes a proactive approach to sales, anticipating potential opportunities and developing new opportunities;
 • Sets realistic, measurable sales standards, objectives and goals (for sales activities and revenues) to be achieved;
 • Resolves guest issues that arise from the sales process and brings issues to the attention of leadership as appropriate. This includes feedback from transient business, conferences and events;
 • Ensure that selling strategies are adhered to during negotiations and maximize up selling opportunities whenever possible;
 • Creative in growing the business growth;
Requirements (Key Skills)
 • Two years’ minimum experience of selling in the hospitality/event industry;
 • BS/MS degree in marketing or a related field;
 • Proven negotiation skills, with high conversion ratios;
 • Excellent experience in driving sales and meeting & exceeding targets;
 • Strong customer development and relationship management skills;
 • Ability to research and identify & develop new prospects;
 • A good knowledge of the tourism and hospitality industry;
 • Computer literate with excellent presentation skills and highly sophisticated communication skills;
 • Guest and service oriented attitude, backed up by a proactive approach and a strong drive for results;
 • Solid computer skills;
 • Must be a team player, have strong interpersonal skills, and work well independently as well as part of a team, flexible attitude and ability to adapt to changing priorities and business needs;
 • Strong project management skills;
 • Able to demonstrate excellent written and verbal communication in English language;
 • Understanding Hotel Operations;
 • Supervising Operations;
All interested applicants are kindly asked to send their application composed of: Letter of motivation, references or contacts for recent job references, CV in English language ideally by email to: hr@atdg.al All applications will be treated with full confidentiality under Law no. 9887, dated 10.03.2008 as amended, decided by the Albanian Parliament for "Personal Data Protection" Address: Residential Block "Kodra e Diellit" 1. Tirana, Albania.]]>
Përgjegjës/e Finance https://www.punajuaj.com/jobs/pergjegjes-e-finance/ 07 Dec 2019 08:18:14 +0000 BOUGAINVILLE BAY Resort & SPA pjesë e kompanisë ATDG (Art and Tourism Development Group), një nga kompanitë lider në fushën e Turizmit dhe hotelerisë, me një shtrirje të gjerë në bregdetin shqiptar. Ju fton të aplikoni në pozicionin e: Përgjegjës/e Finance Përshkrim i përgjithshëm Përgjegjësi/sja e Financës do të punojë së bashku me ekipin në bashkëpunim të ngushtë me Drejtuesin e Departamentit të Financës dhe do të luajë një rol të rëndesishëm në përmirësimin dhe ruajtjen e gjendjes financiare të degëve të F & B. Detyrat dhe Përgjegjësitë:
 • Kontroll i detajuar i regjistrimeve në Alpha Web;
 • Kontroll i të gjitha dokumentacioneve të hyrjeve/daljeve nga magazina në destinacione të tjera;
 • Kontrolli dhe verifikimi i veprimeve me mjetet monetare;
 • Rakordimi i klientëve dhe furnitoreve, kasa fiskale, poss banke etj;
 • Të jetë në gjëndje të analizojë të dhënat financiare, të llogarisë kostot, dhe marzhet e kompanisë;
 • Raporton dhe kontrollon magazinat në pikat e shitjes, si dhe nxjerr diferencat sa herë i kërkohet dhe sa herë e shikon të arsyeshme;
 • Të zbatojë politikat, dhe procedurat e kompanisë;
 • Planifikon, organizon dhe menaxhon ngarkesën e punës;
 • Detyrat të tjera të cilat përkojnë me përmbushjen e detyrës së përgjegjësit te financës;
 • I/E aftë për të marrë përgjegjësi;
Kualifikimet dhe Aftësitë:
 • Diplomë Universitare dega Financë- Kontabilitet;
 • Të ketë eksperiencë jo më pak se 5- vjeçare pune, në këtë fushë, përbën avantazh eksperienca në fushën e hoteleri-turizmit;
 • Saktësi dhe produktivitet, aftësi për të përmbushur afatet;
 • Njohuri shumë të mira në programin Alpha Web;
 • Aftësi në përdorimin e paketës Ms Office;
 • Aftësi shumë të mira komunikimi dhe pune në grup.
 • Të kenë njohuri të mira të gjuhës Angleze, gjuhë të tjera përbëjnë avantazh;
 • Të kenë frymë pozitive në punë në çdo kohë;
 • Etikë profesionale dhe aftësi për të punuar në grup;
 • Fleksibilitet me orarin e punës;
Shënim: Aplikantët duhet të jenë me vendbanim në Sarandë ose zonat përreth! Aplikantët të dërgojnë CV në adresen e e-mailit: hr@atdg.al ose te telefonojne ne numrin +355686082912]]>
SPA Therapist / Masazhier (m/f) https://www.punajuaj.com/jobs/spa-therapist-masazhier-m-f/ 07 Dec 2019 08:17:59 +0000 BOUGAINVILLE BAY Resort & SPA pjesë e kompanisë ATDG (Art and Tourism Development Group), një nga kompanitë lider në fushën e Turizmit dhe hotelerisë, me një shtrirje të gjerë në bregdetin shqiptar. Fton profesionistë për të aplikuar në pozicionin e: SPA Therapist / Masazhier (m/f) Përshkrim i Përgjithshëm Luan një rol të rëndësishëm në ofrimin e shërbimeve cilësore sipas standardeve të Bougainville Bay Resort & SPA dhe në sigurimin e kënaqësisë së klientëve. Detyrat dhe Përgjegjësitë:
 • Kryen të gjitha trajtimet sipas standardeve Bougainville Bay Resort & SPA, duke iu përshtatur nevojave specifike të klientit;
 • Kryen seanca masazhesh për klientët në përputhje me orarin përcaktuar për masazhet;
 • Ruajtja dhe mbajtja e carcafëve dhe produkteve te tjera në dhomat e trajtimit, duke siguruar që të jenë të pastra dhe të organizuara sipas standardeve të SPA;
 • Përdorimi në sasi të sakta të produkteve të SPA të përcaktuara nga prodhuesi;
 • Sigurimi i konfidencialitetit gjatë gjithë kohës duke përfshirë mbrojtjen e të dhënave, detajet mjekësore dhe çdo informacion të dhënë në besim nga klienti;
 • Raporton çdo ankesë të klientit tek personi përgjegjës, në mënyrë që të mund të trajtohen menjëherë dhe në mënyrë efikase;
 • Përgjegjës për pastërtinë, higjenën e të gjitha pajisjeve, produkteve dhe çarçafëve në zonën e trajtimit dhe përgatitjes, sipas standardeve të SPA;
 • Vepron me përgjegjësi në çdo kohë në lidhje me sigurinë personale, kolegëve dhe klientëve në SPA;
 • Të ndihmojë klientët në lidhje me kërkesat e tyre;
 • Të kenë një paraqitje korrekte dhe pozitive për të gjithë klientët;
 • Të kenë frymë pozitive në punë në çdo kohë;
 • Parashikon nevojat e klientëve;
Kualifikimet dhe Aftësitë:
 • Të kenë përvojë pune jo më pak se 2 vjet në këtë profil;
 • Të kenë licensën përkatëse për këtë profil;
 • Ruajtja e standardeve të higjenës personale gjatë gjithë kohës në punë;
 • Të kenë aftësi shumë të mira komunikimi;
 • Etikë profesionale dhe aftësi për të punuar në grup;
 • Të kenë njohuri shumë të mira të gjuhës Angleze, gjuhë të tjera përbëjnë avantazh;
 • Fleksibilitet me orarin e punës;
Shënim: Ju lutem të interesuarit të specifikojnë pozicionin e tyre të punës gjatë aplikimit! Aplikantët të dërgojnë CV në adresen e e-mailit: hr@atdg.al  ]]>
Kuzhinier (m/f) https://www.punajuaj.com/jobs/kuzhinier-m-f/ 07 Dec 2019 08:17:56 +0000 BOUGAINVILLE BAY Resort & SPA pjesë e kompanisë ATDG (Art and Tourism Development Group), një nga kompanitë lider në fushën e Turizmit dhe hotelerisë, me një shtrirje të gjerë në bregdetin shqiptar. Fton profesionistë të aplikojnë në pozicionin e: Kuzhinier (m/f) Përshkrim i përgjithshëm Kuzhinieri bashkërendon dhe siguron që të gjitha produktet përgatiten, gatuhen dhe shërbehen në përputhje me recetat e standardizuara, sipas standardeve të Bougainville Bay Resort & SPA. Detyrat dhe Përgjegjësitë:
 • Plotëson standardet e sigurisë ushqimore për përgatitjen, ruajtjen dhe shërbimin e ushqimit;
 • Përgatit ushqimet në përputhje me recetat e standardizuara dhe sigurohet të kenë kualitetin e duhur për të plotësuar kërkesat e klientit;
 • Mban pastër ambjetin dhe pajisjet e punës sipas procedurave HACCP;
 • Trajnon punonjësit të përgatisin dhe gatuajnë produktet ushqimore sipas recetave;
 • Kontrollon cilësinë e ushqimeve dhe datën e skadencës së tyre;
 • Regjistron temperaturën e ushqimeve në dokumentacionin e kërkuar;
 • Bashkëpunon me të gjithë stafin gjatë procesit të punës;
 • Bën ruajtjen e mishit, peshkut dhe produkteve të tjera ushqimore në kushtet teknike dhe frigoriferike të kërkuara;
 • Siguron që pajisjet e kuzhinës të mirëmbahen siç duhet;
 • Përcakton llojin dhe sasinë e ushqimit që nevojitet për tu përgatitur;
 • Siguron që të gjitha produktet ushqimore dhe kuzhina të pastrohen dhe të jenë gati për turnin ardhshëm.
  Kualifikimet dhe Aftësitë:
 • Të zotërojë diplomë të shkollës profesionale në këtë profil;
 • Të ketë jo me pak se 3 vjet eksperiencë në pozicione të ngjashme;
 • Të jetë i/e detajuar, i/e shpejtë dhe i/e saktë;
 • Aftësi për të punuar nën presion;
 • Aftësi shumë të mira organizative;
 • Aftësi për të krijuar një atmosferë pune pozitive;
 • Të ketë aftësi shumë të mira komunikimi;
 • Fleksibilitet me orarin e punës;
 • Njohuri të gjuhëve të huaja përbën avantazh;
Ofrohet:
 • Pagesë konkuruese
Shënim: Aplikantët duhet të jenë me vendbanim në Sarandë ose zonat përreth! Aplikantët të dërgojnë CV në adresen e e-mailit: hr@atdg.al ose te telefonojne ne numrin +355686082912  ]]>
Financier /e https://www.punajuaj.com/jobs/financier-e/ 07 Dec 2019 08:17:53 +0000 ATDG (Art and Tourism Development Group), një nga kompanitë lider në fushën e Turizmit dhe hotelerisë, me një shtrirje të gjerë në bregdetin shqiptar. Ju fton të aplikni në pozicionin e: Financier /e Përshkrim i përgjithshëm Financier/e do të punojë së bashku me ekipin në bashkëpunim të ngushtë me me Drejtuesin e Departamentit të Financës dhe do të luajë një rol të rëndesishëm në përmirësimin dhe ruajtjen e gjendjes financiare të degëve të F & B. Detyrat dhe Përgjegjësitë:
 • Rregjistron shitje, blerje, magazinë, debitorë, furnitorë;
 • Regjistron depozitat dhe pagesat bankare;
 • Kontroll i detajuar në Alpha Web të faturave të blerjeve dhe shitjeve;
 • Kontroll i të gjitha dokumentacioneve të hyrjeve/daljeve nga magazina në destinacione të tjera;
 • Kontrolli dhe verifikimi i veprimeve te arkës për cdo ditë;
 • Rakordimi i klientëve dhe furnitoreve;
 • Të jetë në gjëndje të analizojë të dhënat financiare, të llogarisë kostot, dhe marzhet e kompanisë;
 • Raporton dhe kontrollon magazinat në pikat e shitjes, si dhe nxjerr diferencat sa herë i kërkohet dhe sa herë e shikon të arsyeshme;
 • Të zbatojë politikat, dhe procedurat e kompanisë;
 • Planifikon, organizon dhe menaxhon ngarkesën e punës;
 • Detyrat të tjera të cilat përkojnë me përmbushjen e detyrës së financierit;
 • E aftë për të marrë përgjegjësi;
Kualifikimet dhe Aftësitë:
 • Diplomë Universitare dega Financë- Kontabilitet;
 • Të ketë eksperiencë jo më pak se 2- vjeçare pune, në këtë fushë, përbën avantazh eksperienca në fushën e hoteleri-turizmit;
 • Saktësi dhe produktivitet, aftësi për të përmbushur afatet;
 • Njohuri shumë të mira në programin Alpha;
 • Aftësi në përdorimin e paketës Ms Office;
 • Aftësi shumë të mira komunikimi dhe pune në grup.
 • Të kenë njohuri shumë të mira të gjuhës Angleze, gjuhë të tjera përbëjnë avantazh;
 • Të kenë frymë pozitive në punë në çdo kohë;
 • Etikë profesionale dhe aftësi për të punuar në grup;
 • Fleksibilitet me orarin e punës;
 • Duhet të jenë pajisur më me patentë;
Ofrohet:
 • Pagesë konkuruese
Shënim: Ju lutem të interesuarit të specifikojnë pozicionin e tyre të punës gjatë aplikimit! Aplikantët të dërgojnë CV në adresen e e-mailit: hr@atdg.al  ]]>
Food & Beverage Manager https://www.punajuaj.com/jobs/food-beverage-manager/ 07 Dec 2019 08:17:50 +0000 Food & Beverage Manager Responsibilities:
 • Maximizing profitability of the F&B outlet by increasing revenue and controlling costs wherever possible;
 • Develops and implements business plan for food and beverage;
 • Establishing and ensuring the highest service standards;
 • Utilizes interpersonal and communication skills to lead, influence, and encourage others;
 • Creates and nurtures a property environment that emphasizes motivation, empowerment, teamwork, continuous improvement and a passion for providing service;
 • Managing and training F&B staff;
 • Responds quickly and proactively to employee's concerns;
 • Collecting feedback and complaints from guests and implementing the same to enhance service quality and profitability;
 • Coordinating with other departments of hotel for events and day-to-day operations;
 • Planning, forecasting and inventory management of F&B equipments;
 • Demonstrates knowledge and proficiency of all applicable food and beverage laws and regulations;
 • Have to keep their eyes on a lot of elements like food standards, costs, safety, etc.
 • Plan alternative recipes for customers with special dietary needs;
Requirements (Key Skills)
 • Five years of experience in managing food and beverage or similar role;
 • Customer oriented approach;
 • Excellent communication, interpersonal and leadership skills;
 • Critical thinker and problem-solving skills;
 • Good organizational and time-management skills;
 • Working knowledge of various computer software programs (MS Office, restaurant managemetn software, POS);
 • Guest-oriented and service-minded;
 • Able to demonstrate excellent written and verbal communication in English language;
All interested applicants are kindly asked to send their application composed of: Letter of motivation, references or contacts for recent job references, CV in English language ideally by email to: hr@atdg.al All applications will be treated with full confidentiality under Law no. 9887, dated 10.03.2008 as amended, decided by the Albanian Parliament for "Personal Data Protection" Address: Residential Block "Kodra e Diellit" 1. Tirana, Albania.]]>
Menaxher Mirëmbajtje https://www.punajuaj.com/jobs/menaxher-mirembajtje/ 07 Dec 2019 08:17:47 +0000 BOUGAINVILLE BAY Resort & SPA pjesë e kompanisë ATDG (Art and Tourism Development Group), një nga kompanitë lider në fushën e Turizmit dhe hotelerisë, me një shtrirje të gjerë në bregdetin shqiptar. Ju fton të aplikoni në pozicionin e: Menaxherit të Mirëmbajtjes Përshkrim i përgjithshëm Luan një rol të rëndësishëm në ofrimin e shërbimeve cilësore sipas standardeve të kompanisë ATDG. Të jetë person dinamik dhe i aftë të ofroj shërbim në mënyrë korrekte. Detyrat dhe Përgjegjësitë: Evidentimi i problemeve dhe përcaktimi i  veprimeve të nevojshme për eleminimin e tyre;
 • Inspektimi i strukturave dhe realizimi i riparimeve të nevojshme;
 • Inspektimi i strukturave mekanike & elektrike, riparimi i tyre;
 • Monitorimi dhe ruajtja e sistemeve të mbrojtjes nga zjarri;
 • Mirëmbajtja dhe riparimi i pajisjeve elektroshtëpiake;
 • Përgatitja e planit të punës për inspektimin dhe mirëmbajtjen;
 • Menaxhimi dhe kontrolli i i zbatimit të planit të punës;
 • Regjistrimi i të dhënave në librin e kontrolleve për të gjitha inspektimet e bëra;
 • Hartimi i listave të furnizimeve me materjalet e nevojshme;
 • Ruajtja dhe kontrolli i inventarëve;
 • Mbikqyrja e punonjësve të mirëmbajtjes në kryerjen e detyrave të tyre (izolime, suvatime, lyerje, riparime të pajisjeve hidraulike, elektrike, si dhe sistemeve të lidhura me to);
 • Përgatitja e rregullores së sigurimit teknik, kontrollin dhe zbatimin e saj;
 • Supervizimi i stafit gjatë punës;
Kualifikimet dhe Aftësitë:
 • Diplomë Universitare në degën e Inxhinieri Ndërtimit përbën avantazh;
 • Eksperiencë në fushën e ndërtimit dhe / ose në atë të mirëmbajtjes;
 • Të kenë njohuri mbi sistemet elektrike, hidraulike, mekanike, etj;
 • Të kenë njohuri mbi procedurat e inspektimit dhe sigurisë në vendin e punës
 • Të kenë aftësi komunikuese me kolegët, stafin, klientët;
 • Të jenë të aftë të organizojnë punën në mënyrë individuale apo në grup;
 • Të ketë njohuri të mira të gjuhës angleze;
 • Të njohin paketën Microsoft Office;
 • Të jenë korrektë;
Ofrohet:
 • Pagesë konkuruese
Shënim: Aplikantët duhet të jenë me vendbanim në Sarandë ose zonat përreth! Aplikantët të dërgojnë CV në adresen e e-mailit: hr@atdg.al ose te telefonojne ne numrin +355686082912  ]]>
Perfaqesues Shitjesh për qytetet Tirane, Fier, Lezhe https://www.punajuaj.com/jobs/perfaqsues-shitjesh/ 06 Dec 2019 18:23:13 +0000 Kompania Kadiu sha lider ne industrinë automotive është në rritje të vazhdueshme dhe në zgjerim të pikave të saj të shitjes në të gjithë vendin. Për këtë arsye kompania kërkon Perfaqesues Shitjesh për qytetin Tirane, Fier, Lezhe. Detyrat:
 • Shërbim cilësor ndaj klientit & të ruajë imazhin e kompanisë
 • Te kete aftesi shume te mira komunikuese, prezantuese & negociuese
 • Te jete bashkepunues
 • Eksperience ne fushen e shitjeve (perben avantazh)
 • Te kete arsimin e larte (preferohet inxhinieri ose shkenca egzakte)
 • Te jete me banim ne qytetin e Tiranes, Fier dhe Lezhe
Te interesuarit mund te dergojne CV-ne e tyre ne adresën: hr@kadiu.al]]>
Perfaqesues Shitje – Elbasan https://www.punajuaj.com/jobs/punetor-magazine/ 06 Dec 2019 17:44:40 +0000
Kompania Kadiu sha lider ne industrinë automotive është në rritje të vazhdueshme dhe në zgjerim të pikave të saj të shitjes në të gjithë vendin. Për këtë arsye kompania kërkon Perfaqesues Shitje, per qytetin e Elbasanit. Kriteret:
 • Shërbim cilësor ndaj klientit & të ruajë imazhin e kompanisë
 • Te kete aftesi shume te mira komunikuese, prezantuese & negociuese
 • Te jete bashkepunues
 • Eksperience ne fushen e shitjeve (perben avantazh)
 • Te kete arsimin e larte (preferohet inxhinieri ose shkenca egzakte)
 • Te jete me banim ne qytetin e Elbasanit.
Te interesuarit mund te dergojne CV-ne e tyre ne adresën: hr@kadiu.al
]]>
Operator Telefonike PART-TIME per fushaten TIM dhe LUCE/GAS https://www.punajuaj.com/jobs/operator-telefonike/ 06 Dec 2019 17:24:44 +0000 Renovatio shpk kerkon 100 operator telefonike PART-TIME per fushaten TIM dhe LUCE/GAS Ofrojme kompensim deri ne 330 lek/ora LUCE/GAS dhe 350 lek/ora TIM. Tek ne do gjeni komisionet me te larta ne treg. Kandidatet duhet: -Te jene njohes te gjuhes italiane. -Te kene eksperience dhe aftesi te larta komunikuese. -Te kene aftesi per te punuar ne grup. Orari i punes (part-time) nga ora 10:00 deri ne oren 21:00 te darkes. Ju garantojme fleksibilitet ne orare dhe nje ambient dinamik dhe pozitiv. Per te kandiduar mund te dergoni cv ne adresen e e-mailit : recruitment@renovatioshpk.com  ose mund te kontaktoni ne numrin 0699398472. Renovatio....il rinnovamento e'gia in atto !!!]]> BackEnd Developer https://www.punajuaj.com/jobs/backend-developer/ 06 Dec 2019 13:44:59 +0000 Kesson Group Albania sh.p.k. is a software development company based in Tirana that caters exclusively to two Canadian companies; Teach Away Inc. and Skooli Online Tutoring. Job Position: BackEnd Developer Job Location: Tirana, Albania Teach Away is seeking a Backend Developer to join our growing team! This individual will be responsible for maintaining and developing functions of our software’s infrastructure.We believe deeply in the power of education and making an impact on the future leaders of the world. If you are eager to play a key role in a fast-paced, education startup we are interested in hearing from you. Who are we? Teach Away is the worldwide leader in international teacher recruitment and online teacher professional development. With the widest variety of international teaching jobs, Teach Away’s international offices match educators with the best jobs teaching abroad in over 50 countries. Teach Away is a focused, energetic group of people that are really excited about how technology can improve education. We like to solve challenging educational problems, and have fun doing it! Who are you? You are an exceptional coder with a knack for problem solving! You understand the need to meet deadlines, and are able to work as a collaborative member of a team. Being innovative and finding solutions is your jam. It would also be great if you have experience with API design and infrastructure concepts. Role Responsibilities
 • Building and maintaining a scalable PHP-based platform
 • Working with and integrating components of the front-end with server side logic
 • Creating microservices based on node.js or python to serve data via APIs
 • Creating database plans that represent and support business processes and developments
 • Working as an integral member of a team through participating in technical discussions
 • Planning and implementation of security and data protection
 • Building reusable code and libraries
 • App optimization for maximum speed, performance, and scalability
Some of the technologies we use are…
 • AWS
 • Git
 • SQL, NoSQL
 • NodeJS
 • Symfony
 • Rest API
 • WebRTC
 • Voip
Required Skills and Qualifications:
 • 2+ years of Software Eng/Dev experience
 • A degree in Computer Science or related field
 • A solid understanding of data, API design and infrastructure concepts
 • Experience working in an Agile team environment
 • Proficient knowledge of Symfony and Git
 • Basic understanding of front-end technologies and platforms, such as JavaScript, HTML5, and CSS3
 • Proficient understanding of OWASP security principles
 • Understanding of “session management” in a distributed server environment
It would be great if you also had:
 • Previous experience with AWS
 • Microservice architecture knowledge
Benefits: Full-time, permanent role Paid Vacation Professional Development Fund Health & Wellness Fund Competitive pay How to apply: Send your resume/CV and cover letter to alhr@teachaway.com Only candidates fulfilling due requirements will be contacted by phone. Address: Kesson Group Albania Rruga e Dibrës Ndërtesa 10, Hyrja 22, Ap. 6, 1017 Tirana, Albania Facebook: www.facebook.com/kessongroupalbania/ LinkedIn: www.linkedin.com/company/kesson-group/ Instagram: kessongroupal Web: https://kessongroup.com/]]>
Kerkohet Konsulent Marketingu/GJERMANISHT https://www.punajuaj.com/jobs/kerkohet-konsulent-marketingu-gjermanisht/ 06 Dec 2019 13:05:53 +0000
 • Te zoterojne gjuhen Gjermane ne nje nivel B1/B2
 • Te jene me ose pa eksperience
 • Te kene aftesi komunikusese dhe manaxheriale.
 • Te kete motivim dhe deshire per ngritje profesionale
 • Ofrojme:
  • Kontrate pune e rregullt me kontribute te paguara nga ana jone
  • Paga konkurruese
  • Fleksibilitet ne pune
  • Mjedis pune motivues i pershtatshem per rritje profesionale
  Weweb e konsideron punën në grup si metodën thelbësore për rritjen në karrierë. Përkushtimi dhe vendosshmëria për rezultate të larta na bën konkurrues dhe koherent në treg. Nese deshironi te jeni pjese e stafit tone jeni te mirepritur te paraqiteni tek zyrat tona per informin mbi procesin e punes dhe interviste, ose dergoni Cv tek adresa e E-mail: info@we-web.al Adresa: Dritan Hoxha 1001, Tiranë Cel: 069 70 75027]]>
  Kerkohet SEM SPECIALIST- PPC CAMPAIGNS (Gjermanisht) https://www.punajuaj.com/jobs/kerkohet-sem-specialist-ppc-campaigns-gjermanisht/ 06 Dec 2019 13:05:52 +0000
 • Te kene perfunduar universitetin ne nje nga deget: Informatike, Informatike Ekonomike, Marketing, TIK
 • Njohuri te mira te paketes Microsoft Office
 • Te zoterojne gjuhen Gjermane ne nje nivel B1 ose B2
 • Aftesi te mira analitike*, komunikative dhe bashkepunuese
 • Kandidatet me Prioritet*:
  • Njohuri te mira ne Google Adwords
  • Njohuri ne platformat e Google Analytics, Google Search Console, Wordpress, Google Tag Manager
  Ofrojme:
  • Komunikim dhe njohje me staf te huaj ne lidhje me teknikat me bashkekohore per marketingun digital
  • Mundei te mira per rritje profesionale
  • Ambient rinor dhe dinamik
  Te gjithe te interesuarit duhet te dergojne CV ne adresen e emailit: rudina.gjoni@we-web.al ose te kontaktojne ne numrin 0697021201]]>
  Kerkohet Webmaster (Gjermanisht) https://www.punajuaj.com/jobs/kerkohet-webmaster-gjermanisht/ 06 Dec 2019 13:05:50 +0000 Pozicioni konsiston ne ndertimin e faqeve ne wordpress, mirembajtje dhe optimizimin per motoret e kerkimit(SEO) #weweb Kriteret qe duhet te plotesojne kandidatet:
  • Njohje te CMS Wordpress
  • Studente ose i/e diplomuar ne informatike ose dege te ngjashme .
  • Njohuri shume te mire te gjuhes gjermane (preferohet niveli C2,C1)
  • Te kete disponibilitet per te punuar me kohe te plote.
  Eksperienca te meparshme si Web developer perbejne avantazh. Weweb ofron rritje e vazhdueshme profesionale ne nje ambient pune stimulues dhe dinamik. Te interesuarit te dergojne CV ne gjuhen gjermane ne adresen e emailit aunela@we-web.al ]]>
  Konsulent Marketingu/ANGLISHT https://www.punajuaj.com/jobs/konsulent-marketingu-anglisht/ 06 Dec 2019 13:05:34 +0000 Weweb agjensia me e madhe e web marketingut ne Shqiperi eshte ne kerkim konsulent marketingu ne gjuhen angleze. Personat e interesuar duhet:
  • Te zoterojne gjuhen Angleze ne nje nivel B1/B2
  • Te jene me ose pa eksperience
  • Te kene aftesi komunikusese dhe manaxheriale.
  • Te kete motivim dhe deshire per ngritje profesionale
  • Te kene disponibilitet per te punuar me kohe te plote (nga e hena ne te premte 10:00-19:00 me nje ore pushim ne mes, dhe dita e shtune 10:00-14:00)
  Ofrojme:
  • Kontrate pune e rregullt me kontribute te paguara nga ana jone
  • Paga konkurruese
  • Fleksibilitet ne pune
  • Mjedis pune motivues i pershtatshem per rritje profesionale.
  Weweb e konsideron punën në grup si metodën thelbësore për rritjen në karrierë. Përkushtimi dhe vendosshmëria për rezultate të larta na bën konkurrues dhe koherent në treg. Nese deshironi te jeni pjese e stafit tone jeni te mirepritur te paraqiteni tek zyrat tona per informin mbi procesin e punes dhe interviste, ose dergoni Cv tek adresa e E-mail: info@we-web.al Adresa: Dritan Hoxha 1001, Tiranë Cel: 069 70 75027/]]>
  Operatore Telefonik Part Time & Full Time https://www.punajuaj.com/jobs/pune-part-time-full-time/ 06 Dec 2019 08:31:07 +0000 Evo Net shpall vende te lira pune per Operatore Telefonik. Kerkohen persona qe:
  • Kane njohuri te mira te gjuhes italiane
  • Kane deshire dhe vullnet per te arritur sa me shume
  • Kane disponibilitet ne turnet 13-17 & 17-21
  Te interesuarit te kontaktojne: 0698192151 ose te paraqiten per interviste prane zyrave tona nga e hena ne te premte, ne orarin 10:00-16:30. Adresa: Rruga Ismail Qemali, pallati Abissnet, kati 2-te (Ish Blloku, ne krah te Hotel Grand), Tirane  ]]>
  Supervisor Full Time https://www.punajuaj.com/jobs/supervisor-full-time/ 06 Dec 2019 08:31:05 +0000 Evo Net ofron vend pune si Supervisor ne filialin e tij te zona e ish bllokut.  Kerkohen persona qe:
  • Kane njohuri shume te mira te gjuhes italiane (ne te folur & shkruar)
  • Kane eksperience te meparshme si Supervisor ( preferohet fushate telefonie Fisso+Adsl)
  • Jane kembengules drejt arritjes se objektivave te caktuar
  Ofrohet:
  • Ambjent pune komod dhe miqesor
  • Page super e kenaqshme (baze + bonuse)
  • Kontrate pune sipas legjislacionit ne fuqi
  Te interesuarit te dergojne CV-ne e tyre ne adresen e-mail: evonet.tirana@evo-net.eu
  Do te kontaktohen vetem personat te cilet i permbushin kushtet e mesiperme. 
  ]]>
  Asistente Zyre ( Sekretare) https://www.punajuaj.com/jobs/asistente-zyre-sekretare/ 06 Dec 2019 08:31:03 +0000 Evo Net shpall vend te lire pune per Asistente Zyre. Kriteret qe kerkohen:
  • Te kete aftesi te mira komunikuese dhe bashkepunuese
  • Te kete njohuri te mira te kompjuterit (sidomos paketes Office)
  • Te zoteroje gjuhen italiane (niveli baze i mjaftueshem)
  • Te kete ekperience te meparshme ne recepsion / sekretare / burime njerezore
  • Te kete njohuri mbi punen ne call center
  Ofrohet:
  • Orare fikse pune (8 ore nga e hena ne te premte dhe 4  ore diten e shtune) 
  • Kontrate e rregullt pune
  • Ambjent pune komod dhe miqesor
    Te interesuarat te dergojne CV-ne e tyre duke specifikuar ne Subject pozicionin per te cilin aplikojne: evonet.tirana@evo-net.eu   Kandidaturat do te jene te hapura deri me 10/12/2019 pas kesaj date do te caktohen edhe intervistat. ]]>
  Lavazhier https://www.punajuaj.com/jobs/lavazhier/ 06 Dec 2019 08:00:17 +0000
  Log in Albania ShPK eshte krijuar ne vitin 2004 dhe operon ne nje sere fushash te ndryshme sherbimi, duke perfshire Sherbimet Doganore ne te gjithe territorin e Shqiperise; Qeradhenien e Makinave nepermjet Franchises se prestigjozit Surprice Cars, i cili na ka besuar ekskluzivitetin e perdorimit te brandit nderkombetar ne te gjithe Ballkanin; Operatorin Turistik si dhe distribucionin zyrtar te produkteve Vodafone Albania. Log in Albania eshte ne kerkim te kandidateve per t'ju bashkuar ekipit te saj ne pozicionin: Lavazhier. Ne ofrojme pagen me konkurruese ne treg. Te interesuarit mund te kontaktojne ne adresen hr@loginalbania.al, duke vendosur si subjekt fjaline "Aplikim per Lavazhier"
  ]]>
  Banakier, Kamarier, Sanitare https://www.punajuaj.com/jobs/banakier-kamarier-sanitare/ 05 Dec 2019 14:48:03 +0000 Kompleksi "Taiwan" kerkon te punesoje : Banakier Kamarie Sanitare Page e kenaqeshme, kushte shum te mira pune. Dergoni cv-te tuaja me foto ne adresen taiwan_shpk@yahoo.com Per me teper informacion ju lutemi na kontaktoni ne Tel : +355 42251223 ose mund te paraqiteni personalisht ne zyrat e Kompleksit "Taiwan" me nje foto ne adresen: Parku Rinia Tirane. Faleminderit!]]> Hostess (Kasiere) https://www.punajuaj.com/jobs/hostess-kasiere/ 05 Dec 2019 14:47:55 +0000 Kompleksi "Taiwan" kerkon te punesoje : Hostess (Kasiere) Page e kenaqeshme, kushte shum te mira pune. Dergoni cv-te tuaja me foto ne adresen taiwan_shpk@yahoo.com Per me teper informacion ju lutemi na kontaktoni ne Tel : +355 42251223 ose mund te paraqiteni personalisht ne zyrat e Kompleksit "Taiwan" me nje foto ne adresen: Parku Rinia Tirane. Faleminderit!]]> Konsulent Marketingu/FRENGJISHT https://www.punajuaj.com/jobs/konsulent-marketingu-frengjisht/ 05 Dec 2019 13:33:15 +0000
 • Te zoterojne gjuhen Frenge ne nje nivel B1/B2
 • Te jene me ose pa eksperience
 • Te kene aftesi komunikusese dhe manaxheriale.
 • Te kete motivim dhe deshire per ngritje profesionale
 • Ofrojme:
  • Kontrate pune e rregullt me kontribute te paguara nga ana jone
  • Paga konkurruese
  • Fleksibilitet ne pune
  • Mjedis pune motivues i pershtatshem per rritje profesionale.
  Weweb e konsideron punën në grup si metodën thelbësore për rritjen në karrierë.Përkushtimi dhe vendosshmëria për rezultate të larta na bën konkurrues dhe koherent në treg. Nese deshironi te jeni pjese e stafit tone jeni te mirepritur te paraqiteni tek zyrat tona per informin mbi procesin e punes dhe interviste, ose dergoni Cv tek adresa e E-mail: info@we-web.al Adresa: Dritan Hoxha 1001, Tiranë Cel: 069 707 5027]]>
  ITALISHT/Mundesi Punesimi https://www.punajuaj.com/jobs/italisht-mundesi-punesimi/ 05 Dec 2019 13:33:14 +0000
 • Te zoterojne gjuhen Italiane ne nje nivel B1/B2
 • Te jene me ose pa eksperience
 • Te kene aftesi komunikusese dhe manaxheriale.
 • Pagesa: Page Baze + Bonuse. Ofrojme shperblime te larta mbi nivelin e tregut. Per me shume informacione na kontaktoni: ]]>
  Call center operator with knowledge of Italian lenguage https://www.punajuaj.com/jobs/call-center-operator-with-knowledge-of-italian-lenguage/ 05 Dec 2019 12:44:13 +0000
  Required work experience: 1-3 years
  
  Full time, full day
  
  Duties:
  
  * Telephone sales: customers are residents of Italy (without cold calls and searches);
  * Informing about new products and promotions on the existing base;
  * Sale of related products, placing orders.
  
  Requirements:
  
  * MANDATORY ITALIAN POSSIBILITY AT THE LEVEL OF FREE COMMUNICATION!
  * The presence of a computer, a stable Internet and a headset;
  * Serious attitude to work and a positive attitude to life;
  * The desire to develop in the field of sales;
  * The desire to help people!
  
  
  Conditions: 
  
  * Work home-office, remote; 
  * Salary consists of a fixed salary and bonuses;
  
  * Schedule 5-2, 2/2, shifts of 8, 12 hours;
  * Timely payments to your card 2 times a month;
  * Free online education, training (regular professional development, development of personal and professional skills).
  
  Waiting for your feedback!
  ]]>
  Kerkohen Urgjent 30 operator outbound per assicurazioni dhe crediti bancari https://www.punajuaj.com/jobs/kerkohen-urgjent-30-operator-outbound-per-assicurazioni-dhe-crediti-bancari/ 04 Dec 2019 12:02:07 +0000 Presa appuntamenti per Tim/Sondaggi telefonici/Inteviste per le banche , 280 leke/ora TwinCall per la sede di Tirana ,cerca 30 operatori per presa appuntamenti 280 leke ora , Turni da 4,6,8 ore Requisiti: -Con/senza esperienza precedente in campagne residenziali di presa appuntamenti . -Disponbilita di lavorare tra le fascie orarie in base alla propria disponibilita. Offriamo: -Ottima Retribuzione netta fissa di 280 leke netti + bonus mensili in base di produttivita fino a 30000 leke fascia -Formazione gratuita presso la nostra sede. -Possibilita' di trovarti in una delle commesse. -Corso della lingua italiana per ottimizzare la produzione Contattaci ! https://twincall.it/job-aplication/ Chiamaci 0692996017 Oppure scrivici Email cv@twincall.it Sede di lavoro:Rruga Ismail Qemali ,Bllok]]> Referenti Commerciali Settore vendita Auto_Teleselling https://www.punajuaj.com/jobs/referenti-commerciali-settore-vendita-auto_teleselling/ 04 Dec 2019 09:16:08 +0000 AUTO1.com è il mercato B2B online leader in Europa per l'acquisto e la vendita di auto usate. I nostri rivenditori partner, in oltre 30 paesi, possono acquistare auto dal nostro portale, in modalità asta o compra subito, in totale sicurezza, potendo contare su oltre 50.000 auto certificate e sempre disponibili. AUTO1.com è parte di AUTO1 Group, la principale piattaforma di trading automobilistico, leader in Europa. Per la propria sede di Tirana Auto1 Group ricerca e seleziona Agenti Inside Sales B2B Cosa cerchiamo: - ottimo italiano parlato livello B2-C1 - capacità di interagire con il cliente e di creare empatia - ottime capacità comunicative - orientamento agli obbiettivi - disponibilità Full Time Cosa Offriamo: - Contratto di assunzione diretto a norma di legge; - Fisso 550 Euro NETTI + bonus mensile fino a 500 Euro NETTI in base al raggiungimento degli obiettivi fissati; - Corsi di formazione (tecniche di vendita, etc.); - Partecipazione a fiere ed eventi di settore; - Concrete opportunità di crescita professionale in contesto altamente meritocratico e di respiro internazionale. Orario di lavoro: Full-time, da Lunedì al Venerdì, 09:00-18:00 Sede di lavoro: Bulevardi "Gjergj Fishta", Alpas Center, Tirana Gli interessati da inviare il CV a: selezione.albania@auto1.com La ricerca ha carattere di urgenza! Contatto: 0697097481]]> Programmatore PHP https://www.punajuaj.com/jobs/programmatore-php/ 04 Dec 2019 09:16:05 +0000
  AUTO1.com è il mercato B2B online leader in Europa per l'acquisto e la vendita di auto usate. I nostri rivenditori partner, in oltre 30 paesi, possono acquistare auto dal nostro portale, in modalità asta o compra subito, in completa sicurezza, potendo contare su oltre 50.000 modelli certificati e sempre disponibili. AUTO1.com è parte di AUTO1 Group, la piattaforma di trading automobilistico leader in Europa. Il candidato sarà inserito nel dipartimento IT, un team giovane e dinamico e, a diretto riporto dell'IT Manager e in stretta collaborazione con il team Developer dell’HQ di Milano, parteciperà attivamente allo sviluppo e alla manutenzione ordinaria e straordinaria del sistema gestionale interno. Cosa farai:
  • Realizzazione di moduli software integrati nel gestionale aziendale (analisi, progettazione, sviluppo, testing);
  • Helpdesk di 3° livello nella sede di Tirana;
  • Stesura documentazione tecnica e di progetto;
  • Monitoraggio della piattaforma software locale.
  Cosa richiediamo:
  • Conoscenza Livello Avanzato:
  1. Linguaggi di programmazione: PHP 5+ e JavaScript (jQuery, AngularJS, Ajax)
  2. Markup Language: HTML5 e CSS
  3. Database Management System: MySql
  • Conoscenza Livello Base:
  1. Markup Language: XML
  2. Application Programming Interface di terze parti (Google, Microsoft, etc.)
  3. Bootstrap
  • Diploma di maturità e/o laurea triennale in informatica, ingegneria informatica o titoli equivalenti;
  • Pregressa esperienza, almeno biennale, nel ruolo di programmatore PHP in realtà multinazionali o mediamente strutturate;
  • Esperienza nella manipolazione di grosse quantità di dati;
  • Massima competenza per lo svolgimento delle attività sopra descritte;
  • Spiccate doti di affidabilità, autonomia, proattività, precisione, pazienza, riservatezza ed etica;
  • Ottima conoscenza della lingua italiana.
  Cosa offriamo:
  • Contratto a norma di legge;
  • Retribuzione commisurata alla reale esperienza maturata nel ruolo;
  • Ambiente energico, giovane e informale;
  • Sala dotata di tutti i comfort per il pranzo ed il relax, con frutta fresca, bevande e snack;
  • Concrete opportunità di crescita professionale in contesto altamente meritocratico e di respiro internazionale.
  Il luogo di lavoro sarà presso gli uffici della sede centrale di AUTO1 Albania, “Bulevardi Gjergj Fishta, Alpas Center, Tirana” ed i turni prevedono un totale di 40 ore a settimana, dal lunedì al venerdì. Gli interessati possono mandare il CV a: selezione.albania@auto1.com Contatto: +355697097481
  ]]>
  Auto1 Group ricerca Consulenti di Customer Care https://www.punajuaj.com/jobs/auto1-group-ricerca-consulenti-di-customer-care/ 04 Dec 2019 09:16:00 +0000 AUTO1.com è il mercato B2B online leader in Europa per l'acquisto e la vendita di auto usate. I nostri rivenditori partner, in oltre 30 paesi, possono acquistare auto dal nostro portale, in modalità asta o compra subito, in completa sicurezza, potendo contare su oltre 10.000 modelli certificati e sempre disponibili. AUTO1.com è parte di AUTO1 Group, la piattaforma di trading automobilistico leader in Europa. In un ottica di ampliamento degli uffici a Tirana, ricerchiamo Addetti al Booking Center. Le risorse assicureranno la massima soddisfazione del cliente in fase di gestione degli appuntamenti,assistenza e richiesta di informazioni sul servizio offerto. Cosa farai:
  • Conferma degli appuntamenti dei clienti privati presso le filiali del gruppo
  • Gestione e aggiornamento database
  • Coordinamento con il personale di filiale per la gestione del cliente
  • Supporto amministrativo
  Cosa richiediamo:
  • Diploma di maturità o laurea triennale
  • Esperienza precedente in assistenza clienti telefonica
  • Capacità di problem solving
  • Capacità di lavorare in team
  • Buona dialettica e professionalità nell'interazione con i clienti
  Cosa offriamo:
  • Assunzione diretta con contratto albanese;
  • Stipendio base mensile 500 Euro Netti;
  • Ambiente energico, giovane e informale;
  • Concrete opportunità di crescita professionale in contesto altamente meritocratico e di respiro internazionale.
  • Sala dotata di tutti i comfort per il pranzo ed il relax, con frutta fresca, bevande e snack.
  Il luogo di lavoro sara' presso gli uffici della sede centrale di AUTO1 Albania, Bulevardi Gjergj Fishta, Alpas Center, Tirana ed i turni prevedono un totale di 40 ore a settimana, dal Lunedì alla Domenica su turni dalle 08:00 alle 21:00. Se pensi di essere la persona giusta puoi inviare il tuo CV a: selezione.albania@auto1.com Contatto: +355 697097481]]>
  Albagame sh.p.k kërkon punonjës shites/e. “Salespeople” https://www.punajuaj.com/jobs/albagame-sh-p-k-kerkon-punonjes-shites-e-salespeople/ 03 Dec 2019 10:08:10 +0000 Ofrojmë : Kushte te mira pune. Pagesë konkurruese. Rritje e përfitimeve sipas vjetërsisë në punë. Sigurime shoqërore dhe shëndetësore. Bonuse në varësi të performancës. Per aplikantët kerkojme : Arsim te mesëm ose te lartë. Aftesi te mira komunikuese. Të jetë person energjik dhe i motivuar. Ekperiencë të mëparshme në fushën e shitjeve. I/E gatshëm të punojë me turne. Procedura e Aplikimit:Kandidatet e interesuar, mund te dergojne CV e tyre me foto vetem me e-mail në adresen tone elektronike “punealbagame@gmail.comVetem kandidatët e perzgjedhur, do te thirren per intervistë në zyrat tona qendrore!]]> Agjent Forex (Anglisht) VETEM ME EKSPERIENCE – FULL & PART TIME https://www.punajuaj.com/jobs/agjent-forex/ 03 Dec 2019 09:33:11 +0000 Recruitment Forex kerkon te punesoj agjent forex Full & Part Time ne gjuhen Angleze vetem me eksperience. Kerkesat:
  • Te zoteroje shume mire gjuhen Angleze
  • Me eksperience te pakten 2 muaj
  • Te jete i komunikueshem dhe te punoje ne grup.
  Ofrojme :
  • Paga te kenaqshme dhe BONUSE te larta
  • Bonuse ditore, javore dhe mujore me te mirat ne treg;
  • Ambient pune ideal;
  • Kontrate pune ne perputhje me ligjin Shqiptar;
  • Orar pune Full-Time 10.00 deri 19.00 nga e Hena ne te Premten me pushime te ndermjetme;
  • Mundesi rritjeje profesionale.
  Te interesuarit te na dergojne CV-ne tek email : recruitment.forex@hotmail.com]]>
  Office Manager https://www.punajuaj.com/jobs/office-manager/ 01 Dec 2019 13:41:54 +0000 Capital Finance kerkon te punesoj Office Manager - Full Time Pozicioni Office Manager ka kerkesat e meposhtme:
  • Aplikanti duhet te jete me arsim te larte
  • Te kete aftesi shume te mira komunikimi dhe pune ne grup
  • Te jete i organizuar dhe detajist per punen.
  • Aplikanti duhet te dij Anglisht minimalisht ne nivel B2
  • Duhet te dije te perdori paketen Microsoft Office shume mire.
  Per aplikime dergoni CV tuaj tek: work@capitalfinance.global Cel. : +355 69 325 3821]]>
  Analist te dhenash – IT / Informatik https://www.punajuaj.com/jobs/analist-te-dhenash-it-informatik/ 01 Dec 2019 13:39:57 +0000 Analist te Dhenash Full Time. Kualifikimet:
  • Te kete perfunduar universitetin per Informatike, ekonomik ose matematik.
  • Te jete i organizuar dhe detajist per punen.
  • Te jete i perkushtuar ne cdo projekt ne menyre qe te respektohen afatet.
  • Te zoteroj Anglishten minimalisht ne nivel B2
  • Te kete aftesi shume te mira te paketes microsoft office vecanerisht excel.
  • Individet me aftesi te struktures se web (HTML, PHP), SPSS Statistics, R programming language ose Python data analysis perbejne perparesi.
  Per aplikime dergoni CV tuaj tek: work@capitalfinance.global]]>
  Infermier dentare https://www.punajuaj.com/jobs/infermier-dentare/ 28 Nov 2019 14:03:02 +0000 Kerkohen Agjent Forex Italisht,Anglisht ,Spanjisht https://www.punajuaj.com/jobs/kerkohen-agjent-forex-italishtanglisht-spanjisht/ 27 Nov 2019 09:35:54 +0000 EURO-CALL  kerkon te punesoj agjent forex Full & Part Time ne gjuhet Italisht,Anglisht ,Spanjisht vetem me eksperience. Kerkesat:
  • Te zoteroje shume mire gjuhen
  • Me eksperience te pakten min 3 muaj
  • Te jete i komunikueshem dhe te punoje ne grup.
  Ofrojme :
  • Paga te kenaqshme dhe BONUSE te larta
  • Bonuse ditore, javore dhe mujore me te mirat ne treg;
  • Ambjent pune ideale;
  • Kontrate pune ne perputhje me ligjin Shqiptar;
  • Orar pune Full-Time 10.00 deri 19.00 nga e Hena ne te Premten me pushime te ndermjetme;
  • Mundesi rritjeje profesionale.
  Te interesuarit te na dergojne CV-ne tek email : hreurocall@gmail.com]]>
  Loan Officer Intern https://www.punajuaj.com/jobs/loan-officer-intern/ 26 Nov 2019 11:32:01 +0000 është në kërkim të kandidatëve të interesuar për të zhvilluar një internship 2 – 4 muaj pranë departamentit te shitjeve në pozicionin Loan Officer. Kandidatët duhet të përmbushin kriteret si më poshtë: •Të kenë kryer studimet Bachelor në fushën e ekonomisë (Financë-Kontabilitet, Administrim Biznesi) •Të jenë njohës shumë të mirë të gjuhës angleze •Të kenë mesatare të studimeve mbi 9 •Të kenë aftësi të shkelqyera komunikimi •Të kenë dëshirë për të mësuar dhe për t’u rritur profesionalisht në një ambient dinamik pune •Eksperienca të mëparshme në shitje door-to-door ose call center është shumë e vlerësueshme Përfitimet nga programi i Internship pranë Crimson Finance Fund Albania: •Kandidatët do të kenë mundësinë të punojnë me ekspertë të fushës së Leasing dhe Factoring •Kandidatët do të kenë mundësinë të aftësohen në analiza financiare •Intern-I do të përfitojë edhe një page simbolike Kandidatët që i plotësojnë kriteret e sipërpërmendura janë të ftuar të dërgojnë CV-në bashkë me certifikimet përkatëse dhe listën e notave në adresën e e-mail: hr@cffa.al deri më 01 Dhjetor 2019]]> Punesim Sezonal ne USA https://www.punajuaj.com/jobs/punesim-sezonal-ne-usa/ 26 Nov 2019 10:33:29 +0000 #MUNDESI#PUNESIMI#NE#USA 🎯🎯 POZICIONE TE LIRA PUNE PER STUDENTE NE USA! 🎯🎯 🎯🎯 VENDE PAFUND NE HOTELERI - TURIZEM 🎯🎯 ♠️ KERKOHET : 🎯 NJOHURI TE GJUHES ANGLEZE B2 🎯 EKSPERIENCA MINIMUMI 6 MUAJ 🎯 TE JENE STUDENTE TE VITIT TE PARE , TE DYTE, TE TRETE BACHELOR ♠️ OFROHET : 🎯 AKOMODIM 🎯 USHQIM 🎯 VENIA NE DISPOZICION NE DOKUMENTACIONIT TE NEVOJSHEM ⚡⚡APLIKIMET JANE PER PAK KOHE! ⚡⚡APLIKIMET PRANOHEN VECSE ME CV ANGLISHT + FOTO + WORD ne ⚡⚡aplikimepunesimi@gmail.com / 0686081032 🌏🌏ADRESA: ZOGU I ZI , MBRAPA RING CENTER, NORD CONSTRUCTION, KATI 2, TIRANE JU MIREPRESIM ✔️ Ju informojme se te dhenat tuaja personale trajtohen ne konfidencialitet te plote konform ligjit nr. 9887, percaktuar nga Kuvendi i Shqiperise “Per mbrojtien e te Dhenave Personale”]]> PUNESIM NE LINDJEN E MESME, HOTELERI TURIZEM https://www.punajuaj.com/jobs/punesim-ne-lindjen-e-mesme-hoteleri-turizem/ 26 Nov 2019 10:33:24 +0000 #MUNDESI #PUNESIMI #NE #OMAN 🎯🎯 POZICIONE TE LIRA PUNE ! 🎯🎯 ♠️ OFROHEN POZICIONET: 🎯 BARISTA/BARTENDER 🎯 KAMARIER/E 🎯 MENAXHER ♠️ OFROHET NGA KOMPANIA: 🎯 KONTRATE PUNE 🎯 VIZE PUNE 🎯SIGURIME SHENDETSORE 🎯 BONUSE DITORE 🎯 AKOMODIMI 🎯 BILETAT E UDHETIMIT 🎯 TRANSPORTI DITOR 🎯 USHQIMI ( 3 vakte ushqimore ) ♠️ KERKOHET : 🎯 NJOHURI TE GJUHES ANGLEZE 🎯 EKSPERIENCA ( MINIMUMI 1 VIT ) ⚡⚡APLIKIMET PRANOHEN VECSE ME CV ANGLISHT + FOTO + WORD ne ⚡⚡ aplikimepunesimi@gmail.com ⚡⚡00355 686081032 SPECIFIKONI "PUNESIM NE OMAN!" 🌏🌏ADRESA: ZOGU I ZI , MBRAPA RING CENTER, NORD CONSTRUCTION, KATI 2, TIRANE JU MIREPRESIM ✔️ Ju informojme se te dhenat tuaja personale trajtohen ne konfidencialitet te plote konform ligjit nr. 9887, percaktuar nga Kuvendi i Shqiperise “Per mbrojtien e te Dhenave Personale”]]> PUNESOHU IT NE HOLLANDE! https://www.punajuaj.com/jobs/punesohu-it-ne-hollande/ 26 Nov 2019 10:33:21 +0000 🎯🎯 PUNESOHU NE HOLLANDE ! 🎯🎯 ♠️ OFROHEN POZICIONE TE LIRA NE FUSHEN E IT ♠️ OFROHET NGA KOMPANIA: 🎯 KONTRATE PUNE 🎯 VIZE PUNE 🎯 PAGA BRUTO 60 000 EURO/VIT 🎯 AKOMODIMI 🎯 USHQIMI ( 2 vakte ushqimore ) 🎯 PUNA 40 ORE /JAVE ♠️ KERKOHET : 🎯 NJOHURI TE GJUHES ANGLEZE 🎯 EKSPERIENCA ( MBI 6 MUAJ ) ⚡⚡APLIKIMET PRANOHEN VECSE ME CV ANGLISHT + FOTO + WORD ne ⚡⚡ aplikimepunesimi@gmail.com ⚡⚡00355 686081032 SPECIFIKONI "PUNESIM NE HOLLANDE" 🌏🌏ADRESA: ZOGU I ZI , MBRAPA RING CENTER, NORD CONSTRUCTION, KATI 2, TIRANE JU MIREPRESIM ✔️ Ju informojme se te dhenat tuaja personale trajtohen ne konfidencialitet te plote konform ligjit nr. 9887, percaktuar nga Kuvendi i Shqiperise “Per mbrojtien e te Dhenave Personale”]]> 25 VENDE TE LIRA NE NDERTIMTARI NE MALTE! https://www.punajuaj.com/jobs/25-vende-te-lira-ne-ndertimtari-ne-malte/ 26 Nov 2019 10:33:16 +0000 #PUNESIM_MJESHTER_ARMATURE #PUNO_JETO_NE_MALTE #PUNESIM_MJESHTER_MURATOR_MEKANIK_SHOFER #PUNESOHU_NE_NDERTIMTARI_NE_EUROPE ♨️ 25 VENDE TE LIRA PUNE PER ♨️: 🌐ARMATURE 🌐MURATORE 🌐SHOFER TRAILER C1,C1E 🌐MEKANIK KAMIONI ♨️OFROHET ♨️: ➡️KONTRATE PUNE 1 VJECARE ➡️VIZE PUNE 1 VJECARE ➡️KONTRATE AKOMODIMI ➡️SIGURIME SHOQERORE PUNESIM I MENJEHERSHEM 0686081032 🌏🌏ADRESA: ZOGU I ZI , MBRAPA RING CENTER, NORD CONSTRUCTION, KATI 2, TIRANE JU MIREPRESIM ✔️ Ju informojme se te dhenat tuaja personale trajtohen ne konfidencialitet te plote konform ligjit nr. 9887, percaktuar nga Kuvendi i Shqiperise “Per mbrojtien e te Dhenave Personale”]]> Picajol https://www.punajuaj.com/jobs/picajol/ 22 Nov 2019 13:54:03 +0000 Bar Restorant Piceri “VERANDA”pozicionuar në TEG, tashmë destinacioni juaj i preferuar i kulinarisë në Qendrën më të madhe Tregtare në Shqipëri & Rajon, Kërkon të punësojë: "Picajol " Përshkrimi i pozicionit të punës: Eshtë pergjegjës për përgatitjen e picave dhe nënprodukteve të tyre sipas menusë, në mënyrë cilësore dhe të shpejtë. Kontrollon cilësinë e lëndëve të para në përdorim si dhe cilësinë e picave përpara se të serviren. Ndër të tjera kryen këto detyra dhe përgjegjësi kryesore : 1. Sugjeron/krijon/zbaton menune e picerise dhe nenprodukteve te tyre qe do te sherbehen ne restorant 2. Kryen ne menyre te shpejte dhe cilesore, pergatitjen e picave dhe nenprodukteve te tyre sipas menuse 3. Kontrollon cilesine e lendes se pare qe perdoret ne gatim qe te jete sipas standarteve 4. Kontrollon cilesine e picave dhe nenprodukteve te tyre perpara se te serviren 5. Perdor sipas udhezimeve te gjithe pajisjet teknike qe ka ne perdorim 6. Informon kryekuzhinierin per gjendjen e stokut dhe nevojat per furnizime 7. Zbaton detyra te tjera qe ingarkon kryekuzhinieri Edukimi: Diploma e shkolles se mesme e detyrueshme. Perben avantazh certifikate profesionale apokurse specializimi ne kete fushe. Eksperiencë Pune: Eksperince pune jo me pak se 3 vite si Picajol. Perben avantazh eksperienca si picajol ne piceri/ restorante te njohura brenda dhe jashte Shqiperise. Aftësi: · Njohuri te shkelqyera te njohjes se produkteve te picave dhe pergatitjes se tyre · Aftesi te mira bashkepunuese dhe komunikuese · Te kete ndjenje pergjegjesie dhe integritet te larte ne pune · Te jete fleksibel me oraret e punes Menyra e aplikimit: Kandidatet e interesuar jane te lutur te kontaktoni ne nr: 069 702 0816 ose dorezojne CV ne secilen adrese email me poshte: financier@veranda.al ku te specifikohet qarte ne subjekt pozicioni I punes per te cilin aplikojne “Picajol” Ose aplikim i drejteperdrejte me CV ne adresen : Bar restorant Piceri “VERANDA ne TEGRruga Nacionale Tirane-Elbasan, Farke , Lunder.]]> Operator dhe Supervisor (Italisht) https://www.punajuaj.com/jobs/fletushke-e-thjesht-pune/ 22 Nov 2019 12:39:53 +0000 Avokat https://www.punajuaj.com/jobs/endo-legal-financial-ofron-mundesi-punesimi-per-pozicionin-avokat/ 21 Nov 2019 17:03:39 +0000
 • Të ketë përfunduar ciklin e studimeve Bachelor dhe Master me rezultate të larta; (përfundimi i studimeve jashtë përbën përparësi);
 • Të ketë specializime të ndryshme në fushën e drejtësisë (kanë përparësi aplikantët që kanë kryer specializime jashtë Shqipërisë)
 • Të ketë licensën e avokatit;
 • Të ketë minimalisht një eksperiencë pune 3 vjecare në fushat e të drejtës civile, tregtare, administrative, dhe/ose në sektorët strategjikë të Shqipërisë etj.;
 • Të zotërojë gjuhën ligjore angleze dhe një gjuhë të dytë të BE (gjuha italiane përbën avantazh);
 • Të jetë bashkëpunues dhe të jetë i aftë të punojë në grup sipas afateve të përcaktuara bashkërisht;
 • Të jetë i aftë të menaxhojë fluksin e punës brenda afateve ligjore dhe afateve të kërkuara;
 • Të përfaqësojë cështjet përpara gjykatave administrative dhe/ose civile të Republikës së Shqipërisë në Tiranë dhe në rrethe.
 • Aplikuesit mund të dërgojnë CV e tyre në adresën info@bendolaw.com Aplikimet janë të hapura deri më datë 07 Dhjetor 2019.]]>
  Menaxher Shitjesh https://www.punajuaj.com/jobs/menaxher-shitjesh/ 21 Nov 2019 16:42:41 +0000 me Zyra Qendrore në Autostradën Tiranë – Durrës, km 1 dhe me një eksperiencë shume vjeçare në tregun shqiptar në fushën e produkte te kujdesit personal kërkon të punësojë: Agjent Shitje  Detyrat dhe përgjegjësitë: 1. Mirëmbajtjen e rrjetit ekzistues të klientëve dhe identifikimin e klientëve të rinj; 2. Merr porositë tek klientët ekzistues dhe kryen shitje direkte për produktet në ngarkim; 3. Informimin e klientëve mbi kompaninë, produktet dhe shërbimet e saj; 4. Ofrimin e shërbimit dhe mbulimin e zonës te klientët; 5. Ndjekjen e proceseve të punës sic përcaktohet në udhëzimet e shitjeve dhe në përputhje me synimet e caktuara nga kompania; 6. Bashkëpunimin me sektorë të tjerë brenda kompanisë për të finalizuar procesin e shitjes; 7. Kryerjen e shitjes së produkteve dhe mbledhjen e informacionit nga klientët lidhur me nevojat, shërbimet dhe raportimet tek Eprorët; 8. Njohjen, dokumentimin dhe lajmërimin e kolegëve dhe eprorëve rreth ndodhive dhe çështjeve të punës; Kualifikimet / Kërkesat 1. Eksperiencë e mëparshme në fushën e shitjeve përbën avantazh; 2. Aftësi të mira në kompjuter; 3. Aftësi të mira komunikimi; person energjik dhe i motivuar; 4. Të jetë i përgjegjshëm dhe i kujdesshëm; 5. I orientuar drejt shërbimit me klient; 6. Aftësi për të punuar individualisht dhe në grup; 7. I pajisur minimimalisht me patentë të klasit B. Ne ofrojmëPagë motivueseShpërblim mbi bazën e performancës në shitje Atmosferë miqësore dhe dinamike Aplikimet mbyllen më 30 Nentor 2019 Luten të gjithë të interesuarit të aplikojnë duke dërguar CV-në në adresën Autostrada TR-DR, KM1, Rruga Pavaresia ,prane Spitalit Salus dhe Vodafone. Cel : 0672010721]]> SHITËS (F/M) në Tirane https://www.punajuaj.com/jobs/shites-f-m-ne-tirane/ 21 Nov 2019 16:42:40 +0000 SHOQERIA IRIS COSMETIC sh.p.k , kërkon të punësojë në pozicionin: SHITËS (F/M) në Tirane. Lloji i punës: Me kohë të plotë Përshkrimi i punës Pozicioni: Shitës/e Përgjegjësitë kryesore: Të sigurojë një shërbim cilësor dhe profesional ndaj klientëve. Të tregojë dëshirë dhe rezultate të dukshme për të plotësuar objektivat e shitjeve të vendosura nga menaxhimi me i lartë. Të kujdeset për pamjen dhe sistemimin e dyqanit sipas udhëzimeve të menaxherit përkatës. Të qëndroj i/e përditësuar me informacionet mbi produktet e reja ose ekzistuese. Kompetencat e Profilit: Të jetë i/e disponueshëm për të punuar turni i parë dhe turni i dytë. Të mos këtë angazime shkollore. Të zotërojë principet baze mbi shitjen dhe shërbimin ndaj klientit. Të jetë i motivuar dhe me dëshirë për të punuar. Të ketë aftësi shumë të mira komunikuese. Kandidatët e interesuar për pozicionin e mësipërm, duhet të dërgojnë me anë të një cv aplikimin e tyre në marketing@iriscosmetic.com cel 0672010720 Vendoseni pozicionin për të cilin po aplikoni në subjektin e e-mailit që do të dërgoni. Vetëm aplikantët e përzgjedhur do të njoftohen për intervistë.]]> Sistemuese Marketi (F) /Merchandiser https://www.punajuaj.com/jobs/sistemuese-marketi-f-merchandiser/ 21 Nov 2019 16:42:38 +0000 Distributori Ekskluziv për tregëtimin e markave të njohura ndërkombëtare në fushën e Artikujve Shtëpiak dhe të Konsumit, Kozmetikës dhe të Kujdesit personal, me Zyra Qendrore në Autostradën Tiranë – Durrës, km 1, kërkon të rekrutojë staf për pozicionin: Sistemuese Marketi (F) DETYRA DHE PËRGJEGJËSI:
  • Implementon raftimin sa më të mirë të produkteve në bazë të standardeve të përcaktuara;
  • Mirëmban ekspozimin e produketeve në rafte dhe ekspozitore;
  • Kontrollon stokun në pikat e shitjes;
  • Shpërndan materialet e ndryshme të marketingut nëpër subjekte
  • Krijon dhe mirëmban kontakte me klientët dhe sugjeron ide për pozicionimin e produketeve;
  • Raporton mbi gjendjen, prezencën dhe pozicionimin e produkteve
  • Raporton mbi lëvizjet e konkurencës në pika të shitjes;
  • Raporton për problemet në pikat e shitjes, mungesat e mallit dhe çdo informacion tjetër për pikat e shitjes.
  • Bën vizita të rregullta nëpër të gjitha pikat e marketeve sipas rutit javor të përcaktuar nga Supervizori;
  • Përgjegjës për zgjerimin, promovimin e artikujve brenda në dyqan;
  • Kontakton direkt me departmentin e marketingut dhe Supervizorin për rregullimin e vitrinave;
  Kualifikimet dhe Aftësitë e Kërkuara:
  1. Të ketë eksperienca të mëparshme në Shitje ose Marrëdhënie me Klientët, preferohet mbi 2 vite;
  2. Të ketë aftësi shumë të mira komunikuese;
  3. Të jetë e aftë të punojë në grup dhe individualisht;
  4. Të jetë person energjik dhe fleksibël;
  5. Të ketë Diplomë universitare (përparësi në fushën e marketingut);
  6. Aftësi shumë të mira komunikuese, të jetë kreative dhe fleksibilitet në punë;
  7. Të jetë e pajisur me Leje Drejtimi: katageria B.
  Të dhënat: Pozicioni: Sistemuese Marketi (F) /Merchandiser Vendndodhja: Tiranë; Kontrata: Sipas Kodit të Punës; Aplikimet mbyllen: 30.11.2019 Mirëpresim të gjithë kandidatët e interesuar të dërgojnë aplikimin e tyre në adresën Autostrada Tr-Dr, Km 1, rruga Pavaresia prane Spitalit Salus dhe Vodafone. Cel : 0672010721]]>
  Shofer / Shpërndarës për Tiranen https://www.punajuaj.com/jobs/shofer-shperndares-per-tiranen/ 21 Nov 2019 16:42:37 +0000 Shoqëria “IRIS COSMETIC” Sh.p.k., Distributori Ekskluziv për tregëtimin e markave të njohura në fushën e Artikujve te Konsumit, Kozmetikës dhe të Kujdesit personal, me Zyra Qendrore në Autostradën Tiranë – Durrës, km 1, kërkon të rekrutojë staf për pozicionin: Shofer / Shpërndarës për Tiranen: Detyra dhe Përgjegjësi: Kryen transportin dhe shpërndarjen e porosive në pikat e shitjes; Kujdeset për sistemin e produkteve në raftet e pikave të shitjes; Raporton tek supervizori mbi mbarëvajtjen e punës; Kualifikimet dhe Aftësitë e Kërkuara: Të jetë e pajisur me Leje Drejtimi: katageria B; Të ketë aftësi shumë të mira komunikuese; Të jetë person energjik dhe fleksibël me oraret; Mosha 20 - 35 vjec; Të dhënat: Pozicioni: Shofer / Shpërndarës Vendndodhja: Tirane Kontrata: Sipas Kodit të Punës Aplikimet mbyllen: 30.11.2019. Mirëpresim të gjithë kandidatët e interesuar të dërgojnë aplikimin e tyre në adresen : Autostrada TR-DR, KM1 , Rruga Pavaresia ,prane spitalit Salus dhe Vodafone. Cel 0672010721]]> Operator komercial parashitje (qender kontakti) Rroga nis nga 500 Euro + Bonus https://www.punajuaj.com/jobs/operator-komercial-parashitje-qender-kontakti-rroga-nis-nga-500-euro-bonus/ 21 Nov 2019 16:37:48 +0000 Te pelqen gjuha italiane e nuk reshtni kurre se foluri? L'Ippogrifo®, agjenci marketingu dhe shitje B2B e asociuar ne UNA dhe e certifikuar UNI ISO 9001:2015, qe operon prej vitit 1996 ne fushen e marketingut B2B dhe ofron ndermarjeve plane operative marketingu dhe zhvillimi komercial nee outsorsing te finalizuar ne ritjen e klienteles dhe te kuotave te merkatos ne Itali dhe jashte saj. Kerkon: Operator call center per qendren ne Shqiperi ( e cila eshte ne fazen e hapjes ne Tirane adressa: Komuna e Parisit, Rruga Medar Shtylla, Kompleksi Kika 1) Personi qe kerkojme duhet qe te flasi ne menyre perfekte italishten, duhet te kete eksperience 3 vjecare ne aktivitet call center outbound. Duhet te meret me fiksmin e takimeve per klientet e agjencise. Duhet te kontaktoj ndermarje italiane me obiektiv fiksimin e takimeve per rjetin e shitjes Roga nis nga 500 Euro + Bonus per realizimin e rezultatevete fiksuara. Nese je duke kerkuar nje pune qe mund te riteni profesionalisht dhe te kete nje frymarje internacionale? Nisni menjehere kandidaturen tuaj !
  • Formim profesional konstant
  • Kontrate pune me kontrate te perhershme
  • Roge fikse + bonus per aritjen e obiektivave
  • Prespektive te ritjes profesionale
  Prezantimi i shoqerise: L'Ippogrifo®, agjenci marketingu dhe shitje B2B e asociuar ne UNA dhe e certifikuar UNI ISO 9001:2015, qe operon prej vitit 1996 ne fushen e marketingut B2B dhe ofron ndermarjeve plane operative marketingu dhe zhvillimi komercial nee outsorsing te finalizuar ne ritjen e klienteles dhe te kuotave te merkatos ne Itali dhe jashte saj. Modeli operativ Marketing & Shitje me formule ROI i garantuar qe ofrojne clienteve te kene garanci kontraktore te rezultateve dhe te planeve te parashtruara nga ndermarja. Sherbimi i drejtohet klienteve qe duhan te risin shitjet ne merkaton nacionale dhe internacionale. Me Marketing & Internacional shitje Suite® agjencia ofron projekte internacionale per PMI (Ndermarjet e vogla dhe te mesme), per kerkimin e horizonteve te komerciale fale nje zyre komerciale te jashtme ne outsorsing. Per informacione te metejshme konsultoni websitin; www.ippogrifogroup.com Informacione shtese: Kandidatit i kerkohet nje njohje e larte e gjuhes italiane dhe mundesisht nje gjuhe e dyte e huaj, duhet te zoteroj gjithashtu ne menyre perfekte paketen Office dhe kompiuterin. Dergoni kandidaturen tuaj ne adresen job@ippogrifogroup.com]]>
  Operator/e https://www.punajuaj.com/jobs/operator-e/ 21 Nov 2019 16:37:40 +0000 L'Ippogrifo®, agenzia di marketing e vendite B2 opera dal 1996 nel mercato del marketing B2B ed offre alle imprese piani di marketing operativo e sviluppo commerciale in outsourcing finalizzati all'aumento della clientela e delle quote di mercato in Italia e all'estero. Ricerca • Operatore per la sede albanese. • Conoscenza della lingua italiana. Offriamo: • Formazione costante • Inserimento con contratto a tempo indeterminato • Stipendio fisso + variabile al centrare di obiettivi • Prospettive di crescita professionale Potete inviarci i Vostri CV (solo in italiano ) E-mail: job@ippogrifogroup.com]]> Konsulen Marketingu/ANGLISHT https://www.punajuaj.com/jobs/konsulen-marketingu-anglisht/ 21 Nov 2019 13:37:15 +0000 Weweb agjensia me e madhe e web marketingut ne Shqiperi eshte ne kerkim konsulent marketingu ne gjuhen angleze. Personat e interesuar duhet:
  • Te zoterojne gjuhen Angleze ne nje nivel B1/B2
  • Te jene me ose pa eksperience
  • Te kene aftesi komunikusese dhe manaxheriale.
  • Te kete motivim dhe deshire per ngritje profesionale
  • Te kene disponibilitet per te punuar me kohe te plote
  Ofrojme:
  • Kontrate pune e rregullt me kontribute te paguara nga ana jone
  • Paga konkurruese
  • Fleksibilitet ne pune
  • Mjedis pune motivues i pershtatshem per rritje profesionale.
  Weweb e konsideron punën në grup si metodën thelbësore për rritjen në karrierë. Përkushtimi dhe vendosshmëria për rezultate të larta na bën konkurrues dhe koherent në treg. Nese deshironi te jeni pjese e stafit tone jeni te mirepritur te paraqiteni tek zyrat tona per informin mbi procesin e punes dhe interviste, ose dergoni Cv tek adresa e E-mail: info@we-web.al Adresa: Dritan Hoxha 1001, Tiranë Cel: 069 70 75027/]]>
  KONSULENT/E SHITJESH (SHOWROOM) https://www.punajuaj.com/jobs/konsulent-e-shitjesh-showroom/ 19 Nov 2019 12:04:20 +0000 DIMENSION është një kompani konsultuese, trajnuese dhe zbatuese në fushën e Menaxhimit Strategjik të Burimeve Njerëzore. Eksperienca 15 vjeçare e stafit të saj në Sistemin e Menaxhimit të Burimeve Njerëzore është një potencial në shërbim të kompanive & individëve me qëllim përmirësimin & konsolidimin e vlerave dhe standarteve profesionale të tregut të punës dhe zhvillimit në vend. Në emër të një grupi të suksesshëm në Shqipëri, DIMENSION po kërkon të rekrutojë kandidatë në pozicionin:  

  KONSULENT/E SHITJESH

  (SHOWROOM)

    DETYRAT & PËRGJEGJËSITË
  • Prezanton klientelen me kompanine dhe produktet qe ajo tregton
  • Ndjek procesin e shitjes dhe i orienton klientet drejt zgjidhjeve me te mira
  • Raporton tek menaxheri perkates mbi ecurine e shitjeve
  • Realizon detyra te tjera te cilat kane lidhje me procesin e shitjes
    KUALIFIKIMET DHE AFTËSITË E KËRKUARA Edukimi: Arsim i Mesem ose i Larte Eksperiencë Pune: Eksperiencat me shitjet perbejne avantazh Aftësi:  
  • Te kete aftesi shume te mira per te punuar ne grup
  • Aftësi shumë të mira komunikimi
    Procedura e aplikimit:  Per me shume informacion rreth pozicionit vakant vizitoni: http://www.dimensionhr.al Mirëpresim të gjithë kandidatët e interesuar të cilët mund të dërgojnë aplikimin e tyre (CV) në adresën: rekrutime@dimensionhr.al Ju lutemi të specifikoni në subjektin e emailit pozicionin vakant për të cilin aplikoni. Ju informojmë se vetëm kandidatët e përzgjedhur nga dokumentacioni i tyre do të njoftohen për intervistë   JU MIREPRESIM!  ]]>
  IT Security Compliance Analyst https://www.punajuaj.com/jobs/it-security-compliance-analyst/ 19 Nov 2019 12:01:18 +0000 Teleperformance Group organization is looking for a IT Security Compliance Analyst
  PURPOSE OF POSITION: Responsible for management of TP Policy across multiple subsidiaries of Teleperformance. Works with operations, IT, security, facilities, and other departments to implement corporate security controls and collect appropriate evidence of implementation. Drives consistency across regions and ensures contractual requirements are properly documented and Fraud Risk assessments are followed up. Assists in the compliance with relevant information technology laws and policies.
   
  PRIMARY DUTIES, RESPONSIBILITIES AND REQUIREMENTS
  • Support all verticals of TP Policy
  • Follow-up with missing evidence across subsidiaries and regions
  • Proactively support the remediation of non-compliance issues
  • Evaluate and upload central evidence to TP Policy
  • Create management and executive reports
  • Internal Security audits
  • Align current business processes with client requirements and external security standards/obligations such as PCI DSS, ISO27001 and ISO27002, HIPAA, BITS, etc
  • Identifying and remedying security deficiencies and gaps with business suitable controls
  • Develop training materials in conjunction with the compliance requirements
  • Performs miscellaneous job-related duties as assigned
   
  EDUCATION
  • Required: Bachelor's degree or similar education in Computer Science, Information Technology, or equivalent
  EXPERIENCE
  • 1-2 years of experience in information security and technology
  • Experienced with the implementation process for PCI DSS, ISO2700X.
  • Familiar with Incident response and investigation techniques.
  • Delivery of comprehensive status updates, objectives, reports, and goals to Senior Managers and Executives
  • Managing and driving projects independently and without day to day oversight by management
  TECHNICAL COMPETENCIES
  • Basic understanding of current IT technologies
  • Ability to work within the security practice aligning to business requirements.
  • Ability to develop and write systems documentation, and guidelines for users.
  • Familiarity with security standards, regulations, etc including, but not limited to PCI DSS, ISO27001 and ISO27002, HIPAA, CoBIT, etc.
  PERSONAL/PROFESSIONAL COMPETENCIES
  • Advanced English verbal and written communication skills
  • Ability to read and comprehend regulatory compliance and/or technical documents
  • Strong interpersonal skills and the ability to work effectively with a wide range of constituencies in a diverse community.
  • Must be able to provide guidance and leadership to coworkers in area of expertise
  • Ability to report and communicate KPI’s and potential non-compliance issues
  • Strong organizational skills, ability to organize other resources effectively and establish and communicate priorities
  • Proficient in Microsoft Office tools: (Word, Excel, Powerpoint, Outlook and others)
  • Effective communication with “remote” coworkers
  Apply sending your CV at the following e- mail address reclutamento@teleperformance.al until 28.11.2019 Please specify the position you are applying for]]>
  AGJENT SHITJESH https://www.punajuaj.com/jobs/agjent-shitjesh/ 19 Nov 2019 11:50:34 +0000 DIMENSION me një eksperiencë disa vjecare të stafit të saj në Menaxhimin dhe Zhvillimin e Burimeve Njerezore, nëpërmjet shërbimeve të ofruara përcjell për tregun e punës vlerat më të mira profesionale. Në emër të një kompanie të madhe qe operon ne tregun shqiptar, DIMENSION po kërkon të rekrutojë kandidatë në pozicionin:  

  AGJENT SHITJESH

    DETYRAT DHE PËRGJEGJËSITË
  • Identifikon targetin e klienteve potencial dhe eshte pergjegjes per shitjet e produkteve te kompanise;
  • Kryen takime dhe prezanton kompanine dhe produktet tek klientet potencial;
  • Identifikon nevojat e klientit;
  • Mirembajtja e klienteve aktual;
  • Pergatit strategji per gjenerimin e klienteve te rinj.
    KUALIFIKIMET DHE AFTËSITË E KËRKUARA Edukimi: Të ketë përfunduar minimalisht Arsimin e Mesem Eksperiencë Pune: Te kete eksperience pune te meparshme. Aftësi:
  • Të jete mbi 25 vjec;
  • Te kete aftesi te shkelqyera komunikimi dhe negocimi;
  • Natyre e shkathet, serioze dhe bindese tek klienti
  • Sinqeritet dhe perkushtim ndaj punes
      Për më shumë info vizitoni: http://www.dimensionhr.al Mirëpresim të gjithë kandidatet e interesuar të cilët mund të dërgojnë aplikimin e tyre (CV) në adresën: rekrutime@dimensionhr.al   Ju informojmë se vetëm kandidatët e përzgjedhur nga dokumentacioni i tyre do të njoftohen për intervistë.     JU MIRËPRESIM!  ]]>
  AGJENT SHITJESH https://www.punajuaj.com/jobs/agjent-shitjesh-4/ 19 Nov 2019 11:50:23 +0000 DIMENSION me një eksperiencë disa vjecare të stafit të saj në Menaxhimin dhe Zhvillimin e Burimeve Njerezore, nëpërmjet shërbimeve të ofruara përcjell për tregun e punës vlerat më të mira profesionale. Në emër të një kompanie të madhe qe operon ne tregun shqiptar, DIMENSION po kërkon të rekrutojë kandidatë në pozicionin:  

  AGJENT/E SHITJESH

    DETYRAT DHE PËRGJEGJËSITË
  • Identifikon targetin e klienteve potencial dhe eshte pergjegjes per shitjet e produkteve te kompanise;
  • Kryen takime dhe prezanton kompanine dhe produktet tek klientet potencial;
  • Identifikon nevojat e klientit;
  • Mirembajtja e klienteve aktual;
  • Pergatit strategji per gjenerimin e klienteve te rinj.
    KUALIFIKIMET DHE AFTËSITË E KËRKUARA Edukimi: Të ketë përfunduar minimalisht Arsimin e Mesem Eksperiencë Pune: Te kete eksperience pune te meparshme. Aftësi:
  • Të jete mbi 25 vjec;
  • Te kete aftesi te shkelqyera komunikimi dhe negocimi;
  • Natyre e shkathet, serioze dhe bindese tek klienti
  • Sinqeritet dhe perkushtim ndaj punes
      Për më shumë info rreth pozicionit vakant vizitoni: http://www.dimensionhr.al Mirëpresim të gjithë kandidatet e interesuar të cilët mund të dërgojnë aplikimin e tyre (CV) në adresën: rekrutime@dimensionhr.al Ju informojmë se vetëm kandidatët e përzgjedhur nga dokumentacioni i tyre do të njoftohen për intervistë.     JU MIRËPRESIM!  ]]>
  WordPress specialist https://www.punajuaj.com/jobs/wordpress-specialist/ 16 Nov 2019 15:10:17 +0000 alb-i shpk, per realizimin e disa projekteve te klientit tone, kerkojme Wordpress specialist me eksperience kontrata freelancer. Ju keni pervoje ne kete platforme dhe mund te zhvilloni dhe realizoni kerkesat e klientit per modifikime te plugin-eve. Kerkohet korrektese dhe realizim ne kohe i detyrave. Projekt afatgjate dhe kushte te nivelit Europian. Ju lutem na dergoni punimet tuaja (portofolin) me titull: Wordpress Freelancer ]]> Kujdestare – badante Gjermani https://www.punajuaj.com/jobs/gjermani-mynih-kerkohet-kujdestare-badante-per-nje-zonje-te-moshuar/ 16 Nov 2019 14:53:40 +0000 NJOFTIM PËR VEND TË LIRË PUNE Kerkohet kujdestare per nje te moshuar ne Mynih - Gjermani. Te jene serioze dhe te qeta Te kene eksperience me te moshuarit Qëndrimi ne familjen ku punojne + ngrenia + fjetja + udhetimi (bileta) jane te mbuluara. Me marreveshje vetem per 3 muaj. Zonja banon vetem dhe flet shqip. Aktualisht eshte ne karroce dhe e pamundur te ece. Sherbimi 24 ore ku duhet te kryhet gatim, dalje ne natyre dhe sherbim per te. Atehere, dergoni ju lutem nje cv tuajen me foto, me titull: Gjermani - Mynih, kerkojme ofroj kujdestare - badante per nje zonje te moshuar. ne adresen alb-i@web.de ]]> Kamarier/e & Banakiere https://www.punajuaj.com/jobs/kamarier-e-banakiere/ 14 Nov 2019 11:34:39 +0000 Punonjes/e marketi ne sektorin fruta-perime https://www.punajuaj.com/jobs/punonjes-e-marketi-ne-sektorin-fruta-perime/ 14 Nov 2019 11:07:34 +0000 Kasier/e ne supermarket https://www.punajuaj.com/jobs/kasier-e-ne-supermarket/ 14 Nov 2019 11:00:20 +0000 B2B Lead Generation Representative https://www.punajuaj.com/jobs/b2b-lead-generation-representative/ 13 Nov 2019 16:12:04 +0000
  B2B Lead Generation Representative Teleperformance Europe is looking for a highly motivated, results-driven Lead Generation Representative to join our Team. The Lead Generation Representative will actively seek out and engage customer prospects, closely working with the Sales Team to understand the pipeline of new demand and requirements. He/She will provide complete and appropriate solutions for every prospect in order to boost top-line revenue growth, customer acquisition levels and profitability. Responsible for Managing prospect lead generation. Generating leads from cold calling, mass mailing, LinkedIn marketing and bidding portals. Use LinkedIn search and Google search techniques to source information. Will be responsible for Market research for identifying the new client, lead generation converting the lead into prospect by pitching about Teleperformance BPO services. The ideal candidate should be an exemplary conversationalist. Creating high levels of customer satisfaction through excellent sales service. Ability to engage and build long term relationship with prospects. Proven ability to identify and develop new sales opportunities. Ability to quickly research a prospect company and tailor the presentation to their specific needs. Should be able to discover prospects pain points by using probing techniques and effectively address each one of them. Perform product demonstrations that are tied to ROI and leave the prospect wanting to buy. Individuals in this role will collaborate with Business Development Managers and Account Executives to identify new business opportunities in existing and new accounts. The candidate must be a keen learner with a passion for Inside Sales; successful candidates are self-driven, energetic, confident and self-motivated with the ability to think on their feet and with a disciplined approach to managing their efforts daily. Lead Generation Representatives will focus on the following:
  • Identify strong potential prospects using initiative and creativity, to generate lead opportunities
  • Provide engaging and articulate information about Teleperformance’s value proposition to potential customers.
  • Maintain well organized, up-to-date and accurate sales information and activity
  reports in Salesforce CRM system.
  • Generate demand for opportunities without a formal RFP
  • Build client relationships to uncover previously unknown opportunities
  • Drive new or expanded work to existing contracts
  • Cold call / pursue opportunities in white space
  • Familiarizing client executives with Teleperformances capabilities
  • Build relationships with key prospects
  What you'll be doing
  • Contact prospects to generate and nurture warm leads for the product/sale.
  • Gather and record competitive information, customer objections and best practices in CRM.
  • Meet and exceed lead metrics and achieve "product specific" growth targets
  • Identify market potential by qualifying leads.
  • Initiate sales process by communicating with customers to understand their account requirements.
  • Making on average of 100+ outbound calls/emails/texts per day.
  Qualifications:
  • Bachelor's degree in related field
  • Relevant work experience is a plus.
  • Fluent verbal and written communication skills in English
  • Ability to work independently
  • Client relationship skills
  • Highly motivated and target driven
  • Excellent selling, communication and negotiation skills
  • Prioritizing, time management and organizational skills
  • Ability to create and deliver presentations tailored to the audience needs
  • Relationship management skills and openness to feedback
  • Excellent knowledge of MS Office
  No travel is required. MAIN job requirements Education and specific Training
  • Bachelor's degree in related field
  • Fluent verbal and written communication skills in English / German / French
  • Special Certifications: N/A
  Work experience
  • 1-2 years inside sales or similar experience is a plus.
  Required SKills Technical Skills
  • Knowledge of Business Process Outsourcing Industry
  • Familiar with Social Network and Customer Relationship Management Tools (es. LinkedIn, Salesforce etc.)
  • Excellent knowledge of MS Office
  • Able to conduct effective internet Research
  • Able to create and deliver presentations tailored to the audience needs
  Soft and specific skills
  • Ability to work independently
  • Ability to build rapport with prospects and clients
  • Ability to Cultivate Prospects
  • Easily Handles Objections and Rejections
  • Highly motivated and target driven
  • Excellent selling, communication and negotiation skills
  • Prioritizing, time management and organizational skills
  • Relationship management skills and openness to feedback
  If you are interested then apply sending your CV + Cover Letter (obligatory) at reclutamento@teleperformance.al until 22/11/2019
  ]]>
  Tirane, ofroj vend pune PHP/Laravel Developer https://www.punajuaj.com/jobs/tirane-ofroj-vend-pune-php-laravel-developer/ 12 Nov 2019 15:26:08 +0000 Përshkrimi Shero Designs, Inc. me seli në New York, kërkon te punësoj programues në PHP/Laravel Developer për filialin tonë në Tiranë. Ju do të jeni një pjesë e një ekipi kreativ dhe përgjegjës për të gjitha aspektet e ndërtimit dhe mirëmbajtjes për eCommerce websites që nga specifikimet fillestare deri në zhvillimin, testimin dhe nisjen e websiteve të ndryshme. Detyrat dhe përgjegjësitë:
  • Ndërtimi i një kodi të pastër duke përdorur praktikat më të mira në bazë të standarteve të kësaj industrie.
  • Gjetja e gabimeve dhe mirëmbajtja e funksionaliteteve dhe projekteve aktuale.
  • Marrja pjesë në të gjitha fazat e zhvillimit të një projekti duke filluar që nga mbledhja e kërkesave.
  • Zhvillimi i funksionaliteteve të reja duke përdorur mjetet dhe rregullat që kompania ofron.
  Kualifikimet / Kërkesat
  • Njohuri shumë të mira në PHP
  • Njohuri të koncepteve të Programimit të Orientuar drejt Objekteve (OOP)
  • Njohuri në krijimi dhe menaxhimin e të dhënave nëpërmjet Mysql
  • Njohuri bazë në HTML,CSS dhe JS
  • Eksperiencë pune ne GIT
  • Të paktën 1 vit eksperience pune në PHP
  • Përbëjnë avantazh eksperinenca në Laravel, Zend Framework ose framework të tjera të ngjashme
  • Aftësi për të punuar në grup
  • Njohuri te mira te gjuhes angleze
  • Eksperience pune ose njohuri në metodologjitë Agile
    Ne presim Cv-ne tënde ne jobs@sherocommerce.com]]>
  Operatore pre sales commerciale (contact center) Stipendio netto a partire da 500 euro + bonus https://www.punajuaj.com/jobs/operatore-pre-sales-commerciale-contact-center-stipendio-netto-a-partire-da-500-euro-bonus/ 12 Nov 2019 09:47:04 +0000
  ANNUNCIO PER RICERCA OPERATORE PRE SALES COMMERCIALE (CONTACT CENTER) Ti piace la lingua italiana e non smetti mai di parlare? L'Ippogrifo®, agenzia di marketing e vendite B2B associata a UNA e certificata UNI EN ISO 9001:2015, opera dal 1996 nel mercato del marketing B2B ed offre alle imprese piani di marketing operativo e sviluppo commerciale in outsourcing finalizzati all'aumento della clientela e delle quote di mercato in Italia e all'estero. Ricerca: Operatore Call center per la sede albanese (in fase di apertura a Tirana: Komuna e Parisit, Rruga Medar Shtylla, kompleksi Kika 1) La persona deve parlare perfettamente italiano, aver maturato almeno 3 anni di attività in call center outbound. Dovrà occuparsi della presa di appuntamento per i clienti dell’Agenzia. Contatterà imprese italiane con l’obiettivo di fissare degli appuntamenti per la rete vendita. Stipendio netto a partire da 500 euro + bonus al raggiungimento di risultati pre definiti. Cerchi un’azienda che possa farti crescere professionalmente e che abbia un respiro internazionale? Mandaci subito la tua candidatura! Offriamo:
  • Formazione costante
  • Inserimento con contratto a tempo indeterminato
  • Stipendio fisso + variabile al centrare di obiettivi
  • Prospettive di crescita professionale
  Descrizione dell'azienda: L'Ippogrifo®, agenzia di marketing e vendite B2B associata a UNA e certificata UNI EN ISO 9001:2015, opera dal 1996 nel mercato del marketing B2B ed offre alle imprese piani di marketing operativo e sviluppo commerciale in outsourcing finalizzati all'aumento della clientela e delle quote di mercato in Italia e all'estero. Il modello operativo Marketing & Sales Suite® e Formula ROI Garantito® permettono ai Clienti di ottenere garanzie contrattuali di risultato dai piani sviluppati dall'agenzia. Il servizio è rivolto ai clienti che vogliano incrementare le vendite nel mercato nazionale. Con Marketing & International Sales Suite® l'agenzia offre progetti di internazionalizzazione alle PMI, con la ricerca di nuovi sbocchi commerciali grazie ad un vero e proprio ufficio commerciale estero in outsourcing. Per maggiori informazioni: www.ippogrifogroup.com Altre informazioni: Al candidato è richiesta un’ottima conoscenza della lingua italiana e possibilmente una seconda lingua straniera, deve conoscere perfettamente il pacchetto office e avere pratica nell’utilizzo del computer. Inviare le candidature a job@ippogrifogroup.com
  ]]>
  MESUES KOMPJUTERI https://www.punajuaj.com/jobs/mesues-kompjuteri/ 11 Nov 2019 10:25:20 +0000 QENDRA EUROPIANE E STUDIMIT KERKON TE PUNESOJE NJE MESUES KOMPJUTERI I CILI TE PLOTESOJE KETO KRITERE: -TE NJOHE SHUME MIRE PROGRAMIN SHAREPOINT -TE JETE I KOMUNIKUESHME DHE KORREKT NE ORARET E VENDOSURA PER MESIMDHENIE Te interesuarit te dergojne Cv ne adresen tone te email-it:info.esc2008@gmail.com ose te na telefonojne ne nr. 0682041009]]> Trajnim dhe punesim ne fushen e testimit te aplikacioneve mobile & faqeve te internetit ne kompani gjermane https://www.punajuaj.com/jobs/ofroj-vend-pune-ne-fushen-e-testimit-te-aplikacioneve-mobile-dhe-faqeve-te-internetit-ne-nje-kompani-gjermane/ 11 Nov 2019 10:25:19 +0000 Qendra Europiane e Studimit ne bashkepunim me Kryptonite Academy ofron trajnim dhe punesim part time dhe full time ne fushen e testimit te aplikacioneve mobile dhe faqeve te internetit ne nje kompani gjermane.Nese dini anglisht, jeni te pajisur me nje kompjuter/laptop apo smartphone dhe jeni perdorues i aplikacioneve apo faqeve te internetit cdo dite, atehere ju jeni profili qe jemi duke kerkuar.Kushtet e trajnimit dhe punesimit:
  • Keni nje nivel mesatar te anglishtes
  • Keni mesatarisht 2 ose me shume ore te lira gjate dites
  • Deshironi te mesoni me shume rreth teknologjise dhe informatikes
  • Deshironi te fitoni para ekstra gjate kohes suaj te lire ose deshironi te punesoheni full time per te testuar aplikacione
  Cfare perfitoni:
  • Trajnim prej 4 seancash per testimin e aplikacioneve dhe faqeve web
  • Tips & Tricks per te qene testues te nje niveli te larte menjehere pasi perfundoni trajnimin
  • Te gjitha pergjigjiet e testit te pranimit ne pune nga kompania e testimeve
  • Suport te vazhdueshem nga Kryptonite Academy per nje vit falas
  • 1 kurs premium falas nga gama e gjere e kurseve qe ofron Kryptonite Academy ne fushen e informatikes, marketingut online, zhvillimit personal etj.
  • Pajisje me certifikate
  • Perfitime ekstra qe do te behen te ditura gjate trajnimit
  Nese vendosni te punoni full time duke testuar aplikacione, mund te fitoni deri ne €1000 ne muaj duke punuar nga shtepia dhe nderkohe do te argetoheni pafund duke njohur websites dhe aplikacione te reja perpara se te hidhen ne treg.Trajnimi do te realizohet ne 2 qendra te ndryshme (Don Bosko dhe Unaze e re) .Trajnimi kushton 4000 ALL dhe do te zhvillohet ne 2 dite.Te gjithe te interesuarit mund te na kontaktojne ne adresen tone te emailit: kryptconsulting@gmail.com]]>
  SHPERNDARES/E FLETEPALOSJESH https://www.punajuaj.com/jobs/shperndares-e-fletepalosjesh/ 11 Nov 2019 10:25:18 +0000 ​Qendra Europiane e Studimit kerkon te punesoje nje shperndares ose shperndarese fletepalosjesh nga ora 16-18. Ju lutem na kontaktoni ne nr. e telefonit:0682041009 ose nisni cv ne adresen e email-t: info.esc2008@gmail.com ]]> Operator/e Telemarketing (Outbound) https://www.punajuaj.com/jobs/operator-e-telemarketing-outbound/ 11 Nov 2019 10:17:33 +0000 Keni aftësi në tele-marketing? Flisni mirë italisht ? Keni eksperince ne Call Center ? Dërgoni CV-në tuaj pa humbur kohë! Ofrohet :
  • Paga bazë duke filluar nga 340 Lekë/Orë
  • Kontratë e rregullt pune bazuar ne ligjin shqiptar.
  • Mjedis pune modern dhe stimulues.
  • Bonuse të ndryshme ndër me të larta ne treg.
  • Trajnime të vazhdueshme.
  Info: Tel: 067 64 62 700 Email: hr@mg-call.com Adresa ne Tirane: Pranë Ish-Stacionit te trenit. Pallatet Usluga. Tirane Adresa ne Elbasan: Rruga Ibrahim Dinci, Prane Bar Ashlin, Elbasan]]>
  Account Manager per servizi di Digital Marketing https://www.punajuaj.com/jobs/account-manager-per-servizi-di-digital-marketing/ 11 Nov 2019 09:57:53 +0000 Websider con sede principale in Svizzera e Partner di Google ricerca Account Manager per i Servizi di Digital Marketing. Offriamo una preziosa opportunità per tutti coloro che sono alla ricerca di un lavoro stimolante in un settore in costante crescita. Cosa cerchiamo? · Buona conoscenza della lingua italiana · Buone capacità di comunicazione · Spiccata attitudine commerciale · Almeno 3 mesi di esperienza lavorativa Cosa offriamo? · Contratto di lavoro a tempo indeterminato a norma di legge con stipendio base interessante · Parte variable legata ai contratti individualmente venduti · Formazione sul prodotto delle champagne online e sulle tecniche di vendita · Ambiente di lavoro dinamico con reali possibilità di rapida crescita professionale Sede di lavoro: Komuna e Parisit. Rruga Tish Daija, Kompleksi Kika 2, Kati 0, godina 5, Tirana Se vuoi far parte del nostro team, invia il tuo CV all’indirizzo mail: jobs@websider.it o chiamaci al: +355 69 32 98 677 ]]> Asistente zyre https://www.punajuaj.com/jobs/asistente-zyre/ 07 Nov 2019 13:14:45 +0000

  South coast development

  Its researching an Assistant (Female) which is capable to assist on investor research for an Albanian project, in Tourism sector. Duty's / Responsibility: - market research; - phones calls with international company's and submission of the information's; - preparation of the timetable; - weekly / monthly report etc. Professional capacity: - high level of English language; - preferable to know Italian, French and German - very good knowledge of computer basic software as MS Office, Internet etc.

  - to be flexible with the schedules

  Document submission: - CV and photo; - motivation letter.

  Note: not all candidate will be contacted, only the ones which ill be pres-elected. Application can be send to the e-mail: avucini@southcoastdevelopment.al
  ]]>
  MANOVRATOR PER RUL ASFALTI https://www.punajuaj.com/jobs/manovrator-per-rul-asfalti/ 06 Nov 2019 07:19:23 +0000 Kompania SALILLARI SHPK kerkon te punesoje MANOVRATOR PER RUL ASFALTI, me Deshmi Manovratori Te interesuarit te dergojne Cv ne adresen e mailit: hr@salillari.al Cel : 0682055689 ose 0686038343]]> INXHINIER NDERTIMI, PER NE ZYRE https://www.punajuaj.com/jobs/inxhinier-ndertimi-per-ne-zyre/ 06 Nov 2019 07:19:22 +0000 "SALILLARI shpk" kerkon te punesoje INXHINIER NDERTIMI, PER NE ZYRE PERSHKRIMI I POZICIONIT Inxhinieri i Ndertimit ka si detyre ndjekjen dhe mbikqyrjen e objekteve ne ndertim. DETYRAT KRYESORE
  • Administron te gjithe dokumentacionin tekniko ligjor te objektit ne ndertim, ne dosjen perkatese
  • Kontrollon materialet qe do te perdoren ne objekt (nga ana sasiore)
  • Perpunon projektet, harton situacionet, librezat e masave
  • Te jete pjese e diskutimeve teknike brenda kompanise dhe njekohesisht me supervizorin dhe investitorin.
  KRITERET E KERKUARA
  Edukimi Të ketë përfunduar Fakultetin e Inxhinierise se Ndertimit
  Gjuhe te huaja Anglisht ne nivel te larte
  Njohuri kompjuterike Microsoft Office, Project, Autocad, (preferohet: Sap. Etabs)
  Eksperienca e kerkuar Mbi 5 vjet eksperience.
  Te interesuarit mund te dergojne c.v. e tyre ne adresen e-mail: hr@salillari.al, ose te kontaktojne tek numri i telefonit: +355 68 20 55 689. Vetem te perzgjedhurit do te kontaktohen.]]>
  MEKANIK per MJETE TE RENDA https://www.punajuaj.com/jobs/mekanik-per-mjete-te-renda/ 06 Nov 2019 07:19:19 +0000 Menaxher Prodhimi https://www.punajuaj.com/jobs/menaxher-prodhimi/ 05 Nov 2019 16:56:33 +0000
  Profili i kompanisë: KRACO filloi aktivitetin në vitin 1997 si një nga kompanitë e para në industrinë e prodhimit të produketeve ushqimore, Kompania lider në Shqipëri në prodhimin e përgatitjeve për pije të ngrohta të ftohta dhe çajra, e çertifikuar tashmë dhe me sistemin e cilesisë IFS 6.1. Kërkon Menaxher Prodhimi i cili do të bashkëpunojë ngushtësisht me Menaxherin e Cilesisë dhe sigurisë të organizatës për të mbështetur konsolidimin e mëtejshëm të eficences se linjave te prodhimit ne cilesine dhe ne sasine. Detyrat dhe Pergjegjesite
  • Pergatitjen vjetore te planit te prodhimit;
  • Ndjekjen dhe realizimin mujor per sasite e planifikuara;
  • Ndjekjen dhe perllogaritjen e KPI per punonjesit;
  • Raporton sipas frekuencave te vendosura per eficensat e prodhimit, dhe menaxhimin e burimeve njerezore te prodhimit;
  • Plotesimin e eficencave ditore te cdo linje prodhuese;
  • Njekjen e procedurave te prodhimit;
  • Bashkepunim Maksimal me Kontrollin e Cilesise dhe Shefave te turnit.
  Kualifikimet
  • Preferohet Diplome Universitare ne Fakultetin Ekonomik;
  • Te kete njohuri shumë të mira Excel;
  • Eksperienc dy vjecare ne te njejten fushe;
  • Te jete korrekt dhe shume kerkues.
  Ju ofrojme: 1. Një pagë interesante. 2. Një punë me perspektive afatgjate dhe mundesi per zhvillim. Afati i dorëzimit: 15.11.2019 Kandidatet e interesuar mund te dergojne aplikimet e tyre me e-mail ne adresen tone elektronike: hr@kraco.al Ju njoftojme se të gjitha aplikimet do të trajtohen me konfidencialitet të plotë sipas ligjit Nr9887 percaktuar nga Kuvendi i Shqipërisë për “Mbrojtjen e të Dhënave Personale”.
  ]]>
  Agjent Shitjesh Direkte https://www.punajuaj.com/jobs/agjent-shitjesh-direkte/ 03 Nov 2019 14:36:30 +0000 WineLand Albania, Kompani distribucioni vererash eshte ne kerkim te nje Agjenti Shitjesh me experience shume te mire ne fushen e shitjeve, preferohet me ekperience ne fushen e Verave ose Pijeve Alkoolike. Pershkrimi i Punes Ka per detyre te identifikoje, kontaktoje dhe kontraktoje kliente potencial. Duhet te sherbeje si nderfaqe midis klienteve potencial dhe Drejtorit te Shitjeve, duke vendosur dhe mbajtur marredheniet me klientet potencial dhe klientet aktuale. Detyrat · Promovimi i emrit të kompanise dhe produkteve qe ofron kompania. · Identifikimi i oportuniteteve të ndryshme dhe klientëve potencialë · Menaxhimi i marrëdhënieve me klientët aktuale · Përditësim i të dhënave të klientëve · Përpilimi dhe gjenerimi i ofertave ekonomike · Pjesëmarrje në aktivitete marketuese te kompanise · Raportim periodik tek drejtuesi i kompanise Kualifikimet dhe kërkesat: · Kandidati duhet te kete patjeter minimum 2 vite experience ne shitje · Preferohet qe te kete punuar ne distribucion verash ose pijesh alkolike · E preferueshme që aplikanti të ketë përfunduar studimet e larta · Të ketë aftësi të mira për bashkëveprim me klientet · Aftesi shume të mira të planifikimit dhe menaxhimit të kohës. · Të ketë aftësi për të punuar në një ambjent bashkëpunues. · Të ketë njohuri te mira të gjuhës Italiane dhe Angleze · Te jete i pajisur me Patente te klasit B Pagesa Ofrohet page baze + % mbi shitjet. Paketa financiare eshte shume e mire Aplikimi Ju lutemi dërgoni aplikimin tuaj të plotë ne adresen e e-mail: sales@winelandalbania.com WINE LAND Albania web: www.winelandalbania.com Adresa: Rr. Petro Nini Luarasi e-mail: sales@winelandalbania.com]]> Menaxher/e Shitjesh ne Terren https://www.punajuaj.com/jobs/menaxher-e-shitjesh/ 01 Nov 2019 09:34:30 +0000 MENAXHERI/E Shitjesh , 1.Rritjen e volumit te shitjes 2.Futjen e produkteve te reja 3.Gjetjen e klienteve te rinj 4.Menaxhimi i klienteve debitore 5.Ndjekja e porosive ditore ne bashkpunim me drejtorin e shitjeve si dhe punonjesit e transportit 6.Raporti ditor i shitjeve 7.Planifikimi i shitjeve  Kujdeset per arritjen e targeteve strategjike te kompanise ne raport me rritjen e pjeses ne treg, rritjen e numrit te konsumatoreve, rritjen e pjeses ne shporten e konsumatorit, dhe mbajtjen e konsumatorit te kenaqur ne afate te gjata.  Jep sugjerime per tregun: o Percaktimin e cmimit (ne baze te analizes se konsumatoreve dhe te konkurences o Ne percaktimin e planit promovues (cfare, kur, ku, sa gjate, si), bazuar ne zhvillimet ne treg dhe nevojat e konsumatoreve.  Zhvillon programin e rritjes se besnikerise nga konsumatoret dhe sjelljen e konsumatoreve te rinj.  Jep kontributin dhe informacion per planin per zhvillimin e Markave Private ne lidhje me te.  Mat dhe monitoron kenaqesine e konsumatoreve te ECO Market Food.  Monitoron zhvillimin e konkurences dhe zhvillimin e nevojave te klienteve. Kerkesat dhe kualifikimet: - Diplome Universitare, preferohet ne profilin “Marketing”, “Komunikim”, “Menaxhim”, etj; - Me pervoje te ngjajshme pune ne fushen e menaxhimit , minimumi 3 vjet eksperience. (Preferohen pervoja ne industri te ngjashme); - Me aftesi te mira komunikuese dhe organizuese; - Me aftesi shume te mira promovuese dhe prezantuese; - Me aftesi bindese dhe krijuese; - Njohuri shume te mira te paketes Microsoft Office; Ofrohet: Kushte te mira pune dhe page e kenaqshme dhe konkurruese ne treg. Menaxher Rajonal ne Departamentin e Distribucionit. Për të aplikuar për këtë mundësi punësimi, ju lutemi dërgoni CV-në tuaj dhe dokumentat e tjerë shoqëruese duke përmendur pozicionin për të cilin aplikoni në adresën e e-mail-it: info@ecomarket-al.com dhe albana.ndreu@ecomarket-al.com Ju do të kontaktoheni vetëm në qoftë se CV-ja juaj do perzgjidhet. ]]> Menaxher Horeca https://www.punajuaj.com/jobs/menaxher-horeca/ 01 Nov 2019 09:25:04 +0000 Titulli i Pozicionit: Manager (Ho-Re-Ca) Misioni: Menaxheri i projektit është përgjegjës për zhvillimin dhe përfundimin e projektit dhe ne funksion të këtij qellimi, duhet të përmbushë përgjegjësitë dhe detyra menaxheriale,organizative , mbikqyrëse, koordinuese , vendim –marrëse. Menaxheri i Projektit mund të jetë përgjegjës edhe për më shumë se nje projekt në të njejtën kohë. Përgjegjësitë Kryesore:
  • Planifikon dhe zbaton projektet
  • Ndihmon në përcaktimin e qëllimeve,arritjeve dhe rezultateve të projektit
  • Përcakton detyrat dhe burimet e percaktuara
  • Mbledh dhe menaxhon ekipin e projektit
  • Krijon orarin dhe afatet kohore të projektit
  • Monitoron dhe reporton mbi rezultatet e projektit
  • Mbështet ekipin drejtpërdrejtë
  • Prezanton raportet tek eproret për progresin, si dhe problemet dhe zgjidhjet
  • Zbaton dhe menaxhon ndryshimet kur është e nevojshme për të përmbushur rezultatet e projektit
  • Vlerëson rezultatin e projektit
  • Kryen aktivitetet e lidhjes se kontratave me kliente te medhenj dhe negocion cmimin e shitjes dhe zbritje ne konsultimin me Administratorin e kompanise
  • Pergatit raporte te shitjeve per Administratorin
  • Indentifikon mundesine per permiresimin e procesit te shitjes
  • Studion dhe sjell ide innovative qe do ndihmonin rritjen e performances se produktit
  Kërkesat e Pozicionit:
  • ​Arsim Universitar (Administrim Biznes)
  • I certifikuar sipas kërkesave profesionale të postit;
  • Shkathësi të avancuara analitike, strategjike, planifikuese, organizative, mbikëqyrëse dhe këshilluese;
  • Shkathtësi profesionale në të shkruar dhe komunikim
  • Njohje e avancuar e MS Office (Excel; Word; Outlook; PowerPoint);
  • Aftësi për të mbajtur nivel të lartë te konfidencialitetit;
  • Patent Shoferi kategorine “B”
  • Njohje e gjuhes Angleze .
  • Duhet te kete eksperienca 3 vjecare ne te njejtin profil.
  Per te aplikuar per kete pozicion duhet te dergoni nje Cv ne adresen: info@ecomarket-al.com duke specifikuar pozicionin qe ju po aplikoni. Ecomarket ju njofton se te gjitha aplikimet do te trajtohen ne menyre konfidenciale sipas ligjit Nr. 9887 per " Mbrojtjen e te dhenave Personale". Vetem kandidatet qe do te perzgjidhen per kete pozicion do te njoftohen.]]>
  CTC ASTIR KERKON TE PUNESOJE NJE TEAM LEADER https://www.punajuaj.com/jobs/ctc-astir-kerkon-te-punesoje-nje-team-leader/ 29 Oct 2019 10:06:50 +0000 CTC ASTIR kerkon te punesoje nje Team Leader me eksperience ne fushaten VODAFONE CASA KERKOHET: - Eksperience jo me pak se dy vite si Team Leader ne fushata outbound - Disponibilitet full time - Aftesi te mira menaxhimi dhe organizimi OFROHET: - Pagese baze shume e kenaqshme - Bonuse mujore nga me te lartat - Ambjent komod dhe i qete pune Orari i punes: E hene – e premte 13.00-21.00 E shtune: 10.00-18.00 Dergo aplikimin tend nepermjet dy formave tona te kontaktit: ctc.astir@evo-net .eu ose telefono tani ne: 0693251722]]> Inxhinier IT https://www.punajuaj.com/jobs/inxhinier-it/ 29 Oct 2019 09:15:28 +0000 A2, ekskluzivitet i lajmeve CNN, po kërkon profesionistë me përvojë dhe të rinj të talentuar, të cilët janë të etur për të mësuar dhe për të treguar integritet të lartë. Ne jemi duke kërkuar për profesioniste me eksperiencë Teknike:  
  • Inxhinier IT
  Njohuri shume te mira (te folur dhe te shkruar) ne shqip dhe anglisht. DETYRAT DHE PERGJEGJESITE:
  • Te mirembaje rrjetin dhe kompjuterat e kompanise,
  • Te mirembaje, konfiguroje dhe perditesoj serverat e kompanise per te siguruar mbarevajtjen e transmetimit,
  • Te mirembaje sistemin e arkives te permbajtjes audio - video,
  • Te mirembaje konfigurimet e cdo kompjuteri qe lidhet drejteperdrejte me sistemin e televizionit,
  • Te mirembaje server-at dhe konfigurimet te transmetimit te live stream ne internet,
  • Te mirembaje server-at e lidhjeve direkte,
  • Te mirembaje sistemet e AVID.
    KUALIFIKIME:
  • Diplomë Master ne Inxhinieri Elektronike, Informatike, ose fushë të ngjashme,
  • Të paktën 4 vjet eksperience ne media,
  • I motivuar, energjik, krijues, i shpejte, i sakte,
  • Aftesi shume te mire teknike,
  • Te posedoj gjykim të mprehtë,
  • Aftësi për të menaxhuar projekte dhe detyra të shumëfishta në të njëjtën kohë,
  • Aftësi për të kryer punë cilësore nën situata presioni,
  • Aftësi për të punuar me orar pune fleksibel, duke përfshirë naten dhe fundjavat dhe të punojë si pjese e një ekipi,
  • Etikë profesionale e punës dhe gjithmone i gatshem,
    Nëse dëshironi të filloni të rriteni ose të përmirësoni karrierën tuaj duke punuar me A2 CNN dhe partnerin tonë CNN, jeni mirëpritur të dorëzoni aplikimin tuaj. Per te aplikuar per kete pozicion, ju lutem vizitoni faqen tone Career website. Data e fundit e aplikimeve eshte 05.11.2019. Departamenti i BNJ https://a2news.com/careers/]]>
  Përfaqësues Shitjesh https://www.punajuaj.com/jobs/perfaqesuesi-shitjesh/ 28 Oct 2019 17:34:57 +0000
  WineLand Albania, Kompani distribucioni vererash eshte ne kerkim te nje Përfaqësues Shitjesh me experience shume te mire ne fushen e shitjeve,
  preferohet me ekperience ne fushen e Verave ose Pijeve Alkoolike.
  Pershkrimi i Punes Ka per detyre te identifikoje, kontaktoje dhe kontraktoje kliente potencial. Duhet te sherbeje si nderfaqe midis klienteve potencial dhe Drejtorit te Shitjeve, duke vendosur dhe mbajtur marredheniet me klientet potencial dhe klientet aktuale.
  Detyrat · Promovimi i emrit të kompanise dhe produkteve qe ofron kompania. · Identifikimi i oportuniteteve të ndryshme dhe klientëve potencialë · Menaxhimi i marrëdhënieve me klientët aktuale · Përditësim i të dhënave të klientëve · Përpilimi dhe gjenerimi i ofertave ekonomike · Pjesëmarrje në aktivitete marketuese te kompanise · Raportim periodik tek drejtuesi i kompanise
  Kualifikimet dhe kërkesat: · Kandidati duhet te kete patjeter minimum 2 vite experience ne shitje · Preferohet qe te kete punuar ne distribucion verash ose pijesh alkolike · E preferueshme që aplikanti të ketë përfunduar studimet e larta · Të ketë aftësi të mira për bashkëveprim me klientet · Aftesi shume të mira të planifikimit dhe menaxhimit të kohës. · Të ketë aftësi për të punuar në një ambjent bashkëpunues. · Të ketë njohuri te mira të gjuhës Italiane dhe Angleze · Te jete i pajisur me Patente te klasit B
  Pagesa Ofrohet page baze + % mbi shitjet. Paketa financiare eshte shume e mire
  Aplikimi
  Ju lutemi dërgoni aplikimin tuaj të plotë ne adresen e e-mail: sales@winelandalbania.com
  WINE LAND Albania
  web: www.winelandalbania.com
  Adresa: Rr. Petro Nini Luarasi
  e-mail: sales@winelandalbania.com
  ]]>
  Specialist Shitjesh për Produkte Ndriçimi https://www.punajuaj.com/jobs/specialist-shitjesh-per-produkte-ndricimi/ 28 Oct 2019 16:46:15 +0000 Detyrat dhe Përgjegjësitë:
  • Identifikimi i objekteve/veprave që po ndërtohen ose restaurohen.
  • Kontakti me menaxherët përkatës për ofrimin e produkteve të ndriçimit;
  • Menaxhimi i një portofoli ekzistues klientësh;
  • Mbajtja e kontakteve me persona me influencë si Inxhinierë Elektrikë, Arkitektë, apo Menaxherë Firmash Ndërtimi;
  • Menaxhimi i procesit të shitjes në tërësi;
  • Arritja e objektivave të vendosura nga menaxhimi.
  Edukimi:
  • Të ketë mbaruar studimet universitare. Preferohen degët Administrim Biznesi, Marketing, Ekonomik, Inxhinieri Elektrike, ose Inxhinieri Elektronike.
  Kualifikime te tjera:
  • Njohuri të mira të paketës MS Office.
  • Preferohet me njohuri mesatare të gjuhës Angleze
  • Leje drejtimi klasi B
  • Gatishmëri për punë në lëvizje 70-80% të kohës.
  Aftesi te tjera:
  • Aftësi shumë të mira komunikuese;
  • Aftësi shumë të mira në organizimin , planifikimin dhe koordinimin e punës;
  Aplikimi: Jeni të lutur të dërgoni CV tuaj në adresën: hr@brotechbrands.com]]>
  We are looking for Engineers ! https://www.punajuaj.com/jobs/montues-tabelash-reklamash/ 28 Oct 2019 16:34:07 +0000 REQUIREMENTS
  Plant Manager
  • Master’s Degree in Mechanical, Mechatronic, Industrial Engineering or similar branch
  • More than 7 years of progressive experience in Operational Management
  • Extended knowledge in Occupational Health and Safety procedures
  • Great leader, able to create and motivate teams and achieve goals
  • Passionate about manufacturing technology and trends
  • Very good communication and public speaking skills
  • Good knowledge of engineering software and MS suite
  Production Supervisor
  • Bachelor’s Degree in Mechanical, Mechatronic, Industrial Engineering or similar branch.
  • More than 3 years of progressive experience in a manufacturing environment
  • Good knowledge of metal constructions & welding inspection
  • Excellent understanding of production schemes
  • Good knowledge and visualization of engineering drawing such as Isometric Drawing, Dimensioning, Sectioning, Assembly Drawings, etc.
  • Able to lead teams of workers with different specialties
  • Good understanding of CNC and manual machinery for metal processing.
  • Willing to learn and advance his/her skills
  • Intermediate knowledge of engineering software and MS Suite
  • Excellent communication and social skills
  Installation Supervisor
  • Bachelor’s Degree in Civil, Structural Engineering or similar branch
  • More than 3 years of experience in supervising implementation projects
  • Very good knowledge of different structures and their properties
  • Preferred with experience in metal constructions, facade installations, or other external structure installations.
  • Good knowledge and understanding of Health & Safety procedures
  • Able to lead teams of installers
  • Excellent communication and social skills.
  Application We will receive applications until the end of October. Send us your resume at hr@fmreklama.al, and let’s talk about it!]]>
  Kerkohen Saldator, Elektricist, Montues, Artizan, Operator Makinerish https://www.punajuaj.com/jobs/teknik-saldimi/ 28 Oct 2019 16:30:07 +0000
  Bashkohu me ekipin tonë nëse po kërkon të gjesh një vend pune me kushte të mira, ambient pozitiv, dhe ku njerëzit vlerësohen. F&M Reklama është një kompani që operon prej 12 vitesh në fushën e tabelave reklamuese, printimeve, dhe artikujve promocional. Kjo është një fushë shumë e bukur, kreative, dhe aspak rutinë.Nëse je i interesuar, apliko për një nga pozicionet më poshtë:1. Specialist Ndriçimi Të realizojë instalimin e ndiçimit LED në reklama të ndryshme; Të instalojë komponentët e duhur sipas projektit (Kokrra LED, strip LED, module LED, transformatorë, ushqyes etj.); Të llogarisë dhe instalojë rezistencat dhe transformatorët e duhur; Të instalojë modulet LED në tabela elektronike dhe të bëjë konfigurimin e tyre. Të bashkëpunojë me sektorët e tjerë. Të ketë mbaruar shkollën e mesme elektrike / elektronike, ose arsimin e lartë në këto degë. Preferohet me eksperiencë, por edhe kandidatët e sapo diplomuar janë të mirëpritur. 2. Saldator Të ketë eksperiencë të konsiderueshme në saldim Të njohë mirë dhe të ketë punuar me lloje të ndryshme saldatriçesh Të njohë mirë metalet, metodat e saldimit dhe lyerjen e tyre Të ketë përfunduar arsimin e mesëm, preferohet formim profesional Preferohet me trajnime dhe çertifikata saldimi Të njohë mirë kushtet dhe mjetet e sigurisë në punë Të ketë aftësi për punë në skuadër Mosha mbi 30 vjeç 3. Montues Të ketë eksperiencë të konsiderueshme në montime të ndryshme në terren Të njohë mirë dhe të ketë punuar me vegla pune si trapan, fresibël/troko, vidator, etj Të ketë patentë klasi B Të mos ketë problem punën në lartësi (skelë, vinç etj.) Të ketë mbaruar shkollën e mesme Të njohë mirë kushtet dhe mjetet e sigurisë në punë Mosha mbi 30 vjeç 4. Operator Makinerish CNC Të njohë kompjuterin dhe programet bazë Të ketë eksperiencë pune me makineri të ndryshme Të ketë mbaruar arsimin e mesëm Të jetë i gatshëm të mësojë teknologji të reja Preferohet me njohuri mesatare të Anglishtes Mosha mbi 30 vjeç 5. Specialist Punimesh Artizanale Të ketë pasjon për punë artistike artizanale Te ketë aftësi në ndonjë nga fushat si skulpturë, punime me akrilik / plexiglass (peçikllas), qëndisje, punime balte, punime artistike druri, gdhendje në sipërfaqe të ndryshme etj. Preferohet me eksperiencë në prodhim ose realizim objektesh artistike të çfarëdo materiali apo madhësie Person me durim për të realizuar punime të bukura që kërkojnë vëmendje të lartë dhe detaje. Mosha mbi 30 vjeç Je PROFESIONIST në ndonjë nga profilet më sipër? Apliko duke klikuar butonin më poshtë, dërgo CV në adresën hr@fmreklama.al, ose telefono në +355 67 60 42 013 brenda dates 30 tetor 2019.
  ]]>
  Consulenti Vendita!!! https://www.punajuaj.com/jobs/tirane-ofroj-vend-pune-full-dhe-part-time-consulenti-vendita/ 28 Oct 2019 15:46:52 +0000 Consulenti Vendita!!! Stiamo selezionando agenti per nuove attività di Vodafone. Sta arrivando qualcosa di nuovo e diverso, portate con voi solo i seguenti requisiti che al resto ci pensiamo noi: -buone conoscenze della lingua italiana -proattività commerciale -buone doti relazionali -buona dimestichezza con il pc -è preferibile un'esperienza precedente Offriamo Stipendio base a livelli europei + bonus mensili ,inserimento immediato, formazione retribuita sul prodotto è sulle tecniche di comunicazione, retribuzione sopra la media del mercato, possibilità di crescita professionale in un ambiente molto amichevole e con 0 stress. Invia la tua candidatura al: eni.koci@connecticall.eu Oppure contattaci al numero: 0692925543.]]> Media Sales (Menaxher Shitje) https://www.punajuaj.com/jobs/media-sales-menaxher-shitje/ 28 Oct 2019 08:32:03 +0000 A2, CNN exclusive news channel affiliate, is looking for both experienced professionals and talented youngsters, who are eager to learn and show highest integrity. We are looking for an experienced professional with a marketing and sales background and qualifications:  
  • Media Sales (Menaxher/e Shitje)
    The “Media Sales” includes, selling advertising space to businesses and individuals. They contact potential clients, make sales presentations and maintain client accounts. Fluent Bilingual (spoken and written) in Albanian and English. DUTIES AND RESPONSIBILITIES:
  • To use an existing network of industry contacts to generate new business and to conduct client meetings and to manage a portfolio of accounts,
  • To deliver sales presentations to high-level executives and to develop new business and to achieve sales targets,
  • To liaise with internal staff and procedures to deliver effective campaign solutions and to complete administrative work, as required,
  • To contact potential clients, over the phone and also in a face to face environment (client presentations, client days out, business lunches/dinners) to describe potential advertising opportunities,
  • To develop and maintain an in-depth understanding of the market place you work in, including regular analysis of competitor activity and identifying opportunities for new product development and new revenue streams,
  • To attend industry networking events, exhibitions, seminars and conferences to build awareness of your industry and meet potential and existing clients.
  • To work closely with the editorial features team to ensure all leads are covered and relevant information exchanged to the benefit of both parties,
  • To work closely with production departments to ensure advertisements are placed into the correct products, in the right place and at the right time,
  • To work closely with the advertising operations team (Web Journalist, Web Master) to ensure the correct advertisements are placed on the correct websites pages at the correct time, according to your clients’ wishes,
  • To keep accurate records of sales, contacts and deals and to produce financial and media plans and forecasts,
  • To explain the benefits and potential audience of specific media offerings to potential clients,
  • To maintain excellent relationships with all clients in the executive's portfolio,
  • To meet clients outside of normal business hours when necessary,
  • To research client needs and explain the benefits of buying advertising space, responding to any objections,
  • To undertake extensive market, audience and client research to recognize, find, research and secure new clients and to analyze and to interpret data,
  • To research and to compile tailored monthly analytics and ad reports for all key stakeholders and senior managers,
  • To penetrate new markets and market mapping in the particular sector in the region,
  • To build Partnerships with Media agencies, regional partners and help them get brands on board to advertise,
  • To prepare promotional plans, sales literature, media kits, and sales contracts,
  • To analyze sales statistics and preparing reports about clients’ accounts,
  • To build awareness of the Network's desirable demographic and to be proactive, think out of the box, creative, utilize resources and take advantage of opportunities based on the market.
    QUALIFICATIONS:  
  • Bachelor's or Master’s degree in Business, Marketing, or a Related Field,
  • At least 3+ years’ experience, preferred previous Sales or Media Experience or television advertising sales experience,
  • Outgoing Personality, Interpersonal Skills, Persuasiveness, Likeability, Confidence, Customer Service, Maintaining Relationships, Listening, Resilience, Creativity, Adaptability, Organization, Detail-Orientated, Multi-Tasking, Reliability,
  • Excellent written and oral communication skills,
  • Good negotiation skills and the ability to respond to objections,
  • To have a good awareness of targets and revenue and have strong self-discipline and attention to detail,
  • Strong client relationships and strong agency relationships to get immediate awareness of programming initiatives,
  • Willingness to work overtime as needed,
  • Must have excellent PowerPoint and Microsoft Office skills,
  • Strong product focus and a passion for technology and tech innovation,
  • Strategic Thinking and strong negotiator,
  • CRM experience is needed and commercial awareness and networking ability,
  • The ability to work under and handle pressure and an excellent telephone manner,
  • Diplomatic and thick skinned,
  • Sociable and outgoing personality.
    If you would like to jumpstart or enhance your career by working with A2 and our partner CNN, you are welcome to submit your application. To apply for this role, please visit our Career website. The closing date of applications is 05.11.2019. HR Department https://a2news.com/careers/]]>
  Koordinator/e Media https://www.punajuaj.com/jobs/koordinator-e-media/ 28 Oct 2019 08:32:01 +0000 A2, ekskluzivitet i lajmeve, CNN po kërkon profesionistë me përvojë dhe të rinj të talentuar, të cilët janë të etur për të mësuar dhe për të treguar integritet të lartë. Ne jemi duke kërkuar për kandidatë në pozicionin:
  • Koordinator/e Media, Departamenti BNJ
  Njohuri shumë të mira (të folur dhe të shkruar) në shqip dhe anglisht. DETYRAT DHE PËRGJEGJËSITË:
  • Të jetë pika e parë e kontaktit në Kompaninë tonë,
  • Të kujdeset për ambjentet e çdo Departamenti dhe të gjitha ambjentet e tjera të Kompanisë që të jenë të organizuara,
  • T’i pergjigjet çdo telefonate që vjen në telefonin e recepsionit, si dhe të përcjellë çdo telefonate tek punonjësi përgjegjës,
  • Të menaxhojë adresën e email-it të kompanisë dhe të bëjë shpërndarjen e email-eve sipas subjektit dhe përmbajtjes tek punonjësi respektiv,
  • Të drejtojë të gjithë proçesin e dërgimit të zarfeve, marrëdhëniet me postën, faturat, kostot etj,
  • Të pres të ftuarit e çdo Programi dhe vizitorët e Kompanisë dhe t'i shoqërojë në Departamantin apo punonjësin përkatës,
  • Marrja e të ftuarve apo vizitorëve në ambjentin e pritjes duke i përshëndetur, duke i mirëpritur, drejtuar dhe njoftuar ata/ato në mënyrë të përshtatshme,
  • Të jetë e/i aftë të menaxhojë situatat emergjente në një kohë dhe mënyre efektive duke mos lënë asnjëherë detyrat e recepsionit,
  • Të jetë e/i aftë të kryejë shumë detyra në të njëjtën kohë dhe nën presion (multi-tasking),
  • Të kujdeset që ambjenti i pritjes së të ftuarve dhe tavolina e Recepsionit të jenë të pastra, të rregullta me të gjitha pajisjet dhe mjetet e nevojshme,
  • Informacioni që do të marr nga telefoni apo emaili të jetë i saktë,
  • Të kujdeset me pajisjet kancelarike për çdo punonjës, të kryej porositë për kancelari si dhe të mbaj inventarin e tyre, kostot e tyre për çdo departament,
  • Të kryej rezervime hoteli, rezervime taksi, rezervime bileta fluturimi,
  • Të kryej arkivimin dhe protokollimin e dokumentave sipas dosjeve përkatëse, dokumenta hyrëse, dalëse,
  • Të mbaj kontakte të vazhdueshme me punonjësit e çdo Departamenti,
  • Detyra të tjera që mund t’i caktohen.
  KUALIFIKIME:
  • Diplomë Bachelor ose Master në Ekonomik, Gazetari etj.,
  • ​Të ketë një personalitet të paraqitshëm,
  • Aftësi shumë të mira në kompjuter me Microsoft Office,
  • Të punojë me turne, kërkohet fleksibiltet me oraret e punës,
  • Qëndrim dhe paraqitje profesionale, të pastër dhe të rregullt,
  • Aftësi shumë të mira verbale dhe të shkruar,
  • Aftësi për të qënë proaktive dhe të di të jap zgjidhje çdo problemi,
  • Aftësi shumë të mira organizuese,
  • Aftësi shumë të mira në kryerjen e detyrave sipas rëndësisë,
  • I/e saktë dhe të ketë vemendje ndaj detajeve,
  • I/e sjellshëm/me dhe me etikë profesionale,
  • I/e motivuar, energjik/e,
  • Aftësi për të kryer punë cilësore nën situata presioni.
  Nëse dëshironi të filloni të rriteni ose të përmirësoni karrierën tuaj duke punuar me A2 CNN dhe partnerin tonë CNN, jeni mirëpritur të dorëzoni aplikimin tuaj. Për të aplikuar për këtë pozicion, ju lutem vizitoni faqen tonë Career website. Data e fundit e aplikimeve është 05.11.2019. Departamenti i BNJ https://a2news.com/careers/]]>
  Korrespondent/e / Gazetar/e per Gjirokaster https://www.punajuaj.com/jobs/korrespondent-e-gazetar-e-per-gjirokaster/ 28 Oct 2019 08:31:58 +0000 Pozicioni i punes “Korrespondentët / Gazetarët” përfshin hulumtimin, zhvillimin, raportimin, xhirimin dhe redaktimin e lajmeve, ideve iniciuese të historisë, zgjerimin e kontakteve si dhe përgjegjësive të tjera të përcaktuara. Ky pozicion do të prodhojë përmbajtje të përditshme në një shumëllojshmëri platformash, duke përfshirë internetin, faqet e rrjeteve sociale. Njohuri shume te mira (te folur dhe te shkruar) ne shqip dhe anglisht. Ne jemi duke kërkuar për profesioniste me eksperiencë editoriale:  
  • Korrespondent/e / Gazetar/e per Gjirokaster
  DETYRAT DHE PERGJEGJESITE:
  • Të hulumtoj tema dhe histori që një Redaktor apo Kryeredaktori i ka caktuar,
  • Të intervistoj persona që kanë informacion, analizë ose opinione për një ngjarje ose artikull,
  • Të ndërtoj marrëdhënie me ekspertë dhe kontakte të cilët sigurojne apo kane te dhena, detaje apo qe te cojne ne nje ngjarje,
  • Të analizoj dhe interpretoj informacionet për të rritur kuptimin e lajmit tek audienca e tyre,
  • Një kuptim i qartë se si të gërmosh për një ngjarje, ta hulumtosh, ta shkruash ne nje kend te caktuar, njohuri profesionale si tregosh ngjarjen dhe njohuri mbi prodhimin televiziv për ta bërë me nje impakt të paharrueshëm,
  • Të ruaj një prani aktive të mediave sociale për të ndërtuar brand-in tuaj dhe për të kërkuar idetë origjinale të ngjarjes,
  • Të zhvilloj idetë e ngjarjes dhe të mbledh informacione për lajmet,
  • Të transmetoj dhe të vlerësoj paraprakisht burimin e lajmeve dhe të perzgjedh ngjarje unike që do të sjellin rezultate, vlerësime te matshme dhe shikueshmeri te larte,
  • Të organizoj dhe të kryej intervistat kur është e nevojshme, të mbledh deklaratat e dëshmitarëve, të marr informacione nga ekspertë ose individë të përfshirë ose të punoj ne gjurmet e nje ngjarje te propozuar,
  • Aftesi investiguese shume te mira dhe të kuptoj rëndësinë e ofrimit të kontekstit të lajmit,
  • Të shkruaj shkrime për titujt dhe buletinet dhe të përgatis dhe të prezantoj lajmet,
  • Të zhvilloj dhe të mbaj kontakte dhe marrëdhënie në komunitet,
  • Të marr pjesë në procesin editorial,
  • Njohja e ngjarjeve aktuale është thelbësore,
  • Të sjell ngjarje të rëndësishme që sjellin ndryshime në komunitetin tone,
  • Aftesi dinamike televizive,
  • Të mbuloj lajmet e fundit (breaking news) edhe ne minuten e fundit,
  • Të dërgoj lajme live drejteperdrejte me teknologjinë aktuale,
  • Njohja e ligjit të mediave dhe etikës së medias.
    KUALIFIKIME:
  • Diplomë Bachelor ose Master në Gazetari, Komunikime ose fushë të ngjashme,
  • Të paktën 4 vjet eksperience në raportim ose gazetari,
  • I motivuar, energjik, krijues dhe agresiv,
  • Aftesi shume te mira per te shkruajtur, redaktim dhe aftësi teknike,
  • Njohuri dhe eksperience pune me mjetet aktuale të krijimit të medias dhe sistemet bashkëkohore të redaksisë,
  • Te posedoj gjykim të mprehtë,
  • Angazhim në mediat sociale dhe dixhitale,
  • Eksperience me kamerat,
  • Aftësi për të menaxhuar projekte dhe detyra të shumëfishta në të njëjtën kohë,
  • Aftësi për të kryer punë cilësore nën situata presioni,
  • Aftësi për të punuar me orar pune fleksibel, duke përfshirë naten dhe fundjavat dhe të punojë si pjese e një ekipi,
  • Etikë profesionale e punës dhe gjithmone i gatshem,
  • Te posedoje patente te vlefshme dhe nje historik te mire.
    Nëse dëshironi të filloni të rriteni ose të përmirësoni karrierën tuaj duke punuar me A2 CNN dhe partnerin tonë CNN, jeni mirëpritur të dorëzoni aplikimin tuaj. Per te aplikuar per kete pozicion, ju lutem vizitoni faqen tone Career website. Data e fundit e aplikimeve eshte 05.11.2019. Departamenti i BNJ https://a2news.com/careers/]]>
  Korrespondent/e / Gazetar/e per Fier https://www.punajuaj.com/jobs/korrespondent-e-gazetar-e-per-fier/ 28 Oct 2019 08:31:56 +0000 Pozicioni i punes “Korrespondentët / Gazetarët” përfshin hulumtimin, zhvillimin, raportimin, xhirimin dhe redaktimin e lajmeve, ideve iniciuese të historisë, zgjerimin e kontakteve si dhe përgjegjësive të tjera të përcaktuara. Ky pozicion do të prodhojë përmbajtje të përditshme në një shumëllojshmëri platformash, duke përfshirë internetin, faqet e rrjeteve sociale. Njohuri shume te mira (te folur dhe te shkruar) ne shqip dhe anglisht. Ne jemi duke kërkuar për profesioniste me eksperiencë editoriale:  
  • Korrespondent/e / Gazetar/e per Fier
  DETYRAT DHE PERGJEGJESITE:
  • Të hulumtoj tema dhe histori që një Redaktor apo Kryeredaktori i ka caktuar,
  • Të intervistoj persona që kanë informacion, analizë ose opinione për një ngjarje ose artikull,
  • Të ndërtoj marrëdhënie me ekspertë dhe kontakte të cilët sigurojne apo kane te dhena, detaje apo qe te cojne ne nje ngjarje,
  • Të analizoj dhe interpretoj informacionet për të rritur kuptimin e lajmit tek audienca e tyre,
  • Një kuptim i qartë se si të gërmosh për një ngjarje, ta hulumtosh, ta shkruash ne nje kend te caktuar, njohuri profesionale si tregosh ngjarjen dhe njohuri mbi prodhimin televiziv për ta bërë me nje impakt të paharrueshëm,
  • Të ruaj një prani aktive të mediave sociale për të ndërtuar brand-in tuaj dhe për të kërkuar idetë origjinale të ngjarjes,
  • Të zhvilloj idetë e ngjarjes dhe të mbledh informacione për lajmet,
  • Të transmetoj dhe të vlerësoj paraprakisht burimin e lajmeve dhe të perzgjedh ngjarje unike që do të sjellin rezultate, vlerësime te matshme dhe shikueshmeri te larte,
  • Të organizoj dhe të kryej intervistat kur është e nevojshme, të mbledh deklaratat e dëshmitarëve, të marr informacione nga ekspertë ose individë të përfshirë ose të punoj ne gjurmet e nje ngjarje te propozuar,
  • Aftesi investiguese shume te mira dhe të kuptoj rëndësinë e ofrimit të kontekstit të lajmit,
  • Të shkruaj shkrime për titujt dhe buletinet dhe të përgatis dhe të prezantoj lajmet,
  • Të zhvilloj dhe të mbaj kontakte dhe marrëdhënie në komunitet,
  • Të marr pjesë në procesin editorial,
  • Njohja e ngjarjeve aktuale është thelbësore,
  • Të sjell ngjarje të rëndësishme që sjellin ndryshime në komunitetin tone,
  • Aftesi dinamike televizive,
  • Të mbuloj lajmet e fundit (breaking news) edhe ne minuten e fundit,
  • Të dërgoj lajme live drejteperdrejte me teknologjinë aktuale,
  • Njohja e ligjit të mediave dhe etikës së medias.
    KUALIFIKIME:
  • Diplomë Bachelor ose Master në Gazetari, Komunikime ose fushë të ngjashme,
  • Të paktën 4 vjet eksperience në raportim ose gazetari,
  • I motivuar, energjik, krijues dhe agresiv,
  • Aftesi shume te mira per te shkruajtur, redaktim dhe aftësi teknike,
  • Njohuri dhe eksperience pune me mjetet aktuale të krijimit të medias dhe sistemet bashkëkohore të redaksisë,
  • Te posedoj gjykim të mprehtë,
  • Angazhim në mediat sociale dhe dixhitale,
  • Eksperience me kamerat,
  • Aftësi për të menaxhuar projekte dhe detyra të shumëfishta në të njëjtën kohë,
  • Aftësi për të kryer punë cilësore nën situata presioni,
  • Aftësi për të punuar me orar pune fleksibel, duke përfshirë naten dhe fundjavat dhe të punojë si pjese e një ekipi,
  • Etikë profesionale e punës dhe gjithmone i gatshem,
  • Te posedoje patente te vlefshme dhe nje historik te mire.
    Nëse dëshironi të filloni të rriteni ose të përmirësoni karrierën tuaj duke punuar me A2 CNN dhe partnerin tonë CNN, jeni mirëpritur të dorëzoni aplikimin tuaj. Per te aplikuar per kete pozicion, ju lutem vizitoni faqen tone Career website. Data e fundit e aplikimeve eshte 05.11.2019. Departamenti i BNJ https://a2news.com/careers/]]>
  Cercasi Consulenti Google Adwords https://www.punajuaj.com/jobs/cercasi-consulenti-google-adwords/ 26 Oct 2019 07:27:52 +0000 Funzioni: Crea e ottimizza le campagne pubblicitarie; Presenta il prodotto; Monitora la pubblicità; Pianifica investimenti online; Condivide mensili dati della campagna; Comunica con i clienti via telefono/mail riguarda la campagna publicitaria della sua azienda; Modifica i dati generali che vengono forniti dal cliente; Consulenza Marketing per la piattaforma Adwords; Genera i contatti per poi cercare a trasformarli in clienti attivi; Compiti e Strumenti: Ottima conoscenza della lingua italiana;" Ottime capacità relazionali; Conoscenza dell utilizzo PC; Problem solving; Talento in vendita inbound Disposto a lavorare in team e in modo individuale Cosa Offriamo: Lavoro full time (da lunedì al sabato) Contratto a tempo indeterminato a norma di legge Stipendio Fisso + bonus mensili Possibilità reale di crescita professionale]]> OPERATOR TELEFONIK – Gjuha ANGLEZE, ITALIANE DHE GJERMANE https://www.punajuaj.com/jobs/operator-telefonik-gjuha-angleze-italiane-dhe-gjermane/ 24 Oct 2019 09:53:10 +0000 RG Capital sh.p.k për mbarëvajtjen e veprimtarisë së saj ka krijuar vende të lira pune në pozicionin OPERATOR TELEFONIK–gjuha ANGLEZE, ITALIANE DHE GJERMANE orari Full-time me kërkesat e mëposhtme:
  • Të zoterojë gjuhën angleze, italiane ose gjermane;
  • Të ketë mbaruar arsimin e mesëm;
  • Të ketë aftësi të mira komunikimi;
  • Të ketë përgjegjësi në punë;
  • Mosha mbi 18.
  • Të jetë i aftë të punojë në grup.
  • Paga dhe bonuse shume te kenaqshme.
  Burimet e përzgjedhura do të përfshihen në një mjedis të ri dhe dinamik me mundësi të mëdha për rritjen dhe do të kujdeset për trajtimin e thirrjeve të klienteve, duke i ndihmuar ata në çdo kohë në mënyrë që të: - Sigurojnë gjithë informacionin që ata kërkojnë. Propozimet tuaja mund të na i dërgoni në adresën: rg.capital@yahoo.com ose mund te na kontaktoni ne numrin: 0688089842 Adresa: Rruga Myslym Shyri, Tirane, Albania]]>
  Kerkojme Operatore Anglisht me Eksperience https://www.punajuaj.com/jobs/kerkojme-operatore-anglisht-me-eksperience/ 23 Oct 2019 22:36:27 +0000 https://www.facebook.com/BunnyHomeCare Video 1 min per eksperiencen tuaj eshte e preferua duke na lejuar te shofim nivelin e anglishtes. Por gjithsesi, mund te dergoni edhe CV.]]> Telemarketing Operator/e https://www.punajuaj.com/jobs/telemarketing-operator-e/ 23 Oct 2019 15:35:37 +0000 TELEMARKETING Flet nje nga gjuhet e huaja: - Italisht - Anglisht - Gjermanisht - Greqisht Nese pergjigjja eshte PO, atehere ne po te kerkojme TY!!! Ne jemi nje kompani e konsoliduar ne boten e Telemarketing-ut, gjithmone ne kerkim te njerezve me deshire per t’u rritur profesionalisht dhe ekonomikisht! Ne kerkojme te rinj me dhe pa pervoje ne fushen e Telemarketing-ut per: - Takime; - Sondazhe; - Promovime produktesh dhe ofertash; - Asistence per klientet. Te ne gjeni: - Orar pune Full-Time; - Kushte bashkekohore pune (sipas legjislacionit ne fuqi); - Bonuse ditore, javore dhe mujore; - Mundesi rritjeje profesionale; - Sherbim mjekesor falas. Full time: 10:00-19:00 (nje ore pushim dreke). Paga fillon nga 500 EURO BAZE si dhe bonuse ditore & mujore Per te lene nje takim per interviste dergoni CV tuaj ne: Email: thebestcall17@gmail.com Ose telefononi ne: CEL: 0688547157 Adresa: Rr.e Saraceve,prane selvise.]]> Ekonomist/e https://www.punajuaj.com/jobs/ekonomist-e/ 23 Oct 2019 15:19:52 +0000 BWB Shpk, kompani prestigjoze qe vepron ne sektorin e Telekomunikacionit, kerkon Ekonomist/e Detyrat: - Menaxhimi i Faturimit - Kontabilizimi - Menaxhimi i pagesave ne hyrje/dalje - Rakordimi me klientet dhe furnitoret - Raportimi financiar Kompetencat e kerkuara: - Njohuri shume te mira te gjuhes Italiane (minimalisht niveli B2) - Bachelor/Master ne nje nga deget Finance/Kontabilitet/Adm.Biznesi/Informatike Ekonomike - Minimalisht 6-12 muaj eksperience ne profil (eksperienca ne mbajtjen e kontabilitetit te kompanive Italjane perben avantazh) - Aftesi te mira komunikuese - Aftesi te mira organizative Cfare ofron kompania: - Kontrate pune pa afat - Pune full time (E Hene - E Premte, Orari: 09:00 - 18:00) - Page e kenaqshme ne varesi te eksperiences - Mundesi promovimi Te interesuarit jane te lutur te dergojne CV ne Italisht ne adresen: cv@bwbalkans.al]]> NOC Support Technician (VOIP Sector) https://www.punajuaj.com/jobs/noc-support-technician-voip-sector/ 23 Oct 2019 15:19:51 +0000 BWB Shpk, a company that operates in the VoIP Wholesale market, is looking for a computer engineering as NOC Technical Support. The resource will be responsible for providing support to Partners, testing, implementing new services and managing Trouble tickets of I and II levels. All this work must be done with maximum reliability in order to ensure efficiency and Customer’s satisfaction. The candidate will have a training period where the following goals must be achieved at the end of the selection: · In-depth knowledge of SIP protocol and VoIP platforms · Control and resolution of Trouble Tickets · Interconnections with the new Partners · Traffic and reports analysis · Management of customers/suppliers requirements · Communication with the Technical and Commercial Team in order to identify opportunities and strategies to improve the service offered · Defining carefully a problem and the possible solution, based on acquired knowledge Requirements: · Bachelor or Master degree (or in progress), in Informatics, Computer and Telecommunication Engineering · Knowledge of TCP / IP Networking · Experience with VoIP switches(PBX, Asterisk, Freeswitch, etc.) · Experience with Operative System Server/Desktop Unix-based. · Very good knowledge of English (Written / Spoken) Optional: · SIP protocol knowledge · Immediate availability · Work experience in ITC (1-2 years) · Knowledge of Italian language (Spoken) What Company offers: • Trial and training period with the possibility of employment with an indefinite contract • Full time job (Monday – Friday) If you are interested to apply for this position, send your CV (only in English) to: cv@bwbalkans.al]]> Parukiere https://www.punajuaj.com/jobs/parukiere/ 23 Oct 2019 15:02:31 +0000 info@viaggiaresorridere.com]]> Operator Frengjisht https://www.punajuaj.com/jobs/operator-frengjisht/ 23 Oct 2019 15:02:28 +0000 Kompania Viaggiare e Sorridere, lider ne turizmin dentar kerkon te punesoje nje Operator/e qe te plotesoje kriteret e meposhtme: 1. Te kete eksperienca te meparshme pune ne nje call-center ne fushen e shitjeve 2. Te zoteroje shume mire gjuhen franceze (kusht I domosdmoshem). Gjuhe te tjera perbejne perparesi. 4. Te perdore shume mire Microsoft Office  5. Paga shume e kenaqshme 6. Te shtune , te diele pushim 7. Dreka e paguar 8. Kontrate pune sipas ligjit shqiptar. Te interesuarit te nisin CV e tyre ne email: info@viaggiaresorridere.com]]> Agjent shitjesh/Operator/e ne gjuhen italiane dhe frenge https://www.punajuaj.com/jobs/agjent-shitjesh-operator-e-ne-gjuhen-italiane-dhe-frenge/ 23 Oct 2019 15:02:26 +0000
  Kompania Viaggiare e Sorridere lider ne turizmin dentar ne Shqiperi kerkon agjent shitjesh Operator/e ne Tirane. Kerkesat:
  -Të analizojë kërkesat e klientëve. -Të udhëzojë klientët drejt shërbimeve të personalizuara. -Njohje e gjuhes italiane dhe frenge mbi nivelin mesatar -Të ketë njohuri të mira informatike. -Disponibilitet full time -Eksperienca te meparshme ne call center perbejne avantazh -Aftesi te mira komunikimiOfrohet: -Pagese baze sipas standarteve Europiane -Vleresim ne baze te performances -Ambjente komode pune. -Kontrate sipas Ligjeve Shqipetare te punesimit Te interesuarit te kontaktojne (dergojne CV) ne adresen e meposhtme : Email : info@viaggiaresorridere.com Tel. : +355 42252810 Adresa: Rruga Gjon Muzaka, Bogdanet, pallati nr 11, Kati i pare ,prane minibashkise nr 10 -''Klinika Viaggiare e Sorridere ''
  ]]>
  Graphic Designer https://www.punajuaj.com/jobs/graphic-designer-5/ 23 Oct 2019 15:02:25 +0000 Shoqeria Viaggiare e Sorridere shpk, lider ne fushen e turizmit shendetesor kerkon te punesoje Graphic Designer qe te plotesoje kushtt e meposhtme:
  • Përbën avantazh diploma Bachelor në fushat Grafik Design ose Marketing.
  • Të ketë etikë në pune.
  • Të ketë njohuri shumë të mira mbi programet e dizenjimit Photoshop, Ilustrator dhe Indesign.
  • Te kete njohuri mbi xhirimin ne terren dhe montimin e videove.
  • Të ketë aftësi shumë të mira komunikuese.
  • Paga dhe kushte pune shume te mira.
  Te interesuarit te dergojne CV e tyre ne adresen e email info@viaggiaresorridere.com]]>
  Operator & Montazhier https://www.punajuaj.com/jobs/operator-montazhier/ 23 Oct 2019 15:02:24 +0000 Kompania Viaggiare e Sorridere shpk, lider ne fushen e turizmit dentar kerkon te punesoje nje Operator & Montazhier, qe te plotesoje kriteret e meposhtme: 1. Te kete njohuri dhe zotesi ne xhirimin ne terren 2. Te kete njohuri dhe eksperience ne montimin e videove. 3. Te dije te perdore shume mire gjithe programet e kesaj fushe. 4. Te jete i komunikueshem dhe te punoje ne grup. 5. Paga shume e kenaqshme. Te interesuarit te nisin CV e tyre ne email: info@viaggiaresorridere.com]]> Estetiste https://www.punajuaj.com/jobs/estetiste/ 23 Oct 2019 15:02:23 +0000 Kompania Viaggiare e Sorridere, lider ne turizmin shendetesor kerkon te punesoje nje estetiste qe te plotesoje kriteret e meposhtme: 1. Te kete eksperience pune te meparshme. 2. Te flasi gjuhen italiane dhe angleze. 3. Paga shume e kenaqshme 4. Perparesi kane personat qe kane punuar me pare ne qendra dobesimi dhe relaksi. Te interesuarit te nisin CV e tyre ne email: info@viaggiaresorridere.com]]> Mjek Stomatolog Protezist https://www.punajuaj.com/jobs/mjek-stomatolog-protezist/ 23 Oct 2019 15:02:22 +0000
  Shoqeria Viaggiare e Sorridere shpk, lider ne fushen e turizmit dentar kerkon te punesoje nje mjek stomatolog me profil protetik, qe te plotesoje kriteret e meposhtme:1. Te kete mbaruar arsimin e larte per stomatologji dhe te kete profil PROTETIK ne punime fikse. 2. Te zoteroje gjuhen italiane. Gjuhe te tjera perbejne perparesi. 3. Te kete minimumi 5 vite eksperience pune ne implanto-proteze dhe overdentura. 4. Te jete i komunikueshem dhe te punoje ne grup. 5. Paga shume e kenaqshme. Te interesuarit te nisin CV e tyre ne email: info@viaggiaresorridere.com
  ]]>
  IOS Developer https://www.punajuaj.com/jobs/ios-developer/ 23 Oct 2019 13:58:10 +0000 Per l'ampliamento del nostro staff stiamo ricercando: IOS Developer • Expert of Objective-C or Swift and Cocoa Touch • Excellent knowledge of object programming • Experience with iOS framework such as Core Data, Core Animation, Core Graphics. • Experience offline storage, threading and performance tuning • Familiarity with RESTful APIs to connect iOS to back-end services (JSON, HTTP, HTTPS, OAuth) • Knowledge of other web technologies and UI / UX standards • Knowledge of design principles and guidelines on the Apple interface • Experience with memory and performance optimization tools • Familiarity with cloud APIs and push notifications • Understanding the Git versioning system • Ability to work in groups Che aspetti, contattaci!!! E-mail: hr@optimaalbania.com Tel: 044 53 68 92]]> Segretaria https://www.punajuaj.com/jobs/segretaria/ 23 Oct 2019 13:58:08 +0000 HR@optimaalbania.com www.optimaitalia.com]]> Analisy Dati https://www.punajuaj.com/jobs/analisy-dati/ 23 Oct 2019 13:58:07 +0000 Analisy dati I candidati devono avere i seguenti requisiti:
  • Buona conoscenza di metodi di misurazione, analisi statistica
  • Conoscenza di metodologie di analisi dei dati e di costruire modelli statistici
  • lavorare con insiemi di dati ampi e complessi, applicando metodi analitici, statistici e matematici avanzati;
  • eseguire analisi multi-variata e qualitativa per il monitoraggio e le informazioni dei dati;
  • Esperienza di minimo 6 mesi - 1 anno come Analyst dati
  • laurea in discipline quantitative: Informatica o Statistica
  • ottima conoscenza della lingua italiana e inglese.
  Offriamo: • Ottimo stipendio • Contributi pagati • Contratto regolare di lavoro • Contratto full time Per chi vuole far parte di un azienda dinamica, giovane e sicura è invitato a inviare il CV al nostro indirizzo email, oppure chiamare al nostro numero di tel. Che aspetti, contattaci!!! E-mail: hr@optimaalbania.com Tel: 044 53 68 92]]>
  Sviluppatore Angular JS / Microsoft .Net https://www.punajuaj.com/jobs/analista-sviluppatore-net/ 23 Oct 2019 13:58:06 +0000 Sviluppatore Angular JS / Microsoft .Net Competenze: Angular JS - versioni 1.6(necessaria) e superiori Visual Studio / .Net Framework / C# DB Microsoft SQL Server Repository GIT Che aspetti, contattaci!!! E-mail: hr@optimaalbania.com]]> 100 Operatori Inbound https://www.punajuaj.com/jobs/100-operatori-inbound/ 23 Oct 2019 13:58:05 +0000 Punesim te Menjehershem si Operator/e italisht (pagesa deri në 425 euro/muaj me pagesa çdo javë) https://www.punajuaj.com/jobs/punesim-te-menjeheshem-si-operator-e-pagesa-deri-ne-425-euro-muaj-me-pagesa-cdo-jave/ 22 Oct 2019 14:06:34 +0000 ]]> Ekonomiste https://www.punajuaj.com/jobs/ekonomiste/ 22 Oct 2019 12:07:42 +0000
  Atelier 4 kërkon të punesojë një Ekonomist/e me kohë të plotë: KËRKESAT E PROFILIT: Te ketë përfunduar studimet e larta në Deget Finance/Kontabilitet Eksperience pune nga deri 2 deri në 5 vjet. (Preferohen kanditatët me experience pune në kompani projektimi ose ndertimi) Të jetë i/e familjarizuar me Standartet Kombetarë të Kontabilitetit; Të këtë aftësi të punojë në grup; Të ketë njohuri të mira të programit financiar Alpha, Financa 5 dhe Microsoft Office; Të ketë njohuri të mira të gjuhës Angleze, Italiane; Dosja e aplikimit duhet të përmbajë: 1. Letër interesi për pozicionin e punës 2. CV me foto 3. Fotokopje Diplome 4. Letër Reference nga punëdhenesit e mëparshëm Të interesuarit të dergojne aplikimin në adresen e E - mailit: info@atelier4.al .
  *Ju informojmë se vetëm kandidatët e përzgjedhur do të njoftohen për intervistë. Ju mirepresim! "Atelier 4"shpk www.atelier4.al Adresa: Rr. "Kosovareve", Nd. 35, Hy.6, Ap. 4/1, Tirane

         ]]>
  Konsulent Marketingu (Anglisht, Gjermanisht, Frengjisht) https://www.punajuaj.com/jobs/konsulent-marketingu-anglisht-gjermanisht-frengjisht/ 19 Oct 2019 17:03:57 +0000 Weweb agjensia me e madhe e web marketingut ne Shqiperi eshte ne kerkim konsulent marketingu ne gjuhen (angleze, gjermane, frenge) Personat e interesuar duhet:
  • Te zoterojne gjuhen Angleze ne nje nivel B1/B2
  • Te jene me ose pa eksperience
  • Te kene aftesi komunikusese dhe manaxheriale.
  • Te kete motivim dhe deshire per ngritje profesionale
  • Te kene disponibilitet per te punuar me kohe te plote
  Ofrojme:
  • Kontrate pune e rregullt me kontribute te paguara nga ana jone
  • Paga konkurruese
  • Fleksibilitet ne pune
  • Mjedis pune motivues i pershtatshem per rritje profesionale.
  Weweb e konsideron punën në grup si metodën thelbësore për rritjen në karrierë. Përkushtimi dhe vendosshmëria për rezultate të larta na bën konkurrues dhe koherent në treg. Nese deshironi te jeni pjese e stafit tone jeni te mirepritur te paraqiteni tek zyrat tona per informin mbi procesin e punes dhe interviste, ose dergoni Cv tek adresa e E-mail: info@we-web.al Adresa: Rruga Perlat Rexhepi 1001, Tiranë Cel: 069 70 75027/]]>
  MURATOR – KARPENTIER https://www.punajuaj.com/jobs/murator-karpentier/ 19 Oct 2019 06:19:48 +0000 "SALILLARI shpk" kerkon te punesoje MURATOR - KARPENTIER - Te kete eksperience ne ndertim si MURATOR dhe KARPENTIER Te interesuarit te kontaktojne tek numri i telefonit: +355 68 20 55 689]]> Supervizor Bari dhe Restoranti https://www.punajuaj.com/jobs/supervizor-bari-dhe-restoranti/ 18 Oct 2019 15:26:43 +0000 What will I be doing? A Bar & Restaurant Supervisor, will be responsible for assisting management in the direction and administration of a restaurant in the hotel's continuing effort to deliver outstanding guest service and financial profitability. Specifically, you will be responsible for performing the following tasks to the highest standards:
  • Supervise, support, schedule, assign daily work, inform and train team members in all restaurant activities and operations
  • Monitor, observe and assist in evaluating team member performance
  • Support and assist team members in handling guest inquiries and requests and in resolving guest complaints
  • Ensure compliance with health, safety, sanitation and alcohol awareness standards
  • Manage and monitor product quality and service and satisfaction trends, evaluate and address issues and make improvements accordingly
  • Assist in monitoring inventory and inventory control
  What are we looking for? A Restaurant Supervisor serving Hilton brands is always working on behalf of our Guests and working with other Team Members. To successfully fill this role, you should maintain the attitude, behaviors, skills, and values that follow:
  • Food and Beverage experience
  • Able to meet financial targets
  • Ability to comply with all Food and Beverage brand standards
  • Ability to work under pressure
  • Excellent grooming standards
  • Willingness to develop team members and self
  • Flexibility to respond to a range of different work situations
  It would be advantageous in this position for you to demonstrate the following capabilities and distinctions:
  • Passion for delivering exceptional levels of guest service
  What will it be like to work for Hilton? Hilton is the leading global hospitality company, spanning the lodging sector from luxurious full-service hotels and resorts to extended-stay suites and mid-priced hotels. For nearly a century, Hilton has offered business and leisure travelers the finest in accommodations, service, amenities and value. Hilton is dedicated to continuing its tradition of providing exceptional guest experiences across its global brands. Our vision to fill the earth with the light and warmth of hospitality unites us as a team to create remarkable hospitality experiences around the world every day. And, our amazing Team Members are at the heart of it all! Where to apply? Please submit you resume no longer than 31.10.2019 by email to the human resources department at: ada.petrela@hilton.com Please note that only the candidates that meet the above requirements will be contacted.]]>
  Agjent Shitje HORECA (mashkull) https://www.punajuaj.com/jobs/agjent-shitje-horeca/ 18 Oct 2019 15:13:09 +0000
  BBD Sh.p.k, distributor zyrtar për tregëtimin e markes së njohur Franck Espresso kërkon të punesoj punonjës të kualifikuar në pozicionin e Agjent Shitje HORECA (mashkull)
  Detyrat:
  • Merr porositë tek klientët ekzistues në zonë dhe promovon produktet e kompanisë dhe kryen shitje me POS direkte për këto produkte,
  • Koordinon dhe ekzekuton aktivitetet e marketingut për të gjithë portfolin.
  • Koordinon përgatitjen e të gjithe fushates marektingut.
  • Promovon produktet ne zonen e caktuar
  • Përgjegjës për Krijimin dhe Përditësimin e Databazës ne terren
  • Përgjegjës për përgatitjen dhe përditësimin e bazës së të dhënave të konkurrentëve.
  • Raporton ne menyre te sakte analizen e te dhenave dhe raporton sipas kerkesave te supervizorit
  Kerkesat :
  • Diplomë Universitare në fushen e Ekonomisë, Administrim Biznesi, Marketing. (avantazh)
  • Eksperience e ngjashme rreth 2-3 vite ne shitje.
  • Te kete aftesi krijuese dhe inovativ/e,
  • Aftësi shumë të mira komunikuese dhe të jetë i/e besueshëm,
  • Aftësi për të menaxhuar kohën,
  • Të jetë i/e kujdesshëm ndaj detajeve dhe numrave,
  Personat e interesuar duhet te dergojne CV ne email: info@bbdshpk.com
  ]]>
  Menaxher Shitjesh Tirane https://www.punajuaj.com/jobs/menaxher-shitjesh__trashed/ 18 Oct 2019 15:10:34 +0000
  BBD Sh.p.k, distributor zyrtar për tregëtimin e markes së njohur Franck Espresso kërkon të punesoj punonjës të kualifikuar në pozicionin e Menaxher Shitjesh Tirane. Detyrat/Pergjegjësitë:
  • Ndërmerr dhe koordinon zhvillimin e plan veprimeve për të rritur shitjet dhe gjetjen e pikave të reja.
  • Mban të dhëna të sakta dhe pergatit raportet mbi aktivitetin ne zonën e tij.
  • Ndjek tendencën dhe lëvizjet në treg.
  • Asiston në zhvillimin e planeve vjetore të shitjeve me objektiva dhe targete të përcaktuara qartë
  • menaxhimi i klientëve kryesorë
  • kontroll në terren
  • raportim me drejtuesit kryesorë të kompanisë
  Kualifikime/ Kërkesa:
  • Diplomë e Shkollës së Lartë, preferohet në Menaxhim.
  • Minimum 5 vjet eksperience ne fushen shitjes dhe menaxhimit.
  • Eksperience ne menaxhim
  Aftësite:
  • Aftësi shumë të mira komunikuese
  • Aftësi shumë të mira negociuese
  • Aftësi analizuese.
  • Aftësi shumë të mira për të punuar në grup.
  Raportimi : Raporton Tek Drejtori I Shitjeve. Personat e interesuar duhet te dergojne CV ne email: info@bbdshpk.com
  ]]>
  Addetti Telefonici Inbound https://www.punajuaj.com/jobs/addetti-telefonici-inbound/ 18 Oct 2019 14:56:19 +0000
  100 Consulenti telefonici Servizio Clienti Il consulente telefonico sarà inserito nel Team Servizio Clienti BConnect e, in seguito ad una formazione specifica, gestirà le chiamate in entrata per uno dei più importanti servizi di telefonia. Ritieni di possedere i seguenti requisiti? - Titolo di studio superiore; - Esperienza pregressa nel settore; - Ottime capacità comunicative; - Forte motivazione e orientamento al raggiungimento dei risultati; - Buona conoscenza dei principali strumenti informatici; - Buona conoscenza della lingua italiana livello B2. Entra a far parte del nostro Team! Oltre ad un ambiente dinamico e stimolante ti offriamo: - Un coach dedicato e formazione retribuita; - Turno lavorativo dalle 06:00-01:00; - Compenso variabile; - Incentivi al raggiungimento degli obbiettivi; Invia il tuo curriculum all'indirizzo: recruiting@bconnect.al Sede di lavoro: Rr. Xhanfize Keko (vicino ex profarma,) Tirana La ricerca ha carattere di urgenza.
  ]]>
  Alfa Solutions cerca 40 consulenti presa appuntamenti TIM https://www.punajuaj.com/jobs/consulenti-presa-appuntamenti-tim/ 18 Oct 2019 14:32:12 +0000
  Alfa Solutions, società internazionale, seleziona per ampliamento rete commerciale della sua sede a Tirana: 40 Consulenti telefonici per presa APPUNTAMENTI TIM Il candidato deve avere i seguenti requisiti: - Buona conoscenza della lingua italiana - Precedenti esperienze nel call center - Dinamico e orientato a raggiungere gli obiettivi prefissati - Disponibilità full time, Lunedì – Venerdì, 09:00 -18:00 Cosa Offriamo: - Una retribuzione composta da fisso orario 2.10 Euro netti / ora + Ottimi Bonus settimanali e mensili. - Contratto full time secondo il codice di lavoro Albanese - Formazione iniziale pagata, in Albania e/o all`estero - Ambiente e condizioni di lavoro ideali - Possibilità di rapida crescita professionale - Possibilità di lavorare 8 ore Per chi vuole lavorare in un ambiente sereno, positivo, giovane e con ottime possibilità di crescita è invitato ad inviare il suo CV all’indirizzo mail: hr@alfasolutions.al Tel : +355 4 562 0040 Cel. : +355 69 32 98 677 Adresa: Komuna e Parisit. Rruga Tish Daija, Kompleksi Kika 2, Kati 0, godina 5, Tirana
  ]]>
  Alfa Solutions cerca Consulenti telefonici GOOGLE https://www.punajuaj.com/jobs/alfa-solutions-cerca-consulenti-telefonici-google/ 18 Oct 2019 14:22:11 +0000 La nostra azienda, società operante nel comparto del digital marketing, nell'ambito di un pianificato percorso di crescita commerciale, intende selezionare top consulenti. Offriamo una preziosa opportunità per tutti coloro che sono alla ricerca di un lavoro stimolante in un settore in costante crescita. Cosa cerchiamo? • Buona conoscenza della lingua italiana • Buone capacità di comunicazione • Spiccata attitudine commerciale • Esperienza di lavoro di almeno 3 mesi nel digital marketing Cosa offriamo? • Una retribuzione composta da fisso orario 2.30 Euro netti + Ottimi Bonus settimanali e mensili. • Contratto di lavoro a tempo indeterminato a norma di legge • Formazione sul prodotto delle campagne online e sulle tecniche di vendita • Ambiente di lavoro dinamico con reali possibilità di rápida crescita professionale Sede di lavoro: Komuna e Parisit. Rruga Tish Daija, Kompleksi Kika 2, Kati 0, godina 5, Tirana Per chi vuole lavorare in un ambiente sereno, positivo, giovane e con ottime possibilità di crescita è invitato ad inviare il suo CV all’indirizzo mail: hr@alfasolutions.al Tel : +355 4 562 0040 Cel : +355 69 32 98 677 Adresa: Komuna e Parisit. Rruga Tish Daija, Kompleksi Kika 2, Kati 0, godina 5, Tirana]]> Interns in Tax Department https://www.punajuaj.com/jobs/interns-in-tax-department/ 18 Oct 2019 14:00:48 +0000
  EY Albania is currently looking for Interns to join our team in Tirana office.As a member of staff within the business tax compliance team, you’ll make technical contributions to business tax compliance engagements by preparing income tax returns for organizations in diverse and specialized industries; preparing the statutory accounts for domestic and foreign clients; and preparing estimated tax liabilities to assist clients in meeting their tax payment obligations. You’ll actively establish internal and external relationships. With a clear focus on anticipating and identifying risks, you’ll escalate issues as appropriate. You’ll make sure that the work we deliver is of high quality, uses our global compliance process and tools and is reviewed by the next-level reviewer. Client responsibilities
  • Participate in business tax compliance engagements
  • Work effectively as a team member, sharing responsibility, providing support, maintaining communication and updating senior team members on progress
  • Participate and assist in preparing for meetings with target management teams
  • Assist in preparing reports and schedules that will be delivered to clients and other parties
  Skills and requirements: Students having completed their university-preferably Economics/Finance/Accounting Six months prior experience in the relevant field Excellent knowledge of English language Excellent PC skills Energetic and exited about learning and working with new people Please send your CV specifying the name of the position you are applying by 15 October 2019 at ey.albania@al.ey.com Only short-listed applicants will be contacted
  ]]>
  Shofer https://www.punajuaj.com/jobs/shofer/ 18 Oct 2019 13:18:55 +0000 Log in Albania Sh.P.K eshte krijuar ne vitin 2004 dhe operon ne nje sere fushash te ndryshme sherbimi duke perfshire Qeradhenien e Makinave nepermjet Franchises se prestigjozit Surprice Cars, i cili na ka besuar ekskluzivitetin e perdorimit te brandit nderkombetar ne te gjithe Ballkanin; Sherbimet Doganore ne te gjithe territorin e Shqiperise; Operatorin Turistik si dhe distribucionin zyrtar te produkteve Vodafone Albania. Log in Albania eshte ne kerkim te kandidateve potenciale per rolin “Shofer”. Vendi i punes ndodhet ne zyren ne Rinas. Detyrat dhe Pergjegjesite: • Kryen transferta dhe kujdeset per mirembajtjen e flotes se makinave. • Permbush planin e punes me perpikmeri sipas programit ditor qe i jep Pergjegjesi. • Inspekton makinat per problematikat qe mund te kene dhe pasqyron ne system problematiken e        konstatuar. • Dergon sipas planit ditor te punes makinat ne serviset perkatese. • Kujdeset per riperteritjen e dokumentacionit te makinave (leje qarkullimi, certifikata pronesie, SGS, kontrolli fizik, etj) brenda afatit te kerkuar. • Kryen sherbimet routine te mjeteve brenda afatit te caktuar • Detyra te tjera sic nevojiten/ kerkohen. Kualifikimet dhe Aftesite: Edukimi: Diplome e shkolles se mesme. Eksperienca: Minimalisht 3 vite eksperience pune ne pozicione te ngjashme. Aftesite: • Te zoteroje patente te klasit B, perben avantazh C • Te zoteroje aftesi shume te mira komunikuese. • Te jete disponibel dhe fleksibel ne orare. • Te jete person i pergjegjshem dhe i besueshem. Procedura e Aplikimit: Nese jeni te interesuar, ju lutem dergoni CV tuaj ne adresen hr@loginalbania.al duke vendosur si subjekt "Aplikim per Shofer". Vetem kandidatet te cilet perzgjidhen do te kontaktohen. Te gjitha aplikimet do te trajtohen ne konfidecialitet te plote!]]> Kerkojme recepsioniste https://www.punajuaj.com/jobs/kerkoj-recepsioniste/ 16 Oct 2019 09:12:19 +0000 Operator / Supervizor https://www.punajuaj.com/jobs/operator-supervizor/ 11 Oct 2019 13:34:43 +0000 ​​LGN Albania ndermarrje me 13 vite eksperience ne tregun Italian dhe ate Shqiptar, kerkon: a) OPERATOR b) SUPERVIZOR Kerkojmë : - Te kene njohuri mesatare të gjuhës italiane. - Te kenë ambicie për të arritur objektivat dhe rritje profesionale. - Te jene te predispozuar per pune ne grup. Ofrojme : - Kontrate të rregullt dhe sigurime shoqerore sipas ligjit. - Pagesë fikse + bonus mujor. - Korrektesi ne pagesa dhe raport trasparent ne kohe reale. - Mundësi për tu rritur profesionalisht dhe ekonomikisht. - Ambient rinor dhe dimanik. • Pagesa për supervizorë 60.000 mije lekë baza + 100-300 lekë per çdo kontrate. • Pagesa për operator 250-300 lek ora + bonus për cdo kontratë deri në 1500 lekë. • Bonuse ditore 400-5000. Nëse kërkoni një vënd të sigurt pune dhe të mirë paguar atëhere jeni në vëndin e duhur! E-mail: lgnalbania@hotmail.com Telefon: +355699555888 Adresa: Rruga Ismail Qemali, Bllok, Perballe Viles Enver, Ngjitur me banken Intesa San Paolo, Kompleksi "Fratari", Kati 2 dhe 3!]]> Montues/Sistemues Xhamash https://www.punajuaj.com/jobs/tirane-kerkohet-montues-sistemues-xhamash/ 11 Oct 2019 13:32:23 +0000 albadomika@gmail.com]]> Estetiste https://www.punajuaj.com/jobs/estetiste__trashed/ 11 Oct 2019 13:10:42 +0000 artel@abcmail.al Kontakt: 0692092107]]> Punonjes Parkimi https://www.punajuaj.com/jobs/punonjes-parkimi/ 11 Oct 2019 13:10:41 +0000 Kerkohet punonjes parkimi. Preferohen te kete eksperience ne kete fushe. Eksperienca perben prioritet. Adresa: Rruga Abdyl Frasheri,Prane librit universitar. Kontakt: 0674000888 Email: artel@abcmail.al]]> Staf per Piceri https://www.punajuaj.com/jobs/staf-per-piceri/ 11 Oct 2019 13:10:40 +0000 artel@abcmail.al Cel : 0674000888]]> Staf per Restorant-Piceri https://www.punajuaj.com/jobs/staf-per-restorant-piceri/ 11 Oct 2019 13:10:39 +0000 Kerkohet Furnitor https://www.punajuaj.com/jobs/kerkohet-furnitor/ 11 Oct 2019 06:33:59 +0000 Forex https://www.punajuaj.com/jobs/forex/ 09 Oct 2019 10:20:19 +0000 Arkitekt https://www.punajuaj.com/jobs/arkitekt/ 04 Oct 2019 12:58:18 +0000
 • Arkitekt niveli senior (mbi 6 vite eksperience)
 • Arkitekt niveli intermediate (1-6 vite eksperience)
 • Intern (0-1 vite eksperience)
 • Aftesi/Kualifikime te preferuara:
  • Kandidatet qe aplikojne per nivelin intermediate dhe senior duhet te kene diplome ne arkitekture
  • Kandidatet qe aplikojne per nivelin senior duhet te kene eksperience ne fushen e Kordinimit dhe Menaxhimit te Projekteve
  • Kandidatet qe aplikojne per nivelin intermediate dhe senior duhet te kene njohje te gjere ne projekt zbatim dhe pergatitje dokumentacioni teknik
  • Preferohet qe kandidatet te cilet aplikojne per pozicionin senior te kene license ne projektim te kategorive 1c, 2a,b,c,d
  • I afte ne menaxhim dhe respektimin e deadline-ve te ndryshme
  • Aftesi grafike dhe komunikimi dhe aftesia per te komunikuar zgjidhje grafike ne projekt
  • I motivuar ne pune dhe I afte te punoje I pavarur
  • Aftesi te provuara ne softwaret e profesionit si AutoCad (2D + 3D), Photoshop. Avantazh perben njohja e Revit, 3DS Max & Vray, Adobe Indesign, Adobe Illustrator.
  • Perparesi do ti jepet kandidateve qe njohin mire Revit dhe mund ta provojne kete aftesi me deshmi, certifikata, apo punime te tyre.
  Paga do te negociohet ne varesi te eksperiences tuaj, edukimit dhe njohurive te provuara. Kufinjte e pagave qe do te aplikohen jane si ne vijim:
  • Arkitekt niveli fillestar (Intern)    40000-65000
  • Arkitekt niveli intermediate         65000-95000
  • Arkitekt niveli senior                  95000-120000
  Info mbi studion... Portofoli i punimeve te studios nder vite: https://issuu.com/apestudio/docs/por...__space_144ppi Facebook: https://www.facebook.com/pages/categ...4334733660169/ instagram: https://www.instagram.com/a.p.e_studio/ Kandidatet duhet te dergojne nje cv dhe nje portofol punimesh ne pdf (max 20 mb) ne adresen e emailit: ape.julian@gmx.com, me subjekt �� Pozicioni � Emer Mbiemer�� Aplikimet te cilet nuk kane portofol punimesh te pergatitur ne 1 dokument te vetem format pdf, ne aplikimin e tyre, nuk do te meren parasysh. ]]>
  INXHINIER NDERTIMI https://www.punajuaj.com/jobs/inxhinier-ndertimi/ 04 Oct 2019 10:54:27 +0000 DIMENSION me një eksperiencë disa vjecare të stafit të saj në Menaxhimin dhe Zhvillimin e Burimeve Njerezore, nëpërmjet shërbimeve të ofruara pëcjell për tregun e punës vlerat më të mira profesionale. Jeni individë në kërkim të karrierës tuaj apo kompani në kërkim të stafit më të mirë për ekipin tuaj, na kontaktoni për të bërë zgjedhjen e duhur. Në emër të një projekteve më të mëdha në fushën e turizmit, DIMENSION po kërkon të rekrutojë kandidatë në pozicionin:  

  INXHINIER NDERTIMI

    DETYRAT DHE PËRGJEGJËSITË
  • Ndjekja e punimeve te zbatimit
  • Ndjekja e grafikut te punimeve sipas afateve kohore
  • Kontrolli i cilesise se punimeve
  • Ndjek dhe realizon detyra te tjera gjate procesit te punes.
    KUALIFIKIMET DHE AFTËSITË E KËRKUARA Edukimi: Arsimi i lartë. Të ketë përfunduar Fakultetin e Inxhinierisë se Ndertimit Eksperiencë Pune: Minimumi 3 vite eksperiencë pune në Punime Civile (konstruksion & rifinitura). Aftësi:
  • Aftësi për të menaxhuar projekte dhe kontrata të ndryshme specifike që përfshihen në projekte ndërtimi
  • Aftesi në përdorimin e programeve kompjuterike (CAD, EXCEL, MS-PROJECT (ose PRIMAVERA) etj.);
  • Aftësi të shkëlqyera organizative.
    Mirëpresim të gjithë kandidatët e interesuar të cilët mund të dërgojnë aplikimin e tyre (CV) në adresën: rekrutime@dimensionhr.al Ju lutemi të specifikoni në subjektin e emailit pozicionin vakant për të cilin aplikoni. Ju informojmë se vetëm kandidatët e përzgjedhur nga dokumentacioni i tyre do të njoftohen për intervistë.  

  JU MIRËPRESIM!

  ]]>
  MENAXHER SHITJESH https://www.punajuaj.com/jobs/menaxher-shitjesh__trashed/ 04 Oct 2019 10:54:16 +0000 DIMENSION me një eksperiencë disa vjecare të stafit të saj në Menaxhimin dhe Zhvillimin e Burimeve Njerezore, nëpërmjet shërbimeve të ofruara përcjell për tregun e punës vlerat më të mira profesionale. Jeni individë në kërkim të karrierës tuaj apo kompani në kërkim të stafit më të mirë për ekipin tuaj, na kontaktoni për të bërë zgjedhjen e duhur. Në emër të një kompanie që operon në fushen e distribucionit dhe tregetimit te pijeve, DIMENSION po kërkon të rekrutojë kandidatë në pozicionin:  

  MENAXHER SHITJESH

     DETYRAT DHE PËRGJEGJËSITË
  • Te drejtoje e organizoje forcen shitese per shitjen e produkteve ne subjektet tregtare te Qarkut Elbasan.
  • Te bashkepunoje me distributorin per organizimin e riteve ditore te parashitesave, per marrjen dhe dergimin e porosive per produkte nga subjektet tregtare.
  • Te trajnoje forcen shitese kur e sheh te nevojshme.
  • Te bashkepunoje me subjektet tregtare per te shtrire produktet, per te fituar kliente te rinj dhe rritur shitjet ne territorin qe i eshte caktuar.
  • Te prezantoje produktet e kompanise ne subjekte tregtare.
  • Te identifikoje pikat potenciale dhe te propozoje masa per permiresimin e bashkepunimit.
  • Te raportoje informacionin e perditshem dhe te propozoje masa konkrete per permiresimin e shitjeve.
  • Te ndjeke ofertat qe jepen nga Kompania dhe si percillen tek konsumatori.
  • Ne bashkepunim me distributorin te propozoje masa dhe mbeshtetje me marketing.
  • Te menaxhoje dhe te kerkoje nga agjentet perdorimin korrekt te Sistemit te Informacionit te Shitjes “SAD”
  • Te analizoje dhe te pergatise ne menyre periodike raportet e shitjes.
  • Te jete i gatshem per te punuar dhe jashte orarit te punes.
      KUALIFIKIMET DHE AFTËSITË E KËRKUARA Edukimi: Te kete mbaruar arsimin e larte (preferohet Fakulteti i Ekonomise, Menaxhim Biznesi, Turizem, Marketing). Eksperiencë Pune: Te ketë eksperience pune si menaxher shitjesh ne terren minimalisht 2 -3 vjet. Aftësi:
  • Te zotëroje programet baze te kompjuterit.
  • Te kete aftesi shume te mira per te punuar ne grup.
  • Te zoteroje patente te klasit B.
  • Vendbanimi ne Elbasan.
      Mirëpresim të gjithë kandidatët e interesuar të cilët mund të dërgojnë aplikimin e tyre (CV) në adresën: rekrutime@dimensionhr.al Ju lutemi të specifikoni në subjektin e emailit pozicionin vakant për të cilin aplikoni. Ju informojmë se vetëm kandidatët e përzgjedhur nga dokumentacioni i tyre do të njoftohen për intervistë.    

  JU MIRËPRESIM!

  ]]>
  AGJENTE RETENTION https://www.punajuaj.com/jobs/agjente-retention/ 03 Oct 2019 13:23:54 +0000 Nxitoni na kontaktoni ne 0693033175 ose ne adresen : recruitment.jobsearchyou@gmail.com TETORI ESHTE MUAJI I ARTE !]]> animatore https://www.punajuaj.com/jobs/animatore/ 02 Oct 2019 13:57:21 +0000 Agjensia little stars kerkon animatore per personazhe ditelindjesh, vajza dhe djem. Te jene: • te paraqitshem • te afte ne komunikim • te afte ne kercim • te afte ne pikture • te afte ne lojra te animuara • Te shkathet dhe te motivuar per te punuar • Mosha 18 - 25 vjec

  Preferohet te kene mbaruar arte, balet, pikture, ose kurse ne keto drejtime.

  te interesuarit te kontaktojne ne numrin 0692635456]]>
  menaxher rrjetesh https://www.punajuaj.com/jobs/menaxher-rrjetesh/ 02 Oct 2019 13:54:11 +0000 Shahaj group kerkon nje menaxher per rrjetet sociale facebook dhe instagram

  Te di te perdor rrjetet sociale mire

  Te njohe mire gjuhen angleze

  Preferohen me eksperience 0694569109

  ]]>
  Agjente te gjuhes Spanjolle per fushata Forex https://www.punajuaj.com/jobs/spanjisht/ 30 Sep 2019 12:35:50 +0000 Magento Developer https://www.punajuaj.com/jobs/magento-developer/ 30 Sep 2019 09:06:36 +0000 info@rubik-technologies.com]]> Senior WordPress Developer https://www.punajuaj.com/jobs/senior-wordpress-developer/ 30 Sep 2019 09:03:47 +0000 We are Rubik Technologies, a Digital Agency focused in Web development, E Commerce and Internet Marketing. We are currently expanding our team of talented developers and we are looking for a Senior Wordpress Developer. Our new smart colleague will meet the following requests:
  • Excellent understanding of Wordpress structure and functions
  • Ability to create custom plugins and integrate with other platforms
  • JavaScript/AJAX
  • RestAPI, JSON, XML
  • Strong in PHP (Skills on frameworks, Laravel preferred)
  • MySQL database
  Your skills:
  • Analyse project requests and prepare a development plan
  • Develop custom plugins, customize existing ones
  • Build systems on PHP/Laravel and integrate with Wordpress
  • Import/Export data from/to wordpress and other platforms
  We need to have a solid foundation for all the exciting things we are currently planning for, so join us and make a difference! Apply to info@rubik-technologies.com with your updated CV and let's talk together.]]>
  Creative Front End Developer https://www.punajuaj.com/jobs/creative-front-end-developer/ 30 Sep 2019 09:00:50 +0000 We are Rubik Technologies, a Digital Agency focused in Web developing, E Commerce and Internet Marketing. We are currently expanding our team of talented developers and we are looking for a Creative Front-end Developer. Our new smart colleague will meet the following requests:
  • he can write semantic, accessible HTML and know the DOM and its behaviours
  • he's into modular, scalable CSS written with SCSS
  • he's proficient with JavaScript, and know his way around jQuery when it's needed
  • he got experience building high-quality, responsive layouts and with silky-smooth interactions, transitions and animations
  • he cares about code quality, modularity and performance
  • he can use Git to manage code, and he's comfortable with Grunt/Gulp-based build systems
  • he knows its way around Photoshop and Illustrator, or Sketch
  • he's up to date with ES6
  • he's proficient with SVGs and WebGL
  • he's proficient with three.js Javascript 3D library
  • he cares about design as much as a designer
  We need to have a solid foundation for all the exciting things we are currently planning for, so join us and make a difference! Apply to info@rubik-technologies.com with your updated CV and let's talk together.]]>
  MICROSOFT DYNAMICS DEVELOPER – CRM – / intermediate https://www.punajuaj.com/jobs/microsoft-dynamics-developer-crm-intermediate/ 30 Sep 2019 09:00:23 +0000 Sitel shpk is a young & dynamic company with a mission to tackle the global ICT market, providing high quality services MADE IN ALBANIA. What we are aiming for is not easy, and we know, that we need to push the limits to reach our goals. We are passionate about creating awesome things, and believe that through optimism, perseverance and ingenuity we will succeed. We are looking for those, who are choosing a work environment because of the mission, challenge, high-performance and the thrill; not simply for the paycheck. Currently we are looking for Microsoft Dynamics Developer - CRM - / intermediate to join our development team, working with international customer & partner on a very professional level. Profile, Skills & Responsibilities: - Proficient with developing, customizing, deploying and integrating Dynamics CRM - Knowledge in customization, using JavaScript, C#, .NET, HTML, SQL Server - Basics in customizing and creating Dynamics CRM entities - Basics in understanding and implementing business workflows and processes - Experience with source control systems and continuous integration/ deployment environment - Internally motivated, able to work proficiently, both independently and in a team environment - Good communication skills in English / Italian is an advantage - Strong initiative to find ways to improve solutions, systems, and processes - Knowledge of OOP principles - SSRS/ SSIS knowledge is an advantage Competence Level: - Intermediate, 1-2 years of experience in required profile, with proficient autonomy Contract & Location: - Full-Time / Tirana If you are interested for a new challenge, let us know who you are and send your application to: hr@sitel.al]]> C# / .NET Software Developer – advanced / senior – https://www.punajuaj.com/jobs/c-net-software-developer-advanced-senior/ 30 Sep 2019 08:22:01 +0000 Sitel shpk is a young & dynamic company with a mission to tackle the global ICT market, providing high quality services MADE IN ALBANIA. What we are aiming for is not easy, and we know, that we need to push the limits to reach our goals. We are passionate about creating awesome things, and believe that through optimism, perseverance and ingenuity we will succeed. We are looking for those, who are choosing a work environment because of the mission, challenge, high-performance and the thrill; not simply for the paycheck. Currently we are looking for C# / .NET Software Developer - advanced / senior - to join our development team, working for an international customer on various projects. Skills & Knowledge:
  • Proven development experience in C#/ .NET
  • Good Knowledge in Object Oriented Design & Development, Principles and Patterns
  • Good Knowledge in ASP.NET Frameworks (WebForms / MVC / WebAPI)
  • Good Knowledge in Web Services (WCF)
  • Good Knowledge in Entity Framework, ADO.NET
  • Good Knowledge of SQL Server (Stored Procedure, Functions, Triggers)
  • Knowledge JavaScript, JQuery, Angular, REACT is an advantage
  Competence Level:
  • Advanced, 2-3 years experience in required profile, with proficient autonomy
  • Senior, > 4 years experience in required profile, with proficient autonomy
  Contract & Location:
  • Full-Time/ Tirana
  If you are interested for a new challenge, let us know who you are and send your application to: hr@sitel.al]]>
  Profesioniste ne armatur, Murator, Suvatim, Instalime elektrike, Ndimes ne ndertim, Profesionist ne pllaka, Shofer kamioni https://www.punajuaj.com/jobs/mundesi-punesimi/ 29 Sep 2019 10:27:41 +0000 CONTACT TRADE CENTER DURRES kerkon te punesoje 50 operatore ! https://www.punajuaj.com/jobs/contact-trade-center-durres-kerkon-te-punesoje-50-operatore/ 28 Sep 2019 14:04:22 +0000 Intervistat behen cdo dita nga ora 13.00 - 20.00. E diela pushim. Ju mirepresim! Adresa: LAGJIA Nr.3, Rruga Egnatia. Perballe Drejtorise Rajonale te Tatimeve, Durres. Nr. kontakti: 0684791546 ]]> CTC ASTIR + IN VIA DI KAVAJA CERCA OPERATORI https://www.punajuaj.com/jobs/ctc-astir-cerca-operatori/ 28 Sep 2019 09:19:22 +0000 Stiamo ricercando personale da inserire in un team di lavoro per attività di vendita di telefonia ed ADSL.

  Responsabilità Avrai la possibilità di svolgere un'esperienza completa frequentando un corso di formazione professionale pre-assuntivo finalizzato all'inserimento lavorativo.

  Cosa offriamo: - Corso di formazione gratuito - Contratto regolare secondo la legge Albanese - Ottimo retribuzione oraria - Ottimi incentivi per ogni obiettivo raggiunto

  Cosa ti chiediamo: - Dimestichezza con l'utilizzo del PC - Disponibilità a lavorare su turni; - Capacità di lavorare in gruppo, empatia e ottime capacità relazionali - Conoscenza della lingua italiana

  Per candidarsi mandi il tuo curriculum nell'inidirizzo: ctc.tirana@evo-net.eu oppure chiami il numero: 0699566434

  ]]>
  CTC ASTIR + IN VIA DI KAVAJA CERCA TEAM LEADER https://www.punajuaj.com/jobs/ctc-in-via-di-kavaja-cerca-team-leader/ 28 Sep 2019 09:17:47 +0000 CONTACT TRADE CENTER CERCA TEAM LEADER

  Ricerchiamo un Team Leader che si occuperà di:

  Assicurare il corretto svolgimento delle attività del call centre con particolare riferimento alla realizzazione degli obiettivi.

  Richiediamo: - Esperienza di almeno 1 anno (ruoli analoghi) - Attitudine commerciale - Attenzione alle performance - Prontezza e intraprendenza - Flessibilità e dinamicità - Leadership e capacità motivazionale - Preferibile esperienza nel settore outbound telefonia ed ADSL - Forte orientamento al cliente e al raggiungimento degli obiettivi - Determinazione, autonomia operativa e motivazione - Ottime capacità relazionali e di comunicazione.

  Offriamo: - Concrete possibilità di carriera - Compenso fisso tra i migliori del mercato - Incentivi in relazione all'esperienza e alle performance - Percorso di formazione personalizzato

  Per candidarsi mandi il tuo curriculum nell’inidirzzo: ctc.tirana@evo-net.eu oppure chiami il numero 0699566434

  ]]>
  Agjent Shitje https://www.punajuaj.com/jobs/agjent-shitje/ 27 Sep 2019 13:33:15 +0000 Agjent/e Udhetimi https://www.punajuaj.com/jobs/agjent-e-udhetimi/ 27 Sep 2019 08:24:53 +0000 Agjent/e Udhetimi Kualifikimet dhe aftesite e kerkuara:
  • Të ketë njohuri të mira në përdorimin e sistemit Amadues
  • Të zoterojë gjuhën angleze dhe italiane (gjuhë të tjera janë preferenciale)
  • Të jetë person i shkathët dhe i motivuar
  • Të ketë eksperiencë pune në agjenci turistike
  Ofrohet:
  • Pagë konkurruese
  • Ambjent pune stimulues
  • Mundësi reale për zhvillim personal dhe profesional
  Kandidatët e interesuar mund të dërgojnë CV-në e tyre në adresën email: apply@netrecruit.al, duke specifikuar pozicionin në linjën e subjektit. Ju informojmë se të dhënat tuaja personale të dërguara në agjencinë tonë, ruhen konform ligjit nr. 9887, “Për mbrojtien e të Dhënave Personale”.]]>
  OPERATORE PRE SALES COMMERCIALE https://www.punajuaj.com/jobs/operatore-pre-sales-commerciale/ 26 Sep 2019 07:16:46 +0000 L'Ippogrifo, agenzia di marketing e vendite B2B associata, opera dal 1996 nel mercato del marketing B2B ed offre alle imprese piani di marketing operativo e sviluppo commerciale in outsourcing finalizzati all'aumento della clientela e delle quote di mercato in Italia e all'estero. Ricerca
  • Operatore Call center per la sede albanese (in fase di apertura)
  • La persona deve parlare perfettamente italiano, aver maturato almeno 3 anni di attività in call center outbound.
  • Dovrà occuparsi della presa di appuntamento per i clienti dell’Agenzia.
  • Contatterà imprese italiane con l’obiettivo di fissare degli appuntamenti per la rete vendita.
  Offriamo: • Formazione costante • Inserimento con contratto a tempo indeterminato • Stipendio fisso + variabile al centrare di obiettivi • Prospettive di crescita professionale Cerchi un’azienda che possa farti crescere professionalmente e che abbia un respiro internazionale? Mandaci subito la tua candidatura! E-mail: nevio.zucca@ippogrifogroup.com]]>
  Dyqan Taxi kerkon te punesoj operator https://www.punajuaj.com/jobs/dyqan-taxi-kerkon-te-punesoj-operator/ 25 Sep 2019 06:46:38 +0000 Dyqan Taxi eshte nje nga faqet me te medha ne Shqiperi Apliko tani Përshkrimi i pozicionit Kujdes Klienti Preferohen persona te qendrueshem qe duan te punojne ne kompani per nje periudhe te gjate kohe duke u trajnuar dhe duke punuar per tu rritur ne detyre vit pas viti, kompania jone i jep mundesine gjithe punonjesve te zhvillohen ne karrieren e tyre gjate kohes qe punojne tek ne. Te interesuarit te kontaktojne ne email ose inbox Detyrat Individi do te kujdeset per pyetjet dhe porosite e ndryshme qe do te vine nga klientet e kompanise. Detyrat e tij kryesore do jene komunikimi ne chat me klientet.Marja e porosive nga rrjetet sociale apo adresat tona te emailit. Rregjistrimi i porosive ne sistem. Kualifikimet / Kërkesat Te jete i komunikueshem Te shkruaje shqip me drejtshkrim ne kompjuter. Te shkruaje shpejt. Te kete ambicie per tu kualifikuar me tej. Te jete i qendrueshem ne pune. www.dyqan.taxi]]> FASTCALL CERCA 2 OPERATORI di BO https://www.punajuaj.com/jobs/fastcall-cerca-2-operatori-bo/ 23 Sep 2019 09:05:07 +0000 FastCall cerca 2 operatori di BO per pratiche luce e gas, per la sede di Brryli. Solo con esperienza. L'orario lavorativo sara: un op per il turno AM (10.00 - 16.00) e l'altro op per il turno intermedio (12.00 - 18.00). Per ulteriori informazioni ci potete contattare: Tel: +355696024124 reclutamento@fastcall.infoinfo@fastcall.info , www.fastcall.info, facebook/fastcall.al 10 anni precisione e puntualita nei pagamenti, la solidita al tuo servizio. Continuiamo insieme una storia di successo. Cel. : 0696024124]]> Kerkohet sanitare hoteli https://www.punajuaj.com/jobs/kerkohet-sanitare-hoteli/ 21 Sep 2019 07:02:01 +0000 Dado (Babysiter) https://www.punajuaj.com/jobs/dado-babysiter/ 19 Sep 2019 11:46:40 +0000 dado per femije. Te dije te kujdeset per shtepine dhe te kete eksperience te meparshme me mbajtjen e femijeve( nese eshte e mundur referenca nga personat qe ka qene e punesuar), Te jete e rregullt dhe e disponueshme per oraret e pasdites. Preferohet te jete me banim afer Liqenit Artificial.]]> Koordinator marketingu farmaceutik https://www.punajuaj.com/jobs/koordinator-marketingu-farmaceutik/ 18 Sep 2019 13:29:00 +0000
  Kompania SALVUS - AL, degë e kompanisë farmaceutike rajonale SALVUS d.o.o, me zyra qendrore në Kroaci, kërkon të punësojë Koordinator marketingu për aktivitet me rrjetin e farmacive në qytetet kryesore të vendit. SALVUS ështe përfaqësues rajonal i markës së njohur të suplementeve ushqimore SOLGAR, si dhe i markave të tjera të njohura si Philips Respironics, Bionime etj.,KËRKESAT E PROFILIT:
  • Diplomë universitare – minimumi Bachelor. E preferueshme në degët e Mjekësi, Farmaci, Stomatologji, Kimi, Biologji.
  • Minimumi 6 muaj pune eksperiencë si përfaqësues mjekësor / shitjesh në një shoqëri farmaceutike ose ndonjë shoqëri tjetër, e preferueshme ndërkombëtare ;
  • Aftësi shumë të mira komunikuese dhe etikë të lartë pune
  • Kuptim i gjerë i tregut farmaceutik shqiptar
  • Aftësi të punojë në mënyrë të pavarur në një mjedis me konkurrencë të lartë
  • Aftësi shitjesh dhe negociuese
  • Njohuri shumë të mira të Anglishtes– në të shkruar dhe të folur
  • Aftësi të forta në kompjuter, përfshirë MS Office (Excel, Power Point);
  • Aftësi për të përvetësuar njohuri shkencore rreth produktit;
  • Leje drejtimi
  Jeni të interesuar për një sfidë të re në një kompani inovative? Atëherë ne ju mirëpresim! Të gjithë kandidatët e interesuar janë të lutur të dërgojnë aplikimin e tyre (Letër Shoqëruese dhe CV) në: ersela.lakuriqi@salvushealth.com. Për çdo pyetje të mundëshme teknike në lidhje me aplikimin tuaj, ju lutem kontaktoni në numrin e celularit: 0689027522 Ju informojmë se vetëm kandidatët e përzgjedhur nga dokumentacioni i tyre do të njoftohen për intervistë. Emëroni CV-në sipas këtij formati (emër [hapsirë] mbiemër [hapsirë] CV). Paga: Shume konkurruese, sipas standarteve ndërkombëtare. Lloji i punës: Full time
  ]]>
  Tirane, ofroj vend pune Shitese https://www.punajuaj.com/jobs/tirane-ofroj-vend-pune-shitese/ 17 Sep 2019 18:55:30 +0000 Pastel Pastry & Bakery, ofron vend pune në pozicionin e Kamariere, Banakiere, Kasiere https://www.punajuaj.com/jobs/pastel-pastry-bakery-ofron-vend-pune-ne-pozicionin-e-shiteses/ 17 Sep 2019 18:45:21 +0000 Pastel Pastry & Bakery, Tiranë ofron vend pune në pozicionin e Kamariere, Banakiere, Kasiere Kandidati duhet të plotësojë kriteret si më poshtë: Mosha nga 20 - 30 vjec Të ketë aftësi të mira komunikuese. Pastel ofron kushte shumë të mira pune, pagë të kënaqshme dhe siguracione të paguara. Pastel Pastry & Bakery A: Komuna e Parisit , Rr. "Skënder Luarasi", Tiranë M. 069 27 92 002 / 069 38 93 662 E. info@pastel.al]]> Bar Pastel shpk kerkon Kamarier/e https://www.punajuaj.com/jobs/bar-pastel-shpk-kerkon-kamarier-e-banakier-e-nd-banakier-e/ 17 Sep 2019 18:39:25 +0000
  Bar Pastel kërkon Kamarier/e Personat e interesuar duhet të plotësojnë këto kritere:
  • Mosha nga 20 - 30 vjec.
  • Të ketë eksperience të mëparshme.
  • Të ketë aftësi të mira komunikuese.
  Pastel Group ofron kushte shumë të mira pune, pagë dhe bakshishe shumë të kënaqshme. Kandidatët e interesuar për pozicionet e mësipërme, duhet të dërgojnë CV-në në adresën e emailit info@pastel.al ose të kontaktojnë në numrat e poshtëshënuar: M: 069 32 76 143 069 38 93 662 ----------------------------------------------------------------------------------------- Bar Pastel Pallati Brari, pranë kopështit Botanik, Tiranë M. 069 32 76 143/069 38 93 662 E. info@pastel.al Pastel_Group
   
  ]]>
  OPERATOR/E GJERMANISHT/ SPANJISHT/ ITALISHT https://www.punajuaj.com/jobs/operator-e-gjermanisht-spanjisht-italisht/ 17 Sep 2019 09:52:28 +0000 PROSPER SALE hap 50 vende te lira pune per operatore te gjuhes:  SPANJOLLE, ITALIANE, GJERMANE, Nese jeni person dinamik dhe kerkoni nje  pune qe ju jep stabilitet, siguri dhe te ardhura teper te kenaqshme, mundesine e keni te PROSPER SALE. Te interesuarit te tel. ne nr. 0699344596 Email:  hr@prospersales.com

  More Information

  ]]>
  Kompani Gjermane kerkon Agjent/e shitjesh ne terren https://www.punajuaj.com/jobs/kompani-gjermane-kerkon-agjent-e-shitjesh-ne-terren/ 16 Sep 2019 12:09:36 +0000 bluefilterstirana@gmail.com. Vetem personat e perzgjedhur do te kontaktohen!]]> Operatore Forex TRADER https://www.punajuaj.com/jobs/forex-trader/ 13 Sep 2019 15:58:35 +0000 Kandidatet duhet te zoterojne nje nga gjuhet e siperpermendura mjaft mire. Kush ka eksperienca te meparshme ka edhe avantazh. Aplikimet ne numrin 0693033175 ose dergoni CV tuaja ne adresen  recruitment.jobsearchyou@gmail.com]]> Cercasi operatrice solare – Assistenza/Consulting come Travel Specialist (non è un call center) https://www.punajuaj.com/jobs/cercasi-operatrice-solare-assistenza-consulting-come-travel-specialist-non-e-un-call-center/ 12 Sep 2019 13:23:12 +0000 gmi.albania@gmail.com]]> Agjente Retention https://www.punajuaj.com/jobs/agjente-retention__trashed/ 11 Sep 2019 14:28:31 +0000
  Our Office is looking for employees in Tirana, Albania. ARE YOU INTERESTED IN SALES? We are looking for enthusiastic, target driven and ambitious candidates to join our international sales team. We are looking for Senior Agents In Both Languages & Retension only in Italian . Fluently in English and Italian. Salary offered: Fixed salary (Starting from 350 € and above) + Performance related commission structure (Fixed Bonuses or % Bonuses) + Daily/ Weekly/ Monthly Bonuses depending your performance for Senior Agents. Salary offered: Fixed salary (Starting from 500 € and above) + Performance related commission structure (Fixed Bonuses or % Bonuses) depending your performance for Retention. Start date: On agreement Contract type: Full-time ( 10:00 - 19:00 ) Sent CV --> intarget.al@gmail.com Call Us --> +355 68 40 77 787 Address --> Rr.Kavajes, Pallati i Raiffeisen Bank, Tirana, Albania APPLICANTS WILL BE CONTACTED BY SMS FOR THE INTERVIEW, SO PLEASE MAKE SURE TO LEAVE YOUR PHONE NUMBER ON YOUR CV.
  ]]>
  Punonjës/e zyre https://www.punajuaj.com/jobs/punonjes-e-zyre/ 10 Sep 2019 13:41:20 +0000 IT Specialist https://www.punajuaj.com/jobs/it-specialist/ 10 Sep 2019 13:38:45 +0000 nieri Elektronike, Informatike ose dege te ngjashme. · Të kenë të paktën 3 vjet eksperiencë në fushën e IT-së · Aftësi për të konfiguruar, menaxhuar dhe për të zgjidhur problemet në lidhje me pajisjet e ndryshme hardware-ike. · Njohuri shume te mira ne rrjetet LAN/WAN. Preferohen njohuri shume te mira ne rrjetet Ethernet Industriale (Protokolli Profinet, Modbus, etj...) si dhe ne topologjite Ring. · Njohuri shume te mira ne pajisjet e komunikimit ne rrjet: Router-a, Switch-a L2/L3, Firewall-a, si dhe njohja e protokolleve te komunikimit TCP/IP, DHCP, DNS, VPN. · Njohuri te mira ne sistemet OS Windows dhe Linux. Njohuri ne administrimin dhe mirembajtjen e sistemeve Linux (mundesisht i certifikuar) · Njohuri shume te mira ne sistemet e video survejimit dhe akses kontrollit (DVR, NVR, IP Camera) · Njohuri te mira te gjuhes angleze dhe italiane. · I gatshem te punoje me turne · Te kete leje drejtimi te kategorise B
  Kandidatet e interesuar mund te dergojne c.v e tyre ne adresen e-mail: hr@ahc.al, ose te komunikojne tek numri telefonit: +355 68 20 55 689. Vetem te perzgjedhurit do te kontaktohen.
  ]]>